Aktualności


Aktualności

Odtwarzacze Bluesound z obsługą formatu MQA i dostępem do serwisu CALM Radio

Użytkownicy bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych multi-room z rodziny Bluesound mogą zainstalować oprogramowanie w wersji BluOS 2.2. Najnowsza aktualizacja wprowadza dwa istotne rozwiązania. Pierwszym jest pełna obsługa formatu MQA, który umożliwia odtwarzanie w czasie rzeczywistym plików muzycznych w studyjnej jakości. Drugim jest dostęp do serwisu CALM Radio®, oferującego ponad 160 internetowych stacji radiowych.

Twórcy formatu Master Quality Authenticated (MQA) opracowali rozwiązanie, którego zadaniem jest pogodzenie wygodnego i łatwego dostępu do cyfrowej muzyki poprzez sieć Internet z wymogami stawianymi przez pliki muzyczne zachowujące dźwięk w studyjnej jakości. Od początku czerwca br. MQA, za pomocą aktualizacji oprogramowania, dostępny jest we wszystkich odtwarzaczach sieciowych Bluesound. Po zainstalowaniu wersji BluOS 2.2 urządzenia będą kompatybilne z tym rewolucyjnym formatem, zapewniającym oryginalną jakość dźwięku w plikach wystarczająco małych, aby można je było bez problemu strumieniować lub pobierać. Dzięki temu Bluesound jest pierwszym bezprzewodowym systemem multi-room, który w pełni obsługuje technologię MQA.

Bluesound family

Jedną z najważniejszych zalet MQA jest to, że wymaga takiej samej przepustowości łącza jak pliki w jakości CD, ale gwarantuje dźwięk w prawdziwej jakości studyjnej. Umożliwia to przesyłanie i pobieranie plików za pośrednictwem standardowego łącza sieciowego i pozwala cieszyć się oryginalnym brzmieniem nagrania. MQA współpracuje ze znaczącymi dostawcami muzyki, m.in. Warner Brothers Records i Tidal, co pozwala dostarczać niezbędne pliki muzyczne MQA. Ważnym atutem MQA jest również to, że format może być obsługiwany przez dowolny odtwarzacz, zachowując studyjną jakość dzięki dekoderowi MQA.

Wraz z udostępnieniem BluOS 2.2 urządzenia Bluesound zyskują możliwość obsługi serwisu CALM Radio®, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z dostępu do ponad 160 internetowych stacji radiowych. Atutami CALM Radio jest niezwykle bogata kolekcja różnorodnych gatunków muzyki i brak przerw reklamowych.

Urządzenia Bluesound automatycznie poinformują użytkowników o dostępności wersji BluOS 2.2. Na początku pliki w formacie MQA będą wspierane i dostępne za pomocą aplikacji BluOS dla urządzeń z systemem Android. Niebawem rozwiązanie to zostanie udostępnione również użytkownikom urządzeń z iOS.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław