Aktualności


Aktualności

TD 402 DD – Thorens zaprezentował nowy gramofon z napędem bezpośrednim

Thorens TD 402 DD

Thorens modelem TD 402 DD zaprezentował swój pierwszy od ponad 30 lat gramofon z napędem bezpośrednim. Konstrukcja została wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczana jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E ze szlifem eliptycznym.

Stylistyka najnowszego modelu jest nawiązaniem do oferowanej w przeszłości serii Thorens TD, przy czym TD 402 DD to całkowicie nowa, odrębna konstrukcja. Gramofon został wyposażony przez projektantów w bardzo cichy silnik z bezpośrednim napędem oraz funkcją automatycznego wyłączania urządzenia, jak również unikatowe ramię TP 72 z karbonową rurką i wymienną główką, wytłumiony talerz oraz zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, który w razie takiej potrzeby można wyłączyć. Całość uzupełnia opcjonalna funkcja automatycznego startu, dzięki czemu talerz zaczyna obracać się po przesunięciu ramienia w stronę płyty.

Błyskawiczna gotowość do działania

TD 402 DD wyróżnia się natychmiastową gotowością do użytkowania – po wyjęciu z opakowania wystarczy umieścić talerz na osi. Gramofon udostępniany jest ze wstępnie zbalansowanym ramieniem, jak również ustawioną siłą śledzenia oraz anty-skatingiem. Podczas odtwarzania, urządzenie bezbłędnie wykrywa koniec płyty i zatrzymuje jej odtwarzanie.

Thorens TD 402 DD

Wykończenie

Model TD 402 DD zawiera pokrywę przeciwpyłową i dostarczany jest z masywną plintą z MDF-u wykończoną czarnym lakierem fortepianowym lub fornirem z drewna orzechowego lakierowanym na wysoki połysk. Gramofon opiera się na gumowych nóżkach ze srebrnymi pierścieniami, co w połączeniu z górną płytą ze szczotkowanego aluminium podkreśla eleganckie wzornictwo tej konstrukcji.

TD 402 DD w kolekcji Thorensa

TD 402 DD uzupełnia kolekcję gramofonów Thorensa wyróżniających się najlepszą wartością do ceny. Urządzenie gwarantuje wysoką jakość w przystępnej cenie i dodatkowo dostarczane jest z najnowszą generacją wkładek Audio-Technica serii VM95, która pozwala na sukcesywne udoskonalanie poprzez łatwą wymianę igły – aż do modelu Shibata. Premiera gramofonu została zapowiedziana na sierpień 2019 roku. 

 

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław