Aktualności


Aktualności

Nowy właściciel Thorensa

Siedziba Thorens

Słynna marka Thorens wraca do Niemiec, a Bergisch Gladbach staje się Analogową doliną na wzór Krzemowej Doliny w Kalifornii. Najstarsza firma w branży elektroniki rozrywkowej zmienia właściciela i lokalizację.

Gunter Kuerten bierze Thorensa w swoje ręce. Były dyrektor generalny ELAC i Denon (z dodatkowym doświadczeniem liderskim w LG, Loewe, Sharp i Sony), założył nową firmę Thorens GmbH w Bergisch Gladbach. Od 1 maja, Thorens jest kolejną światowa marką produkująca analogowe urządzenia HiFi, która czyni ten region analogową doliną w Niemczech.

Thorens to najstarsza marka w elektronice rozrywkowej, firma została założona w 1883 roku przez Hermanna Thorensa w Sainte-Croix w Szwajcarii. Marka jest znana na całym świecie ze swoich wysokiej jakości gramofonów. W latach sześćdziesiątych XX wieku firma przeniosła się do Lahr w Niemczech. Później, kiedy Heinz Rohrer został dyrektorem generalnym, Thorens wrócił tymczasowo do Szwajcarii.

- Gunter Kuerten jest bardzo doświadczonym i odnoszącym sukcesy specjalistą w branży. Z tego powodu Thorens będzie w dobrych rękach i gotowy na przyszłe wyzwania. – powiedział Heinz Rohrer.

- Jestem przywiązany do tradycji Thorensa i widzę swoją pracę jako utrzymanie dziedzictwa marki, ale także w dalszym rozwijaniu tego " analogowego klejnotu - potwierdza Gunter Kuerten. - Widzę wiele przyszłych szans na otwarcie rynków. A światowe odrodzenie winylu nam w tym pomoże.

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław