Aktualności


Aktualności

22-08-2016

Nagrody EISA dla produktów Bowers & Wilkins, Bluesound, ELAC i Yamaha

Stowarzyszenie EISA już po raz dwudziesty przyznała prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród nagrodzonych konstrukcji znalazły się m.in. kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 802 D3 oraz ELAC Debut F6, odtwarzacz sieciowy Bluesound NODE 2 i soundbar Yamaha MusicCast YSP-5600

EISA (European Imaging and Sound Association) jest elitarnym stowarzyszeniem zrzeszającym wiodące europejskie magazyny zajmujące się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo i multimediami. Każdego roku redaktorzy 50 specjalistycznych magazynów o tematyce audio, kina domowego, wyświetlaczy i wideo, fotografii oraz elektroniki samochodowej, pochodzących z ponad 23 europejskich krajów, przyznaje prestiżowe nagrody dla wyróżniających się nowości produktowych.

Dołączona grafika


W br. stowarzyszenie EISA już po raz dwudziesty wyróżniło konstrukcje, które w ocenie jury są tymi „naj”. Tytuł EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE HIGH-END 2016-2017zdobył model Bowers & Wilkins 802 D3, a w kategorii EUROPEJSKIE KOLUMNY GŁOŚNIKOWE 2016-2017 palma pierwszeństwa przypadła konstrukcji ELAC Debut F6. Bluesound NODE 2 zwyciężył w kategorii EUROPEJSKI ODTWARZACZ SIECIOWY 2016-2017, natomiast Yamaha MusicCast YSP-5600 zdobyła pierwszą nagrodę jako EUROPEJSKISOUNDBAR 2016-2017.

O wyróżnieniu ww. modeli zadecydowały ich wyjątkowe walory brzmieniowe i funkcjonalne. Kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins 802 D3 jest jedną z najpotężniejszych konstrukcji z referencyjnej serii 800 Diamond i w ocenie jury zapewnia brzmienie, „które imponuje niezwykłą klarownością i wglądem w spektrum nagrania, przybliżając muzykę w sposób wcześniej niespotykany”.

Seria Debut jest urzeczywistnieniem istotnych zmian, które firma ELAC wprowadziła do procesu projektowania swoich zespołów głośnikowych. Cała seria została stworzona w Kalifornii, a osobą odpowiedzialną za opracowanie idei konstrukcyjnej jest słynny projektant głośników – Andrew Jones. Jury EISA w swoim werdykcie podkreśla: „Brzmieniowy sukces F6 opiera się na połączeniu swobody i żywości, z umiejętnością utrzymania porządku i przejrzystości, również przy odtwarzaniu nagrań z gęstymi miksami”.

Dołączona grafika


NODE 2 jest najnowszą wersja odtwarzacza sieciowego firmy Bluesound. Wprowadzone udoskonalenia zwiększyły funkcjonalność modelu i zapewniły jeszcze wyższą jakość dźwięku. Kapituła EISA zwraca uwagę na dalsze zmiany. „NODE 2 jest także łatwiejszy w obsłudze, automatycznie kompiluje playlistę, i jest pewniejszy w działaniu, dzięki wzrostowi mocy procesora. (…) Brzmienie NODE 2 jest dynamiczne, swobodne i trójwymiarowe – zadziwiające wobec skromnej wielkości urządzenia”.

Dołączona grafika


W klasie najbardziej wszechstronnych urządzeń audio wyróżniającą się konstrukcją jest cyfrowy projektor dźwięku Yamaha MusicCast YSP-5600, który został nagrodzony tytułem EUROPEJSKI SOUNDBAR 2016-2017. Model ten jako pierwszy soundbar został przystosowany do obsługi systemu Dolby Atmos i DTS:X i tak jak inne cyfrowe projektory dźwięku dostarcza rzeczywisty dźwięk przestrzenny. Ma to swoje odzwierciedlenie w dostarczaniu emocji podczas oglądania filmów, na co zwróciło uwagę jury. „Pole dźwiękowe jest trójwymiarowe, wieloplanowe i niewiarygodnie obszerne – każdy film staje się absorbującym doświadczeniem. Jako część firmowego systemu multiroom MusicCast, YSP-5600 może strumieniować muzykę i telewizyjny sygnał audio do innych pomieszczeń”. 

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław