Aktualności


Aktualności

Szwedzki wymiar dźwięku – Audio Pro

Audio Pro, szwedzki producent wysokiej klasy głośników, od ponad 40 lat udowadnia, że o jakości dźwięku niekoniecznie decyduje rozmiar urządzenia. Mimo kompaktowych rozmiarów, którymi charakteryzuje się większość konstrukcji tej marki, modele Audio Pro zachwycają swoim brzmieniem, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach przyznawanych przez branżowe redakcje z całego świata.

Skandynawski design mocno odcisnął się w świadomości konsumentów, kojarząc się z funkcjonalną, acz prostą i elegancką formą, której siła tkwi w dopracowanych szczegółach. Nie inaczej jest w świecie audio, a firma Audio Pro jest tego doskonałym przykładem. Niedługo po debiucie w 1978 stała się synonimem imponującego dźwięku płynącego z kompaktowych urządzeń. Pierwotne założenia konstrukcyjne pozostają aktualne do dzisiaj, ale dodatkowo produkty Audio Pro stosunkowo wcześnie zyskały także funkcje bezprzewodowe.

Dźwięk zawsze na pierwszym miejscu

Już w chwilę po włączeniu dowolnego modelu Audio Pro pierwsze, co się pojawia, to wyraz zaskoczenia na twarzy użytkowników i pytanie – w jaki sposób udało się uzyskać tak emocjonujący dźwięk z tak niewielkiej konstrukcji? Jak wskazuje sam producent, sekretem doskonałej jakości brzmienia jest ogromna wiedza techniczna, która w połączeniu z wieloletnimi badaniami i pracami rozwojowymi doprowadziła do stworzenia wielu innowacyjnych, opatentowanych rozwiązań technicznych. Już w pierwszych latach działalności Audio Pro inżynier Karl-Erik Ståhl opracował rewolucyjne rozwiązanie ACE-Bass, pozwalające uzyskać głęboki bas także z niewielkich urządzeń. Wszystko po to, aby muzykę można było nie tylko usłyszeć, ale też poczuć – nawet w przypadku kompaktowych konstrukcji.

U podstaw doskonałego brzmienia leżą również liczne testy, których zadaniem jest potwierdzenie, czy uzyskany efekt dźwiękowy jest zgodny ze standardami Audio Pro. Projektanci firmy spędzają mnóstwo godzin w pokoju odsłuchowym, pracując nad udoskonalaniem dźwięku. Aby mieć pewność, że całość równie dobrze zagra u końcowych użytkowników, pracownicy firmy testują prototypy także w swoich domach. Dzięki czemu klienci kupujący głośniki Audio Pro mogą mieć pewność, że zabrzmią one rewelacyjnie także wtedy, gdy trafią na ich domowe półki.  

Funkcja i forma

Kolejnym elementem, na który mocno stawia Audio Pro, jest funkcjonalność. Projektanci firmy już w pierwszych latach XXI wieku dostrzegli potencjał, jaki drzemał w łączności bezprzewodowej. Wprowadzając Bluetooth do swoich urządzeń, Audio Pro stał się jednym z pionierów w świecie głośników bezprzewodowych. Następnym krokiem było wprowadzenie funkcji multiroom, dzięki której użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć nagłośnienie w całym domu, bez potrzeby prowadzenia przewodów. Obecną gamę produktową Audio Pro tworzą dwie serie urządzeń: głośniki Bluetooth i głośniki multiroom.

Skandynawskie korzenie firmy potwierdza wzornictwo urządzeń Audio Pro. Pozornie proste, bez jakichkolwiek upiększeń, w istocie jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w tym aluminium i ekologicznej skóry, gwarantując trwałość, która pozwoli na wieloletnią eksploatację. Pozostając równocześnie nowoczesnymi i wyrafinowanymi, modele z logo Audio Pro z łatwością wpisują się w dowolny wystrój wnętrza, nadając mu unikatowy charakter.

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław