Aktualności


Aktualności

Nowy właściciel Thorensa

Siedziba Thorens

Słynna marka Thorens wraca do Niemiec, a Bergisch Gladbach staje się Analogową doliną na wzór Krzemowej Doliny w Kalifornii. Najstarsza firma w branży elektroniki rozrywkowej zmienia właściciela i lokalizację.

Gunter Kuerten bierze Thorensa w swoje ręce. Były dyrektor generalny ELAC i Denon (z dodatkowym doświadczeniem liderskim w LG, Loewe, Sharp i Sony), założył nową firmę Thorens GmbH w Bergisch Gladbach. Od 1 maja, Thorens jest kolejną światowa marką produkująca analogowe urządzenia HiFi, która czyni ten region analogową doliną w Niemczech.

Thorens to najstarsza marka w elektronice rozrywkowej, firma została założona w 1883 roku przez Hermanna Thorensa w Sainte-Croix w Szwajcarii. Marka jest znana na całym świecie ze swoich wysokiej jakości gramofonów. W latach sześćdziesiątych XX wieku firma przeniosła się do Lahr w Niemczech. Później, kiedy Heinz Rohrer został dyrektorem generalnym, Thorens wrócił tymczasowo do Szwajcarii.

- Gunter Kuerten jest bardzo doświadczonym i odnoszącym sukcesy specjalistą w branży. Z tego powodu Thorens będzie w dobrych rękach i gotowy na przyszłe wyzwania. – powiedział Heinz Rohrer.

- Jestem przywiązany do tradycji Thorensa i widzę swoją pracę jako utrzymanie dziedzictwa marki, ale także w dalszym rozwijaniu tego " analogowego klejnotu - potwierdza Gunter Kuerten. - Widzę wiele przyszłych szans na otwarcie rynków. A światowe odrodzenie winylu nam w tym pomoże.

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław