Aktualności


Aktualności

Soundbary Yamaha – prawdziwy dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia

10 ocen

Wprowadzając na rynek nową kategorię produktów Yamaha zrewolucjonizowała świat kina domowego.  Dzięki soundbarom producent dostarczył kinomanom pierwszy system surround, który zapewnia prawdziwy dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Na szczególną uwagę zasługują modele z rodziny YSP, które za pomocą ponadczasowej technologii cyfrowej projekcji dźwięku przenoszą nas do świata prawdziwego kina.

Soundbary to rozwiązanie opracowane i rozpowszechnione przez firmę Yamaha. Zgodnie z założeniem projektantów dostarczają one wysokiej jakości  dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Wraz z pojawieniem się telewizorów z płaskimi ekranami ich rola stała się jeszcze bardziej znacząca. Większość nowoczesnych odbiorników telewizyjnych wyróżnia się płytką obudową i cienką ramką wokół ekranu, co ogranicza możliwości akustyczne tych urządzeń. W efekcie dostarczany dźwięk jest nieatrakcyjny, płaski i pozbawiony przestrzenności. Degraduje to emocje związane z projekcją filmów i emisją sportowych wydarzeń. Soundbary Yamahy pozwalają cieszyć się doskonałym dźwiękiem także w przypadku nowoczesnych telewizorów.

Yamaha MusicCast YSP-1600

Zadaniem soundbaru jest dostarczenie pełnego, przestrzennego dźwięku. W tym celu projektanci Yamahy wyposażyli modele z serii YSP w układ cyfrowej projekcji dźwięku. Dzięki zastosowaniu niewielkich głośników  urządzenia te zachowują smukłą formę i z łatwością mieszczą się pod ekranem telewizora. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie nagłośnienia, które dostarcza rzeczywiste brzmienie wielokanałowe bez potrzeby rozstawiania kolumn głośnikowych. Ten autorski układ Yamahy znajdziemy m.in. w modelach MusicCast YSP-2700 i MusicCast YSP-1600. Generuje on specjalne wiązki dźwięku, które po „wystrzeleniu” z urządzenia odbijają się od ścian i innych płaskich powierzchni w pomieszczeniu, wracając do widza z boków i z tyłu. Efekt? Otaczający dookoła rzeczywisty dźwięk przestrzenny.

Yamaha MusicCast YSP-2700

Wykorzystując swoje bogate doświadczenie Yamaha jako pierwsza zaprojektowała również soundbar, który kompatybilny jest z najnowszymi formatami dźwięku wielokanałowego: Dolby Atmos i DTS:X. MusicCast YSP-5600, bo o nim mowa, idzie o krok dalej niż MusicCast YSP-2700 i MusicCast YSP-1600. Wykorzystując 12 głośników skierowanych ku górze  wysyła wiązki dźwięku odbijające się od sufitu, dzięki czemu dostarcza brzmienie 7.1.2-kanałowe. W konsekwencji ten referencyjny soundbar tworzy niezwykle przestrzenny dźwięk, który otacza słuchaczy dosłownie z każdej strony.  Mocny, głęboki bas zapewniają dwa głośniki niskotonowe. Wymagający fani potężnego uderzenia mogą także podłączyć – przewodowo lub bezprzewodowo – zewnętrzny subwoofer. Funkcjonalność modelu, podobnie jak urządzenia MusicCast YSP-2700, zwiększa IntelliBeam. To odpowiednik układu YPAO wykorzystywanego w amplitunerach kina domowego Yamahy. Rozwiązanie to pozwala w kilka minut  skalibrować parametry soundbaru tak, aby dostarczyć najlepszy możliwy dźwięk w odniesieniu do akustyki pomieszczenia.

Yamaha MusicCast YSP-5600

Użytkownicy, którzy chcą uzyskać dźwięk przestrzenny z soundbaru, mogą także wybrać nieco prostsze konstrukcje, np. MusicCast YAS-306. Model ten wykorzystując technologię dźwięku przestrzennego Air Surround Xtreme dostarcza brzmienie 7.1-kanałowe. Ponadto urządzenie przystosowane jest do obsługi najnowszych formatów audio, m.in. Dolby Pro Logic II i DTS. Wybierając jeden z pięciu programów użytkownik może dopasować charakterystykę dźwięku do prezentowanego materiału (Muzyka, Film, Sport, Gry i TV). Dwa wbudowane subwoofery zapewniają mocny bas, a funkcjonalność tej konstrukcji zwiększa możliwość zawieszenia na ścianie.

Unikatowy charakter najnowszych soundbarów Yamahy podkreśla także kompatybilność z autorskim systemem MusicCast. To najwszechstronniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast obsługują łączność bezprzewodową Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Wszystkie kompatybilne są także z formatami wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Dzięki temu użytkownik może z łatwością stworzyć funkcjonalny system strefowy multi-room. Pozwala to przesyłać bezprzewodowo wysokiej jakości dźwięk pomiędzy dowolnymi pomieszczeniami, w których znajdują się urządzenia MusicCast. Co więcej, rozwiązanie Yamahy umożliwia przesyłanie sygnału audio do dowolnego urządzenia, nawet innego producenta, obsługującego łączność Bluetooth.

Komentarze (2)  /  Ocena: 5.0/5 (10 ocen)

  • lolek185.244.214.2442019-04-19 14:48:23
    Te soundbary od Yamahy serio są bezkonkurencyjne. Mam porównanie z tego typu sprzętem innej marki i nie jest nawet w połowie tak dobry, jak yamaszka. Odpowiedz
  • potter212.7.222.1162019-06-03 16:10:56
    Yamaha moim zdaniem jest najlepszą firmą sprzedającą sprzęty audio. Jestem ich fanem. Nie zdarzyło mi się do tej pory, żeby jakiś ich sprzęt mnie zawiódł Odpowiedz
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław