Aktualności


Aktualności

Seria Elac Debut 2.0

Seria Debut zmieniła zasady gry i ustaliła stosunek ceny do jakości dźwięku na nieosiągalnym do tej pory poziomie. Teraz ELAC powraca z serią Debut 2.0. Przeprojektowane od podstaw kolumny, brzmią jeszcze bardziej niezwykłe niż głośniki, które wywołały rewolucję w high-endowym dźwięku.

ELAC Debut 2.0

Seria Debut 2.0 dzięki zastosowaniu niestandardowych kluczowych komponentów zapewnia najwyższą wydajność. W przeciwieństwie do innych konstrukcji – zbudowanych w oparciu o gotowe części, przetworniki i obudowy – budowa każdego głośnika ELAC rozpoczyna się od czystej kartki - mówił główny inżynier firmy ELAC, Andrew Jones.

ELAC Debut 2.0

Jedwabna kopułka nowego przetwornika wysokotonowego z falowodem o głęboko sferoidalnym kształcie, ma za zadanie poprawę kontroli nad rozchodzeniem się fal dźwiękowych oraz chroni tweeter przed dyfrakcją – zjawiskiem charakterystycznym dla tradycyjnych obudów skrzynkowych.

ELAC Debut 2.0

Głośniki niskotonowe zaprojektowano i zbudowano specjalnie do użytku w serii Debut 2.0. Przeprojektowano stożek, który tym razem jest tkany z włókna aramidowego. Jest ono znacznie bardziej odporne na rozciąganie niż pozostałe polimery. Zapewnia również  lepszy stosunek wytrzymałości do wagi i lepszą charakterystykę tłumienia w porównaniu z konwencjonalnymi membranami wykonanymi z papieru lub plastiku. Zastosowanie tego materiału oznacza szerszą przepustowość i płynniejszą reakcję, a co za tym idzie – lepszą charakterystykę dźwięku. Wysokiej klasy zwrotnice odpowiadają za płynne przejście między poszczególnymi przetwornikami.

ELAC Debut 2.0

Obudowy serii Debut 2.0 wykonano z grubej płyty MDF co zapewnia kolumnom długowieczność i bezproblemowe działanie na lata. W obudowach zastosowano szereg usztywnień, co znacznie zmniejsza drgania obudowy, które powodują niepożądane zabarwienie dźwięku. W serii ELAC Debut 2.0 jedynymi częściami głośnika, które się poruszają, są same membrany.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław