Aktualności


Aktualności

Perły z lamusa – „Come and get your love” Redbone

1 ocena

Redbone / fot. www.youtube.com/channel/UCrV4g9kMRJda83Re-6PKOVg

Piosenka, którą z emerytury wydobył filmowy megahit Guardians of the Galaxy, znakomicie radziła sobie na listach przebojów w latach 70. – dotarła do 5. miejsca na liście Billboardu. Singiel z utworem pokrył się złotem dzięki sprzedaży ponad miliona kopii.

Pojawienie się na soundtracku w filmie Marvel Studios  z 2014 spowodowało, że Come and get your love ponownie stało się bardzo chętnie słuchanym utworem i obecnie na serwisie Spotify widnieje liczba ponad 54 milionów odsłuchań wersji radiowej i ponad 17 milionów studyjnej, co razem daje wynik 71 milionów odtworzeń. Całkiem nieźle jak na zespół złożony w całości z Indian.

Zespól powstał z inicjatywy braci Patricka i Candido Vasquezów, których zainspirował Jimi Hendrix, w którego żyłach płynęła krew Cheeroków.  Bracia Vasquez z kolei mieli w sobie geny Szoszonów i Yaquiów – ten fakt wystarczył, aby założyli zespół złożony w całości z potomków natywnych mieszkańców Ameryki.

Menadżerem zespołu został Bumps Blackwell, który doprowadził do sukcesów Little Richarda i Sama Cooke’a. To on przekonał braci, aby zmienili nazwiska na Vegas, aby zapobiec dyskryminacji. Bumbs twierdził, że świat nie był jeszcze gotowy na przyjęcie duetu meksykańskich muzyków grających surf rocka i tak narodzili się Pat i Lolly Vegas.

Do składu dołączył Peter DePoe, znany jako Ostatni Chodzący Niedźwiedź z ludu Czejenów. Warto zaznaczyć, że zanim dołączył do Redbone, grał w klubach Seattle z inspiratorem powstania zespołu - czyli wspomnianym Jimim Hendrixem - oraz jest uznawany za twórcę stylu gry na perkusji zwanego King Kong – nazwa stylu pochodziła z tekstu piosenki Redbone Prehistoric Rythm: Prehistoric rhythm with the king kong beat.
Ostatni członek zespołu Tony „T-Bone" Bellamy, gitarzysta, pianista i wokalista był tak jak bracia Vasquez-Vegas z pochodzenia Yaquiem.

Debiutancki album z 1970 roku zatytułowany po prostu Redbone przemknął prawie niezauważony. Pierwszym hitem, który zawędrował na 21. miejsce na Top 100 Billboardu był utwór The Witch Queen of New Orleans z albumu Message from a Drum traktujący o Marie Laveau – wielkiej kapłance voodoo z XIX wiecznego Nowego Orleanu. Musimy przyznać, że ten rytm ma w sobie coś, co sprawia, że ciało słuchacza wpada w podrygi, jakby zstąpił w nie Papa Legba w bardzo imprezowym nastroju.

Piosenka Come and get your love ukazała się na piątym albumie Wovoka. Piosenka została napisana przez Lolly Vegasa, który również ją zaśpiewał podczas nagrania. Prawdopodobnie szybko nie zapomnisz tytułu tej piosenki. Refren składa się z tytułu Come and get your love, powtórzonego cztery razy. Zwrotki bardzo zwarte, więc po dwóch minutach mamy za sobą pierwsze dwie zwrotki i dwie powtórki refrenu. Następnie utwór przechodzi do części, który powtarza wariacje na temat refrenu:

Come and get your love
Come and get your love
Come and get your love now

Lolly Vegas rzuca wokalizacje „La la la la ...” między liniami, gdy piosenka cichnie. W 3,5 minuty słowa "Come and get your love" usłyszysz łącznie 29 razy.

Wersja z albumu trwa pięć minut i rozpoczyna się wolnym intro. Utwór pojawia się w filmach The Postman (1997), Dick (1999), Grown Ups (2010) oraz rzecz jasna Guardians of the Galaxy. Tradycyjnie zapraszamy na odsłuchy do salonów naszej sieci. Takich bujających numerów słucha się z przyjemnością! Howgh!

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław