Aktualności


Aktualności

Nowy głośnik Vifa Reykjavik to prawdziwa erupcja dźwięku.

Reykjavik jest najmniejszym głośnikiem z całej oferty firmy Vifa. Pomimo kompaktowych rozmiarów model ten imponuje potężnym dźwiękiem, a dzięki unikalnemu kształtowi swoje brzmienie emituje w zakresie 360 stopni. 

Vifa Reykjavik

Mówi się, że małe jest piękne, ale nowy głośnik Vifa Reykjavik trzeba uznać wręcz za zachwycający. Jego ultrakompaktowa, przypominająca kamyk konstrukcja jest tak intrygująca i prosta jak surowa islandzka natura, która była inspiracją dla powstania tego głośnika. 

"Chcieliśmy dopełnić naszą gamę przenośnych głośników, tworzoną już przez modele Helsinki i Oslo", mówi Michael Sørensen, prezes Vifa: "Tak jak w przypadku wszystkich naszych głośników, chcieliśmy zmierzyć się z fizycznymi ograniczeniami podczas tworzenia wspaniałego dźwięku. Muszę powiedzieć, że nasi inżynierowie rozwiązali zadanie w najlepszy możliwy sposób. Choć maleńki, to dzięki sprytnej i przemyślanej inżynierii zapewnia imponująco mocny dźwięk". 

Vifa Reykjavik

Ponownie w czerni

Nowy model zaskakuje również nowym materiałem wykończenia. Głośnik, tak jak inne produkty Vifa, wykorzystuje klasyczną, wysokiej jakości tkaninę wełnianą dostarczaną przez firmę Kvadrat. Jednak jedynie Reykjavik dostępny jest również w minimalistycznej wersji z anodyzowanego aluminium. Ta całkowicie nowa powierzchnia w ofercie produktów Vifa

"Aluminiowa wersja nosi nazwę Lavastone Black. Wykonaliśmy kilka prototypów, zanim dotarliśmy do tej specyficznej metalowej obudowy w tym konkretnym kolorze. Chcieliśmy oddać spękaną, mglistą scenerię północnej półkuli i mam nadzieję, że ten nowy wygląd będzie tak samo dobrze przyjęty, jak delikatniej prezentująca się wersja modelu Reykjavik w kolorze Sandstone Grey" - mówi prezes Michael Sørensen. 

Nowy materiał jest solidny oraz wytrzymały i doskonale pasuje do idei "weź mnie ze sobą" tego przenośnego produktu. Skórzany pasek pozwala zabrać głośnik ze sobą lub zawiesić go, gdziekolwiek chcesz. 

 Vifa Reykjavik

Vifa numer pięć

Reykjavik jest piątym głośnikiem przenośnym stworzonym przez Vifę w okresie zaledwie trzech lat. Korzenie tego duńskiego producenta komponentów audio sięgają lat 30. dwudziestego wieku, jako producenta głośników wykorzystywanych przez wielu konstruktorów kolumn. 

Wierząc, że dźwięk klasy premium powinien być zaprezentowany tak, jak czyni to high-endowy sprzęt, Vifa w 2014 r. zdecydowała się na wprowadzenie własnej serii głośników bezprzewodowych, opartych na bogatym doświadczeniu swojej marki. Efektem jest seria najwyższej klasy, intuicyjnych w obsłudze i wizualnie atrakcyjnych głośników, które pozostają bezkompromisowe pod względem odtwarzanego dźwięku. To podstawowa wartość, jaką firma Vifa rozwija od czasów swojego powstania.

"Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że stworzyliśmy ten produkt, nawiązując do naszego dziedzictwa dostarczania najwyższej jakości dźwięku", podsumowuje prezes Michael Sørensen.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław