Aktualności


Aktualności

Test gramofonu Audio-Technica AT-LP120X-USB

Audio-Technica AT-LP120X-USB

„Śmiem twierdzić, że Audio-Technica AT-LP120X-USB jest konstrukcją ze wszech miar (…) przyjazną” – stwierdził Marcin Olszewski na łamach recenzji opublikowanej na portalu audiostereo.pl. Co skłoniło autora do takiego wniosku? Sprawdźmy.

AT-LP120X-USB to udoskonalona wersja gramofonu AT-LP120-USB. W tej manualnej konstrukcji z napędem bezpośrednim znajdziemy regulowaną dynamiczną kontrolę anty-skatingu, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wejście USB pozwalające na digitalizację naszej kolekcji winylowej.

AT-LP120X-USB

Do licznych zalet AT-LP120X-USB należy przede wszystkim łatwość w obsłudze – już od pierwszej styczności z gramofonem – o czym możemy przeczytać w przeprowadzonych testach: „Montaż jest w pełni intuicyjny, dokładnie rozrysowany (oczywiście w instrukcji) i nawet osobom wkraczającym w świat analogu nie powinien nastręczać najmniejszych trudności. (…) kalibracja nie wydaje się bardziej skomplikowane od zestawu popularnych duńskich klocków z przedziału wiekowego 12+, a solidność wykonania daje nadzieję na długą i bezawaryjną pracę”.

Pan Olszewski dodał także, że „nie należy zapominać o dźwięku, który w tym segmencie jest naprawdę bardzo konkurencyjny i wart zainteresowania”, a konstrukcja „całkiem dziarsko sobie radziła z rzucanymi jej pod nogi muzycznymi kłodami”.

Warto również wspomnieć, że za „odczytywanie” muzyki z czarnych płyt odpowiada, udoskonalona wersja legendarnej wkładki AT-95E, wkładka VM95E Dual Magnet. Nowy model wprowadza możliwość swobodnego rozwoju na wyższy model jedynie poprzez wymianę igły. Taki zabieg korzystnie przekłada się na jakość dźwięku i wpływa na „odczyt" większej ilości nut z naszych ulubionych winyli.

Wkładki gramofonowe Seria VM95

Do osobistego przetestowania gramofonu Audio-Technica AT-LP120X-USB zapraszamy serdecznie do salonów Top Hi-Fi & Video Design, natomiast z pełnymi testami można zapoznać się tutaj.

 

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław