Aktualności


Aktualności

Test gramofonu Thorens TD 201

Thorens TD 201

Specjaliści z magazynu „Audio” w najnowszym numerze pod lupę wzięli gramofon Thorens TD 201. Przyjrzyjmy się zatem, jakie wrażenie pozostawiła po sobie ta konstrukcja.

Thorens TD 201 to prosty w obsłudze gramofon typu plug-and-play wyposażony w nowo opracowane ramię Thorens TP 71 z odłączaną główką, do której fabrycznie mocowana jest wkładka AT 3600. Jak możemy przeczytać w przeprowadzonym teście, urządzenie „prezentuje się nowocześnie”, a „swój udział ma w tym również lekko przydymiona górna pokrywa”.

„Cechą charakterystyczną konstrukcji Thorensa są przełączniki. Spotykamy je i tutaj – to małe elementy (włącznik zasilania i przełącznik prędkości obrotowej), wydawałoby się, że estetycznie nieważne drobiazgi, a pięknie się komponują, nadając gramofonowi unikalny styl”.

Na uwagę zasługuje również brzmienie TD 201, które „jest skupione na średnicy, a jednocześnie jego słychać w całym pasmie, a więc i na skrajach. Średnie tony są jednoznacznie ciepłe, gęste, esencjonalne i gładkie, na swój sposób też swobodne i ‘wyluzowane’, nie ma w nich najmniejszej nerwowości i napastliwości, świetnie sprawdzą się w romantycznych wokalach (…). Fortepian był miękki i ‘plumkający’, smyczki płynne i słodkie, odsunięto wszystkie twardości, szorstkości i suchości”.

Z kolei bas „jest mocny, zaokrąglony, lecz uważny. Mocny plan centralny pasuje do gęstości i soczystości, a może z niego wynika. Dźwięk jest spójny, konsekwentny, wszystko w nim do siebie pasuje, natychmiast i na długo”.

Do osobistego przetestowania gramofonu Thorens TD 201 zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design, natomiast tych, którzy chcą zapoznać się z pełną recenzją odsyłamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław