Aktualności


Aktualności

Równowaga formy i funkcjonalności – recenzja ELAC Vela BS403 brytyjskiego „Hi-Fi Choice”

Rynek głośników staje się coraz bardziej wymagający pod względem oczekiwań klientów. Projektanci mierzą się z trudną kwestią: „Jak stworzyć coś mniejszego, ale jednocześnie zapewniającego mocniejsze brzmienie” – rozważał Chris Ward na łamach brytyjskiej wersji magazynu „Hi-Fi Choice”.

Ward w recenzji głośników podstawkowych Vela BS403 pokazał, że temu zadaniu udało się sprostać niemieckiemu producentowi ELAC.

ELAC Vela BS403

„Kłopot polega na tym, że prawa fizyki niespecjalnie się zmieniają, przez co projektanci audio, jak i sami słuchacze odczuwają potrzebę przełożenia formy nad funkcjonalnością. Rezultaty wtedy są różne – wprawdzie otrzymujemy nowe głośniki, ale niespecjalnie wyróżniające się na tle reszty. Pod tym względem błyszczy niemiecki producent ELAC, który przedstawia kreatywne pomysły. Specjaliści odpowiadający za rekonstrukcję popularnej serii 400 mieli niełatwe zadanie, by jeszcze bardziej usprawnić produkowany sprzęt – Vela BS403 może być w tym aspekcie pewnym objawieniem” – możemy przeczytać w brytyjskim „Hi-Fi Choice”.

Na autorze wrażenie robi już pierwsza styczność z kolumnami Vela BS403: „Wykończenie i precyzja dopasowania poszczególnych części jest wprost uderzająca”. Jednak to nad czym zachwycał się Ward to przede wszystkim znalezienie odpowiednich proporcji przez ELAC. Bo mimo wydawałoby się niewielkiej formy, to model został wyposażony w bardzo zaawansowaną technikę dźwiękową: „Jeżeli szukasz współczesnego głośnika, który równoważy formę i funkcjonalność (…), do tego w atrakcyjnej cenie, to w Vela BS403 właśnie go znalazłeś” – przekonywał Ward.

ELAC Vela BS403

Do przeczytania pełnej recenzji zapraszamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław