Aktualności


Aktualności

Odtwarzacze Bluesound z obsługą formatu MQA i dostępem do serwisu CALM Radio

Użytkownicy bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych multi-room z rodziny Bluesound mogą zainstalować oprogramowanie w wersji BluOS 2.2. Najnowsza aktualizacja wprowadza dwa istotne rozwiązania. Pierwszym jest pełna obsługa formatu MQA, który umożliwia odtwarzanie w czasie rzeczywistym plików muzycznych w studyjnej jakości. Drugim jest dostęp do serwisu CALM Radio®, oferującego ponad 160 internetowych stacji radiowych.

Twórcy formatu Master Quality Authenticated (MQA) opracowali rozwiązanie, którego zadaniem jest pogodzenie wygodnego i łatwego dostępu do cyfrowej muzyki poprzez sieć Internet z wymogami stawianymi przez pliki muzyczne zachowujące dźwięk w studyjnej jakości. Od początku czerwca br. MQA, za pomocą aktualizacji oprogramowania, dostępny jest we wszystkich odtwarzaczach sieciowych Bluesound. Po zainstalowaniu wersji BluOS 2.2 urządzenia będą kompatybilne z tym rewolucyjnym formatem, zapewniającym oryginalną jakość dźwięku w plikach wystarczająco małych, aby można je było bez problemu strumieniować lub pobierać. Dzięki temu Bluesound jest pierwszym bezprzewodowym systemem multi-room, który w pełni obsługuje technologię MQA.

Bluesound family

Jedną z najważniejszych zalet MQA jest to, że wymaga takiej samej przepustowości łącza jak pliki w jakości CD, ale gwarantuje dźwięk w prawdziwej jakości studyjnej. Umożliwia to przesyłanie i pobieranie plików za pośrednictwem standardowego łącza sieciowego i pozwala cieszyć się oryginalnym brzmieniem nagrania. MQA współpracuje ze znaczącymi dostawcami muzyki, m.in. Warner Brothers Records i Tidal, co pozwala dostarczać niezbędne pliki muzyczne MQA. Ważnym atutem MQA jest również to, że format może być obsługiwany przez dowolny odtwarzacz, zachowując studyjną jakość dzięki dekoderowi MQA.

Wraz z udostępnieniem BluOS 2.2 urządzenia Bluesound zyskują możliwość obsługi serwisu CALM Radio®, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z dostępu do ponad 160 internetowych stacji radiowych. Atutami CALM Radio jest niezwykle bogata kolekcja różnorodnych gatunków muzyki i brak przerw reklamowych.

Urządzenia Bluesound automatycznie poinformują użytkowników o dostępności wersji BluOS 2.2. Na początku pliki w formacie MQA będą wspierane i dostępne za pomocą aplikacji BluOS dla urządzeń z systemem Android. Niebawem rozwiązanie to zostanie udostępnione również użytkownikom urządzeń z iOS.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław