Aktualności


Aktualności

30-03-2018

Seria Elac Debut 2.0

Seria Debut zmieniła zasady gry i ustaliła stosunek ceny do jakości dźwięku na nieosiągalnym do tej pory poziomie. Teraz ELAC powraca z serią Debut 2.0. Przeprojektowane od podstaw kolumny, brzmią jeszcze bardziej niezwykłe niż głośniki, które wywołały rewolucję w high-endowym dźwięku.

ELAC Debut 2.0

Seria Debut 2.0 dzięki zastosowaniu niestandardowych kluczowych komponentów zapewnia najwyższą wydajność. W przeciwieństwie do innych konstrukcji – zbudowanych w oparciu o gotowe części, przetworniki i obudowy – budowa każdego głośnika ELAC rozpoczyna się od czystej kartki - mówił główny inżynier firmy ELAC, Andrew Jones.

ELAC Debut 2.0

Jedwabna kopułka nowego przetwornika wysokotonowego z falowodem o głęboko sferoidalnym kształcie, ma za zadanie poprawę kontroli nad rozchodzeniem się fal dźwiękowych oraz chroni tweeter przed dyfrakcją – zjawiskiem charakterystycznym dla tradycyjnych obudów skrzynkowych.

ELAC Debut 2.0

Głośniki niskotonowe zaprojektowano i zbudowano specjalnie do użytku w serii Debut 2.0. Przeprojektowano stożek, który tym razem jest tkany z włókna aramidowego. Jest ono znacznie bardziej odporne na rozciąganie niż pozostałe polimery. Zapewnia również  lepszy stosunek wytrzymałości do wagi i lepszą charakterystykę tłumienia w porównaniu z konwencjonalnymi membranami wykonanymi z papieru lub plastiku. Zastosowanie tego materiału oznacza szerszą przepustowość i płynniejszą reakcję, a co za tym idzie – lepszą charakterystykę dźwięku. Wysokiej klasy zwrotnice odpowiadają za płynne przejście między poszczególnymi przetwornikami.

ELAC Debut 2.0

Obudowy serii Debut 2.0 wykonano z grubej płyty MDF co zapewnia kolumnom długowieczność i bezproblemowe działanie na lata. W obudowach zastosowano szereg usztywnień, co znacznie zmniejsza drgania obudowy, które powodują niepożądane zabarwienie dźwięku. W serii ELAC Debut 2.0 jedynymi częściami głośnika, które się poruszają, są same membrany.

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław