Aktualności


Aktualności

Najlepsze filmy w technologii 4k , którymi przetestujesz telewizor

30 ocen

TV 4k

Choć pisaliśmy już o tym, jak wybrać najlepszy telewizor, nie poświęciliśmy specjalnie wiele uwagi kwestii, jak dobrze przetestować go w sklepie. Dziś proponujemy zatem jedno z najlepszych rozwiązań, polegające na obejrzeniu na sprzęcie w profesjonalnym salonie jednego z filmów, które prezentujemy poniżej.

Łatwo sprawdzić dźwięk i cyfrowy obraz – jeśli telewizor ma służyć nam też do odtwarzania muzyki z aplikacji czy do grania w zaawansowane graficznie gry. Ale jak sprawdzić, jak telewizor oddaje gamę kolorystyczną, kontrasty, głębokość czerni czy dynamikę obrazu? Najlepiej udać się do salonu z profesjonalnym sprzętem i wszystkie powyższe kwestie przetestować z wyspecjalizowanym doradcą. Ten opowie też o parametrach i technikaliach. Jednak nic nie zastąpi żywego, dynamicznego i kolorowego obrazu, który jest przecież absolutną podstawą oczekiwań każdego klienta.

Co obejrzeć w technologii 4K?

Zapewniamy, że każdy salon Top Hi-Fi & Video Design daje możliwość zaprezentowania wszystkich możliwości telewizorów – łącznie z odtworzeniem żądanego filmu. Jeszcze parę lat temu było dość problematycznym znalezienie interesujących filmów 4k i często narzekało się, że w technologii 4K nie ma nic do oglądania. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła i do wyboru mamy dziesiątki filmów nakręconych tak, by oddać wiernie najdrobniejsze szczegóły. Jednak trudno biegać z salonu do salonu z torbą pełną wybranych filmów, lepiej skorzystać z tych, które umieszczone są w ogólnodostępnych serwisach. Warto zatem do przetestowania telewizora wybrać jedno z poniżej wymienionych wideo. Jeśli filmy odtwarzane będą z serwisu YouTube, trzeba pamiętać o przełączeniu jakości obrazu na najwyższą – można to zrobić poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony w prawym dolnym rogu filmu.

Co obejrzeć?

Pierwsze proponowane przez nas wideo wybuchnie na ekranie żywymi kolorami. Spędzenie tych – zbyt krótkich – pięciu minut na podziwianiu wspaniałej natury Kostaryki sprawi, że trudno będzie sobie wyobrazić lepszy relaks niż przed nowym telewizorem. Detale zachwycają, a wrażenie będzie niezapomniane – na szczęście podobnych filmów znajdziemy w serwisie YouTube sporo.

 

Kolejny film nie należy do najkrótszych, ale warto od czasu do czasu przeskoczyć kilka minut, by podziwiać różne naturalne widoki, dzięki którym testowany sprzęt pokaże swoje niesamowite możliwości. Struktury, kontrasty, fantastyczna jakość detali – to wszystko wyglądać będzie tak, jak wygląda w naturze.

Trochę więcej dynamiki? Nie ma sprawy, proponujemy stary, ale znakomity film, który zabierze widza w bardzo szybka podróż przez japońskie ulice. Film nakręcono jednym ze sprzedażowych hitów dekady – kamerą GoPro HERO4 Black. Minus? Poza telewizorem można niechcący kupić też GoPro…

Filmy 4K w serwisach streamingowych

Jeżeli bardziej interesuje nas testowanie telewizora za pomocą tego, co najbardziej lubimy oglądać, wystarczy włączyć jeden z popularnych serwisów streamingowych. Zarówno na popularnym już niezwykle w Polsce Netfliksie (w tym serwisie filmy jakości 4K są do dyspozycji wyłącznie dla tych, którzy wybrali najdroższą opcję abonamentową), chętnie używanym Prime Video proponowanym przez Amazon (nie wszystkie pozycje z oferty – choć filmów w tej jakości powoli przybywa), mamy również wybór z iTunes, Google Play oraz serwisów połączonych z konkretnymi markami sprzętu – na przykład serwisami VOD dostępnymi przez konsolę lub w komputerze osobistym, który łatwo można połączyć z telewizorem.

Jeden z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat, znakomite „Stranger Things” doskonale nadaje się do przetestowania naszego super telewizora – wykreowana komputerowo rzeczywistość zdaje się bowiem wypływać z ekranu i obejmować w posiadanie całą przestrzeń wokół. Wyimaginowana rzeczywistość zachwyci na ekranie także podczas oglądania takich filmowych hitów, jak słynna netfliksowa „Okja” czy starsze, ale imponujące wizualnie „Życie Pi”. O filmie „Blade Runner 2049” nie warto się już nawet rozpisywać, bo to chyba absolutna oczywistość.

Jeśli poszukuje się bardziej realistycznych odczuć i szuka obrazu, który można testować od razu ze znakomitym dźwiękiem, można skusić się na klasykę w postaci „Szeregowca Ryana” – ostrzegamy jednak, że realistyczny obraz połączony z wojennymi odgłosami, zwłaszcza emitowanymi przez wysokiej klasy sprzęt, może przenieść serce widza prosto do jego gardła.

Rewelacyjnym pomysłem będzie też obejrzenie filmu „Everest” – niesamowite widoki, które w pełni pozwolą sprawdzić, jak nasz telewizor radzi sobie z oddawaniem głębi obrazu i jego przestrzenności. Jeśli dodamy do tego wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający, dźwięk schodzących lawin i zamieci jeszcze długo będzie spędzał sen z powiek.

4K – koniec telewizji, jaką znamy

Filmy kręcone w technologii 4K w połączeniu z profesjonalnym sprzętem sprawiają, że można łatwo wpaść w pułapkę spędzania długich godzin przed telewizorem. Pamiętający jeszcze dobrze sprzęty, z jakimi mieliśmy do czynienia na początku XXI wieku (nie wspomnimy tu nawet o latach osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych) będą absolutnie zachwyceni gigantyczną zmianą, jaka przez szereg lat zaszła w technologii. Jeszcze kilka lat temu jakością tego typu można było cieszyć się tylko w kinach – w dodatku nie wszystkich. Dziś rewelacyjnym obrazem można cieszyć się na własnej kanapie. I za to możemy tylko kochać czasy, w których żyjemy.

Komentarze (9)  /  Ocena: 4.9/5 (30 ocen)

 • kierowca185.244.214.2432019-01-02 19:02:18
  No to czekajcie na mnie, bo wpadnę obejrzeć co te wasze cudeńka potrafią Odpowiedz
 • produkt37.120.156.1502019-03-31 20:45:00
  Przyznam, że do niedawna jedynie patrzyłem na cuda 4K tylko w salonach, specjalnie podkreślam że do niedawna bo uzbroiłem się w telewizor Sony z zakrzywionym ekranem, i obrazy zapierają dech w piersiach, Testowałem te filmiki, niezły wybór :D Odpowiedz
 • bobby185.244.214.2392019-04-01 17:47:31
  Miałem okazje obejrzeć tę Kostarykę. Robi niesamowite wrażenie! Odpowiedz
 • ezajonen185.244.214.2332019-07-22 12:05:52
  stranger things!! świetnie akurat idealnie się składa bo mam 4k :) Odpowiedz
 • soldierssr89.64.30.2052019-07-24 11:53:59
  Bardzo fajnie się to prezentuje. Faktycznie widać tą jakość Odpowiedz
 • heinz89.64.30.1302019-08-12 13:15:05
  Juz sprawdziłem. Faktycznie obraz robi niesamowite wrażenie Odpowiedz
 • acid89.64.29.1742019-08-16 11:22:08
  Jeszcze nie mam telewizora 4k ale chyba po następnej pensji się w taki zaopatrze :P Odpowiedz
 • Piotr85.222.103.1622019-10-07 19:33:27
  Zastanawiam się czemu nie wspomniano o takich tytułach jak „Blue Planet II” i „Planet Earth II”. Na forach dyskusyjnych o 4K i HDR są uważane za referencję. I faktycznie, nie widziałem lepszego obrazu. Odpowiedz
 • Yurion89.64.2.1502019-11-25 10:44:54
  technologia 4k rozwija się coraz bardziej, wydaje mi się że niedługo to będzie już codzienność dla kazdego. Odpowiedz
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław