Aktualności


Aktualności

Test gramofonu TEAC TN-3B

TEAC TN-3B

W ostatnim numerze magazynu „Audio” możemy zapoznać się z recenzją najświeższego gramofonu japońskiej marki TEAC. Jak poradził sobie model TN-3B? Sprawdźmy.

TEAC TN-3B to elegancki gramofon z napędem paskowym, wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM i wyjście USB, dzięki któremu pojawia się możliwość zgrywania płyt winylowych na komputery PC/ Mac. Projektanci sięgnęli po nowe, statycznie zbalansowane ramię, o kształcie litery „S”, z precyzyjnymi łożyskami – komponent, który został opracowany wspólnie z producentem ramion klasy high-end SAEC.

Zastosowane rozwiązania sprawiły, że konstrukcja zapewnia wysokiej jakości dźwięk, zarazem „sprawnie przekazując informacje, jak i emocje”, a „muzyka płynie z TN-3B jeszcze lżej, szybciej, zwinniej, bas jest bardziej konturowy, zwarty, rytmiczny”. Zaletą jest także „spójna” i przede wszystkim nie tak często spotykana „energiczna” gra: „’Spójnie’ można napisać o każdym gramofonie, ale energicznie – na pewno tylko o niektórych. Na szczęście, nie tylko tych najdroższych, jak widać zdarza się to również w tym zakresie cenowym”.

TEAC TN-3B

Ponadto model ten „nie zamęczy nas skomplikowanym montażem towarzyszącym pierwszemu uruchomieniu”, jako że „nie trzeba walczyć z przekładaniem paska w wąskim wycięciu talerza”. Jak zaznacza specjalista z magazynu „Audio” TN-3B „prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest elegancki, a jednocześnie nowoczesny. Nie pierwszy raz Teac serwuje nam takie poczucie luksusu, a konkurencyjne gramofony nie budzą aż takich emocji. Sam kształt jest typowy, z prostokątną plintą, znakomite wrażenie zapewnia sposób wykończenia”.

Aby osobiście przekonać się o atutach gramofonu TEAC TN-3B zachęcamy do wizyty w jednym z naszych salonów, natomiast do pełnych testów odsyłamy tutaj. Gramofon jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, wiśniowej oraz białej.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław