Aktualności


Aktualności

Rotel RA-1570 i Rotel RCD-1570 - perfekcyjna kompozycja

Rotel stworzył fantastyczny duet, w którym odtwarzacz płyt CD, zapewniający dokładny i zbalansowany dźwięk, perfekcyjnie dopełnia brzmienie wzmacniacza zintegrowanego, przekonującego detalicznością i precyzją. 

Doskonałe połączenie między hi-fi i high-end

Taki wniosek można wysnuć na podstawie testu nowych urządzeń Rotela z serii 15, który został opublikowany w wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym magazynie "Audio". Już od wielu lat japoński Rotel uważany jest przez wymagających melomanów za synonim dopracowania konstrukcyjnego i brzmieniowego. Przyczyną tego jest fakt, że projektanci Rotela w umiejętny sposób budują modele stanowiące łącznik pomiędzy dwoma światami: hi-fi i high-end. Najnowszymi urządzeniami Japończyków, które niedawno ujrzały światło dzienne, są wzmacniacz zintegrowany RA-1570 i odtwarzacz płyt RCD-1570. Recenzenci z redakcji magazynu "Audio" przyjrzeli się flagowym konstrukcjom Rotela i swoje wnioski przedstawili na łamach miesięcznika.

To, co już na początku zwraca uwagę użytkownika, to wysoki panel czołowy wzmacniacza zintegrowanego oraz szczelinowy mechanizm ładowania płyty CD w odtwarzaczu. Projektanci zdecydowali się na umieszczenie z przodu wszystkich niezbędnych przycisków i regulatorów, dzięki czemu użytkownik szybko i łatwo może sterować urządzeniami. Projekt opracowany przez Rotela znalazł uznanie w oczach recenzenta, który stwierdza: „(...) proporcje potężnych obudów i jakość wykonania budzą uznanie i wrażenie obcowania z urządzeniami zbliżającymi się do hi-endu”.

Idealnie zbalansowany przekaz dźwięku w modelach Rotel RA-1570 i RCD-1570

Ale wrażenia wizualne to tylko zachęta do tego, aby poznać brzmienie, jakim może pochwalić się najnowszy duet Rotela. A to, podobnie jak wzornictwo i funkcjonalność RA-1570 oraz RCD-1570 spełnia nawet bardzo wysokie wymagania. Inżynierowie wyposażyli obie konstrukcje w tradycyjne złącza RCA, a także w gniazda XLR. W praktyce, jak stwierdza recenzent, już ta pierwsza opcja gwarantuje wysoką jakość dźwięku. W tym przypadku „Rotel łączy dokładność z gładkością. Dźwięk jest bardzo spójny, wyrównany, wszystkie elementy współgrają ze sobą znakomicie, muzyka ma konsystencję i atmosferę”. Na szczególną uwagę zasługuje bas, który jest „świetnie prowadzony, krzepki, a przede wszystkim opanowany”. Pozostałe zakresy również pokazują się z bardzo dobrej strony, dopełniając piękno muzyki budowanej na niskotonowej podstawie. Możliwości drzemiące w RA-1570 i RCD-1570 najłatwiej dostrzec po rozpoczęciu odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości. Wtedy duet Rotela ujawnia całe piękno muzyki - „Przejrzystość wysokich tonów staje się imponująca, średnica nabiera plastyczności, a bas… na szczęście, gra wciąż równo i bardzo czytelnie”.

Z testem wzmacniacza zintegrowanego RA-1570 i odtwarzacza RCD-1570 można zapoznać się sięgając po wakacyjny, lipcowo-sierpniowy numer magazynu "Audio". Już teraz gorąco zapraszamy do lektury!

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław