Aktualności


Aktualności

Nowe gramofony marki Thorens już w sprzedaży

Thorens

Zaprezentowane podczas monachijskich targów najnowsze konstrukcje Thorensa dostępne w sieci Top Hi-Fi & Video Design! Nowe modele oznaczone symbolami TD402DD, TD148ATD1601 pojawiły się w największej w Polsce sieci specjalistycznych salonów audio.

Na półkach Top hi-fi & Video design znajdą Państwo pierwszy od ponad 30 lat gramofon firmy Thorens z napędem bezpośrednim, czyli model TD402DD. Konstrukcja została wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczana jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E ze szlifem eliptycznym.

Stylistyka najnowszego modelu jest nawiązaniem do oferowanej w przeszłości serii Thorens TD, przy czym TD402DD to całkowicie nowa, odrębna konstrukcja. Gramofon został wyposażony przez projektantów w bardzo cichy silnik z bezpośrednim napędem oraz funkcją automatycznego wyłączania urządzenia, jak również unikatowe ramię TP 72 z karbonową rurką i wymienną główką, wytłumiony talerz oraz zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, który w razie takiej potrzeby można wyłączyć. Całość uzupełnia opcjonalna funkcja automatycznego startu, dzięki czemu talerz zaczyna obracać się po przesunięciu ramienia w stronę płyty.

Thorens

TD402DD wyróżnia się łatwością w obsłudze i natychmiastową gotowością do użytkowania – po wyjęciu z opakowania wystarczy umieścić talerz na osi. Gramofon udostępniany jest ze wstępnie zbalansowanym ramieniem, jak również ustawioną siłą śledzenia oraz anty-skatingiem. Podczas odtwarzania, urządzenie bezbłędnie wykrywa koniec płyty i zatrzymuje jej odtwarzanie.

Kolejnym w pełni automatycznym gramofonem w ofercie Thorensa jest TD 148A adresowany do tych miłośników analogowego brzmienia, którzy chcą cieszyć się maksymalnym komfortem podczas odtwarzania swoich ulubionych płyt. W tym modelu konstruktorzy postawili na napęd paskowy, zatem zwolennicy tego rodzaju przeniesienia napędu będą usatysfakcjonowani.

Thorens

TD148A został wyposażony jest w nowe ramię Thorens TP95. Jest ono oparte na konstrukcji high-endowego ramienia TP92, które zostało przystosowano do pracy automatycznej. Elementem, który wyróżnia gramofon TD 148A, jest także wytrzymała drewniana plinta. W jej wnętrzu projektanci umieścili elektronicznie kontrolowany silnik prądu stałego, obsługujący trzy prędkości obrotowe: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Wybór prędkości również odbywa się elektronicznie. Urządzenie wyposażone jest w regulację anty-skatingu i dostarczane jest wraz z akrylową pokrywą przeciwpyłową.

Gramofon Thorens TD 1601 stanowi nawiązanie stylistyczne oraz konstrukcyjne do klasycznego modelu firmy – TD 160. Nowy model wyposażono w zawieszone sub-chassis, rozwiązanie charakterystyczne dla tradycyjnych gramofonów Thorensa, a wygodę użytkowania zwiększa m.in. funkcja automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania. TD 1601 posiada ramię TP 92 i wykorzystuje zawieszenie oraz tłumienie poprzez sprężyny stożkowe, aby skutecznie odizolować urządzenie od podłoża. Projektanci wyposażyli gramofon w elementy charakterystyczne dla serii TD 160 – drewniane plinty, dwuczęściowe talerze z paskiem biegnącym wewnątrz urządzenia oraz grubą matą gumową i akrylową osłoną przeciwpyłową.

Thorens TD 402

Mnóstwo innowacji znajdziemy również wewnątrz obudowy: stożkowe sprężyny montowane są na dnie, a nie na górnej płycie. Tym samym sub-chassis nie jest już zawieszone, tylko opiera się na sprężynach. Dodatkowo mała, lecz mocno napięta stalowa nitka łączy sub-chassis ze stalowym sworzeniem na dole, w ten sposób chroniąc sub-chassis przed kołysaniem się, pozwalając jedynie na pionowy ruch.

Ponadto funkcjonalność TD 1601  zwiększają elektryczny moduł podnoszący ramię, automatyczne wyłączanie po zakończeniu odtwarzania z funkcją podniesienia ramienia, a także prawdziwie zbalansowane złącza wyjściowe (XLR).

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław