Aktualności


Aktualności

Nowa myjka do płyt winylowych VC-S MkII firmy Pro-Ject

Austriacki specjalista od gramofonów analogowych i akcesoriów związanych z płytami winylowymi, wprowadził nowy model myjki, służącej do czyszczenia płyt winylowych.

Jak sugeruje sama nazwa jest to nowa wersja ubiegłorocznego modelu, charakteryzująca się ulepszonymi funkcjami i większą wydajnością. Pod pewnymi względami jest ona podobna do poprzednika. Choć zasada działania pozostaje w zasadzie taka sama, poprawiono napęd myjki – wprowadzono ciszej pracujący silnik, który może się obracać także w dwóch kierunkach. Dzięki temu mycie płyt będzie bardziej skuteczne. W konsekwencji regularne mycie zapewni całkowite wyeliminowanie kurzu i brudu, normalnie gromadzących się w rowkach płyt winylowych. Jak twierdzi producent - końcowy efekt zaskakuje nieskazitelnością brzmienia muzyki z ulubionych płyt.

Pro-Ject VC-S MkII

Zastosowane zmiany obejmują zacisk na wrzecionie oraz kołnierz. Ten pierwszy, wykonany ze stali nierdzewnej został przeprojektowany, dzięki czemu mocowanie staje się jeszcze bardziej niezawodne. Natomiast ulepszony kołnierz z tworzywa sztucznego stanowi dość istotną zmianę. Wprowadzono dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne, zapewniające płynniejsze ustawienie ramienia próżniowego.

Do dokładnego czyszczenia płyt producent poleca płyn własnej produkcji - Pro-Ject Wash-IT. Środek ten po rozcieńczeniu wodą umożliwia wyczyszczenie aż 1500 płyt analogowych. Co najważniejsze, dedykowany płyn został tak opracowany, aby po odparowaniu nie pozostawiał żadnych resztek i śladów na powierzchni płyty.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław