Aktualności


Aktualności

Nowości Audio-Techniki na targach CES 2020 – słuchawki z układem ANC i gramofon z napędem paskowym

Audio - Technica CES

Audio-Technica na tegorocznej wystawie elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas zaprezentowała dwie nowe konstrukcje: bezprzewodowe słuchawki douszne z układem hybrydowej aktywnej redukcji hałasu ATH-ANC300TW oraz w pełni manualny gramofon z napędem paskowym AT-LPW50PB.

ATH-ANC300TW – skuteczna redukcja hałasu w bezprzewodowej konstrukcji

Projektanci zadbali o to, aby słuchawki Audio-Technica ATH-ANC300TW obok doskonałej jakości dźwięku zapewniały wysoką skuteczność redukcji hałasu w ramach prawdziwie bezprzewodowej konstrukcji dousznej. Te kompaktowe, a zarazem wygodne w użytkowaniu, słuchawki stanowią połączenie zaawansowanej inżynierii akustycznej oraz hybrydowej cyfrowej redukcji hałasu.

Audio-Technica ATH-ANC300TW

Za najlepszą możliwą jakość dźwięku odpowiadają 5,8-milimetrowe przetworniki DLC (diamond-like-carbon), które gwarantują niezwykłą dokładność i naturalność odwzorowania oryginalnych nagrań. Uzyskaniu znakomitego brzmienia sprzyja również umieszczenie mikrofonu aktywnej redukcji hałasu na kanale dźwiękowym. Zastosowane rozwiązanie pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko zakłóceń podczas odsłuchu, lecz także zachować najwyższą skuteczność redukcji hałasu. Z pomocą zaawansowanego układu ANC, wykorzystującego dwa mikrofony w każdej ze słuchawek, użytkownik może skupić się na esencji muzyki nawet w najbardziej hałaśliwych miejscach, takich jak kawiarnia, zatłoczony autobus czy pełne zgiełku biuro.

Model ATH-ANC300TW cechuje się też wysoką jakością komuników głosowych, co jest zasługą wykorzystanej w słuchawkach technologii Qualcomm® cVc™. Tym samym wyraźne, naturalne brzmienie będzie zachowane w miejscu pracy lub podczas ruchu. Dodatkowo do zwiększenia czystości głosu połączenia audio odtwarzane są w obu słuchawkach.

Całości dopełnia wodoszczelna obudowa (klasa IPX2) wraz z pojemną baterią, która umożliwia 4,5 godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu – czas ten wydłuża się o dodatkowe 13,5 godziny dzięki etui do przechowywania słuchawek. Listę atutów ATH-ANC300TW rozszerza funkcja hear-through, obsługa funkcji komunikatów głosowych, wielofunkcyjne przyciski znajdujące się na obu słuchawkach oraz łączność Bluetooth 5 z aptX.

AT-LPW50PB – optymalne odwzorowanie dźwięku z płyt winylowych

Audio-Technica nie zapomniała także o miłośnikach czarnych płyt – drugą z nowości japońskiego producenta jest w pełni manualny gramofon z napędem paskowym, AT-LPW50PB. Konstrukcję wyposażono w antyrezonansową podstawę z płyty MDF o grubości 30 mm z czarnym wykończeniem, której celem jest tłumienie akustycznego sprzężenia zwrotnego o niskiej częstotliwości. Z kolei monitorowany czujnikiem silnik zapewnia dokładność prędkości obrotowej oraz obsługuje 33 1/3 i 45 obr./min.

Audio-Technica AT-LPW50PB

Inżynierowie wyposażyli gramofon w proste ramię karbonowe z matowym wykończeniem i regulacją siły śledzenia. Na końcu ramienia zainstalowano główkę AT-HS4 z wkładką Dual MM AT-VM95E ze szlifem eliptycznym 0,3 x 0,7 mil. Ponadto wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że AT-LPW50PB może współpracować z dowolnym komponentem (z lub bez wejścia Phono), a do ograniczenia rezonansu i niepożądanego szumu zastosowano zewnętrzny zasilacz.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław