Aktualności


Aktualności

Test referencyjnych słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Audio-Technica ATH-ADX5000

Audio-Technica za pośrednictwem modelu ATH-ADX5000 chciała stworzyć słuchawki, które docelowo miałyby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Japońscy projektanci wywiązali się z tego zadania znakomicie, czego potwierdzeniem są spływające opinie licznych specjalistów. Jednym z nich jest Tomasz Karasiński z portalu stereolife.pl, który o wybitności tej konstrukcji przekonał się podczas niedawno przeprowadzonych testów.

Referencyjny model ATH-ADX5000 zachwyca nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim brzmieniem. Jak zauważa Pan Karasiński są to słuchawki, które zostały „doszlifowane z dokładnością do ułamków milimetra”, a „szukanie jakichkolwiek niedoskonałości gołym okiem kompletnie mija się z celem”.

Jest to zasługa sięgnięcia po będący sercem słuchawek 58-milimetrowy przetwornik, którego układ magnetyczny wykonano z permenduru oraz membrany pokrytej wolframem. Dzięki temu ATH-ADX5000 są w stanie pozostawić użytkownika sam na sam z esencją dźwięku:

„Dłuższą chwilę zastanawiałem się jednak kiedy ostatnio testowałem słuchawki, które, przy tak wyczynowym poziomie przejrzystości, wprowadzały do muzyki tak niewiele własnego charakteru i potrafiły niemal całkowicie zniknąć z toru, zostawiając mnie tylko z szybciutkim, doskonale zrównoważonym, nasyconym detalami dźwiękiem”.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Autor nazwał te słuchawki „prawdziwym odkryciem”, równocześnie zastanawiając się „dlaczego tak mało się o nich mówi?” i przekonując, że jeżeli ktoś szuka czegoś „naprawdę wyjątkowego”, to warto się nimi zainteresować.

„Słuchawki są skończone. To jedne z najlepszych nauszników, jakich w życiu słuchałem. Nie ‘najlepszych dynamików’, nie ‘najlepszych słuchawek otwartych’. Po prostu najlepszych w ogóle” – możemy przeczytać na zakończenie recenzji.

Aby osobiście przekonać się o walorach słuchawek ATH-ADX5000 zapraszamy serdecznie do jednego z naszych salonów, z kolei do pełnych testów odsyłamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław