Aktualności


Aktualności

Test high-endowego wzmacniacza zintegrowanego Luxman L-505uXII

Luxman L-505uXII

„To prawdziwa perełka” – tak Tomasz Karasiński na stornie stereolife.pl określił high-endowy wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505uXII. Warto zatem sprawdzić, co skłoniło autora właśnie do takiego wniosku.

L-505uXII to prawdziwie wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, który wykorzystuje szereg opatentowanych rozwiązań technicznych. Model ten stanowi kontynuację cenionej serii L-505 i w jednej konstrukcji łączy liczne osiągnięcia Luxmana, klasą i oryginalnością znacznie wykraczając poza ramy typowego wzmacniacza.

Jak zwraca uwagę Pan Karasiński, L-505uXII to „piękny, dopracowany, zbudowany z ogromną dbałością o detale, wyposażony w kilka ciekawych rozwiązań technicznych wzmacniacz, któremu po prostu nic nie brakuje. Również – a właściwie przede wszystkim – w sferze brzmieniowej”.

Urządzenie pod tym względem pozytywnie zaskoczyło specjalistę ze stereolife.pl:

„Spodziewałem się, że biorąc do testu najtańszą integrę w ofercie japońskiej firmy, co najmniej kilka razy trafię na ślady oszczędności – elementy, które już w kolejnym modelu są wykonane inaczej. No wiecie, że zamiast jakiegoś gniazda będzie zaślepka, z pudełka wyjmę brzydkiego pilota, a brzmienie będzie jakieś takie ‘nie do końca odblokowane’. Tak się jednak nie stało. Luxman po prostu dał czasu. Wiem, że nie mówimy o budżetówce, ale L-505uXII ma wszystko, czego oczekiwałbym od wzmacniacza za 25-30 tysięcy. A kosztuje 18999 zł”.

Całości dopełnia piękne wnętrze:

„Wnętrze japońskiego pieca wygląda naprawdę świetnie. Mamy do czynienia z typowym dla wzmacniaczy z tej części naszego globu podziałem na kilka kluczowych sekcji, z zasilaczem umieszczonym w samym centrum obudowy. Po bokach osłaniają go końcówki mocy przykręcone do solidnych, aluminiowych radiatorów, z tyłu, również na zamontowanych pionowo płytkach, znalazły się układy wejściowe wraz z przedwzmacniaczem gramofonowym, a elementy odpowiedzialne za obsługę urządzenia, w tym podświetlane wskaźniki wychyłowe, zamknięto w oddzielnym ‘pokoiku’, odizolowanym od pozostałych układów płytami z lakierowanej na czarno blachy”.

Aby osobiście sprawdzić walory wzmacniacza Luxman L-505uXII zapraszamy do salonów Top H-Fi & Video Design, natomiast do pełnych testów odsyłamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław