Aktualności


Aktualności

Nowa myjka do płyt winylowych VC-S MkII firmy Pro-Ject

Austriacki specjalista od gramofonów analogowych i akcesoriów związanych z płytami winylowymi, wprowadził nowy model myjki, służącej do czyszczenia płyt winylowych.

Jak sugeruje sama nazwa jest to nowa wersja ubiegłorocznego modelu, charakteryzująca się ulepszonymi funkcjami i większą wydajnością. Pod pewnymi względami jest ona podobna do poprzednika. Choć zasada działania pozostaje w zasadzie taka sama, poprawiono napęd myjki – wprowadzono ciszej pracujący silnik, który może się obracać także w dwóch kierunkach. Dzięki temu mycie płyt będzie bardziej skuteczne. W konsekwencji regularne mycie zapewni całkowite wyeliminowanie kurzu i brudu, normalnie gromadzących się w rowkach płyt winylowych. Jak twierdzi producent - końcowy efekt zaskakuje nieskazitelnością brzmienia muzyki z ulubionych płyt.

Pro-Ject VC-S MkII

Zastosowane zmiany obejmują zacisk na wrzecionie oraz kołnierz. Ten pierwszy, wykonany ze stali nierdzewnej został przeprojektowany, dzięki czemu mocowanie staje się jeszcze bardziej niezawodne. Natomiast ulepszony kołnierz z tworzywa sztucznego stanowi dość istotną zmianę. Wprowadzono dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne, zapewniające płynniejsze ustawienie ramienia próżniowego.

Do dokładnego czyszczenia płyt producent poleca płyn własnej produkcji - Pro-Ject Wash-IT. Środek ten po rozcieńczeniu wodą umożliwia wyczyszczenie aż 1500 płyt analogowych. Co najważniejsze, dedykowany płyn został tak opracowany, aby po odparowaniu nie pozostawiał żadnych resztek i śladów na powierzchni płyty.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław