Aktualności


Aktualności

Test gramofonu Audio-Technica AT-LPW40WN

Audio-Technica AT-LPW40WN

Jeszcze w listopadowym numerze „Audio” przetestowane zostały trzy gramofony. O dwóch z nich – TEAC TN-3B i Thorens TD 201 – już pisaliśmy, więc przyszła pora na ostatni z nich, AT-LPW40WN. Przyjrzyjmy się zatem, jak w oczach specjalistów wypadł model Audio-Techniki.

AT-LPW40WN to w pełni manualny gramofon z napędem paskowym. Jak możemy przeczytać w magazynie „Audio”, konstrukcja „prezentuje się elegancko” i powinna przypaść do gustu „osobom zmęczonym stylem piano black czy jakimkolwiek lakierowaniem na wysoki połysk”. Na tę opinię wpłynęła estetyka wracająca do klasyki i piękna naturalnych materiałów, czego potwierdzeniem jest oklejona fornirem – lakierowanym satynowo – plinta z MDF-u.

Ponadto na uwagę zasługuje 9-calowe ramię: „ Na pierwszy rzut oka jest podobne jak w Thorensie TD 201 – to prosta rurka z gniazdem i osadzoną w nim kątową główką. Ale (…) wyróżnia się sama rurka, wykonana z włókien węglowych. Ciekawą, lekką formę ceownika ma też element zawieszenia rurki. W obudowę podstawy ramienia wkomponowano system anti-skating (mechanizm sprężynowy) wraz z wygodnym pokrętłem (precyzja i rozdzielczość regulacji jest bardzo dobra – podobnie jak w TD 201). Do ustawienia nacisku igły służy typowa, okrągła przeciwwaga, nakręcona na tylną część rurki”.

Audio-Technica AT-LPW40WN

Warto także wspomnieć o wkładce z nowej rodziny AT-VM95E, której „atutem jest zaawansowany, eliptyczny szlif igły”, oraz o samym dźwięku, który został określony jako „dobrze nasycony, zrównoważony i energiczny”. Jak zaznaczają specjaliści z magazynu „Audio”, AT-LPW40WN „ma zadatki na to, aby zabrać mocno i potężne”.

O walorach gramofonu AT-LPW40WN można przekonać się osobiście w salonach Top Hi-Fi & Video Design, z kolei do pełnych testów odsyłamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław