Aktualności


Aktualności

Nowa seria głośników bezprzewodowych Yamahy

Japoński producent zaprezentował 2 modele głośników z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi  oraz pełną integracją ze środowiskiem MusicCast. Modele Yamaha MusicCast 50 i MusicCast 20 oferują niespotykaną do tej pory wszechstronność i możliwości konfiguracyjne.

MusicCast Surround

Oba głośniki mają ze sobą wspólne cechy, które stawiają je w awangardzie tego segmentu urządzeń audio-wideo. Najnowszą innowacją wprowadzoną do urządzeń  Yamahy jest MusicCast Surround , która daje możliwość wykorzystania MusicCast 50MusicCast 20 w roli głośników efektowych w systemie wielokanałowym. Po zakończeniu projekcji, dzięki środowisku MusicCast, głośniki mogą nagłaśniać inne pomieszczenia.

Yamaha MusicCast Surround

MusicCast Stereo - możliwość bezprzewodowego parowania dwóch głośników w mini zestaw stereo

Oba modele pozwalają na sparowanie ze sobą drugiego egzemplarza głośnika. Po wykonaniu takiej operacji, jeden z głośników zajmie się odtwarzaniem kanału lewego, a drugi kanału prawego. Jest to idealne rozwiązaniem dla osób, które szukają np. desktopowego zestawu głośnikowego, współpracującego z domowym komputerem.

Yamaha MusicCast Stereo

System multiroom MusicCast

Yamaha MusicCast to najbardziej zaawansowany system multiroom na świecie, który wyróżnia się szerokimi możliwościami konfiguracyjnymi i intuicyjna obsługą za pomocą aplikacji na smartfony i tablety. Pozwala on za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi przesyłać dźwięk wysokiej jakości pomiędzy urządzeniami audio z bogatej rodziny MusicCast. Mówiąc w skrócie, MusicCast sprawia, że w każde urządzenie będące częścią składową systemu, może odtwarzać co innego w tym samym momencie. Mały MusicCast 20 w kuchni będzie nadawał kulinarne radio internetowe, MusicCast 50 w gabinecie pomagającą w koncentracji muzykę klasyczną, a amplituner w salonie ulubioną playlistę. System pozwala na grupowanie urządzeń i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w pokoju dziecięcym rozbrzmiewały kołysanki, podczas gdy rodzice po skorzystaniu z funkcji MusicCast Surround będą cieszyć się projekcją filmową.

Yamaha MusicCast

Wstępnie zaprogramowane przyciski (preset) ułatwiające natychmiastowe odtwarzanie

W niektórych sytuacjach, zwłaszcza o wczesnych godzinach porannych, obsługa nawet najbardziej intuicyjnej aplikacji, może przychodzić z trudem. Dlatego projektanci umieścili na obudowie obu urządzeń przyciski preset, które można skonfigurować przypisując im źródło w postaci playlisty lub radia internetowego. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby głośnik zaczął odtwarzać to, co lubimy najbardziej.

Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe

Dzięki współpracy z internetowymi serwisami muzycznymi głośniki Yamaha pobierją muzykę prosto z serwisów muzycznych, które dysponują  praktycznie nieograniczonymi  bibliotekami utworów. Dzięki takim serwisom jak Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz dostęp do muzyki, sprowadza się do wstukania odpowiedniego hasła do aplikacji w smartfonie. Zintegrowanie powyższych serwisów z głośnikiami oznacza też, że muzyka będzie pobierana z sieci bezpośrednio przez nie, nie zuzywając baterii Twojego smartfona.

Yamaha MusicCast 20

Obsługiwane formaty audio

Oba głośniki obsługują formaty audio wysokiej jakości, takie jak, FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu - Wi-Fi, Bluetooth®, Airplay

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4 i 5 GHz), jaki został zastosowany w głośniku gwarantuje stabilne i szybkie łącze. Wystarczy sparować urządzenie z domowym routerem, aby uzyskać dostęp do serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS.

Moduł Bluetooth w wersji 4.2 sprawia, że do głośnika wyślesz bezprzewodowo dowolną muzykę, np. z internetowych serwisów wideo. Kolejną zaletą głośnika MusicCast 50 jest obsługa AirPlay, która pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie nagrań z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

Yamaha MusicCast 50

Bluetooth Output®

Dzięki Bluetooth Output® MusicCast 50 sprawnie wyśle sygnał do dowolnego urządzania z wbudowanym modułem Bluetooth®. Mogą to być słuchawki, w sytuacji gdy nie chcemy rozpraszać współmieszkańców ulubioną muzyką, lub inny głośnik Bluetooth®, który nie dysponuje tak zaawansowaną funkcjonalnością sieciową. Eliminuje to potrzebę rozprowadzania po mieszkaniu kłopotliwych do ukrycia kabli.

Budzik

MusicCast 20 i MusicCast 50 posiadją wbudowaną funkcję budzika, dzięki czemu stają się idealnym towarzyszem Twojej ulubionej książki na stoliku nocnym. Rano głośnik nie tylko obudzi Cię o wyznaczonej godzinie, ale i zrobi to tak jak chcesz – za pomocą alarmu lub dźwięków ulubionej stacji radiowej.

MusicCast 50 – złącza

Funkcjonalność modelu MusicCast 50 wykracza poza daleko poza możliwości zwykłego głośnika bezprzewodowego. Dzięki umieszczeniu w głośnikach złącz optycznego oraz RCA, MusicCast 50 może przyjąć sygnał z dowolnego urządzenia i wypełnić pomieszczenie klarownym brzmieniem, z którego słyną produkty Yamahy. Głośnik można połączyć np. z telewizorem i korzystać z niego jak z mini soundbara.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław