Aktualności


Aktualności

Seria DB – nowa linia subwooferów Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins prezentuje nowe subwoofery. Serię DB tworzą trzy modele: DB1D, DB2D i DB3D. Opracowane tak, aby zapewniały niesamowicie mocny, sprężysty i precyzyjny bas, są jednocześnie najmocniejszymi aktywnymi subwooferami w historii Bowers & Wilkins. Najnowsze subwoofery wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami Aerofoil – to konstrukcja znana z flagowej serii kolumn głośnikowych 800 Diamond.

Seria DB to wyjątkowa linia subwooferów w całej gamie Bowers & Wilkins – najbardziej zaawansowana i najlepiej brzmiąca. Tworzą ją trzy modele: flagowy DB1D, DB2D oraz kompaktowy DB3D. Każdy z nich bazuje na osiągnięciach zdobytych podczas opracowywania przełomowego subwoofera DB1, a dodatkowo wykorzystuje nową cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe. Przykładem są m.in. membrany Aerofoil, opracowane dla utytułowanych kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond.

Bowers & Wilkins DB1D Black

Wszystkie trzy modele wyróżniają się potężną mocą, która w DB1D sięga niesamowitych 2000 W. Każdy z subwooferów wyposażony jest także w dwa symetrycznie rozmieszczone naprzeciwko siebie przetworniki. Głośniki pracują w niezwykle sztywnych obudowach. Rozwiązanie to ogranicza do absolutnego minimum zniekształcenia i pozwala uzyskać głęboki, precyzyjny bas. W efekcie modele z serii DB gwarantują najlepsze brzmienie w swojej klasie.

W uzyskaniu doskonałego dźwięku pomagają głośniki z membranami Aerofoil. Dzięki swojej niewielkiej wadze i niesamowitej sztywności są dużo bardziej odporne na zginanie niż konwencjonalne membrany. Zalety te przekładają się na niesamowicie precyzyjny, dobrze kontrolowany bas. Subwoofer DB2D wyposażony jest w membrany takie same jak te stosowane we flagowej kolumnie głośnikowej z serii 800 Diamondmodelu 800 D3. Najbardziej zaawansowana konstrukcja, DB1D, wykorzystuje potężny 12-calowy przetwornik z największą membraną Aerofoil w historii Bowers & Wilkins.

Bowers & Wilkins DB2D Rosenut

Największy z subwooferów serii DB jest także najmocniejszym aktywnym modelem w historii Bowers & Wilkins. Ze swoim wzmacniaczem dostarczającym aż 2000 W model ten wyróżnia się ogromnymi rezerwami mocy i niesamowitym potencjałem. W DB2D i DB3D pracują 1000-watowe wzmacniacze, które mimo swoich niebagatelnych możliwości zachowują kompaktową formę.

W każdym z subwooferów z serii DB projektanci wykorzystali rozwiązanie opracowane dla kultowego modelu PV1 i sprawdzone w subwooferze DB-1. Zastosowanie dwóch rozmieszczonych naprzeciwko siebie przetworników znacząco redukuje wibracje obudowy i zapewnia czyste, precyzyjne brzmienie. Pozwala to uzyskać wyśmienity, pozbawiony podkolorowań bas.

Znaczący udział w zachowaniu naturalnego dźwięku ma również nowy przedwzmacniacz. To dzięki niemu potężny bas zawsze dostarczany jest na optymalnym poziomie. Funkcje Dynamic EQ i Room EQ, opracowane specjalnie dla serii DB, umożliwiają precyzyjne dopasowanie charakterystyki subwooferów do akustyki pomieszczenia.

Bowers & Wilkins DB3D White

Wysoki poziom zaawansowania technicznego serii DB idzie w parze z łatwością konfiguracji i obsługi. Specjalna aplikacja dla urządzeń mobilnych z systemem iOS lub Android zawiera m.in. wskazówki związane z instalacją i konfiguracją subwooferów, a przy tym nie wymaga stosowania mikrofonu. Aplikacja ta może być także wykorzystywana do sterowania basem i wyboru trybów odtwarzania oraz pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

Najnowsze subwoofery zapewniają również odpowiednią elastyczność w zakresie podłączania do innych urządzeń audio. Idealne podczas współpracy z kolumnami głośnikowymi z flagowej serii 800 Diamond, równie dobrze sprawdzają się w połączeniu z serią CM lub innymi kolumnami głośnikowymi. Wszystkie trzy modele dostępne są w trzech wersjach wykończeniowych: fortepianowej czerni, białej satynie oraz naturalnym drewnie różanym.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław