Aktualności


Aktualności

NAD MDC DD-BluOS – moduł, dzięki któremu zyskasz dostęp do funkcji sieciowych

Producent audiofilskich systemów audio, firma NAD, wprowadził do sprzedaży moduł MDC DD-BluOS. Za jego pomocą modele NAD C 390DD DAC oraz NAD M12 zyskują dostęp do funkcji sieciowych, co pozwala strumieniować przewodowo (LAN) lub bezprzewodowo (Wi-Fi i Bluetooth) muzykę z internetu, internetowych serwisów muzycznych oraz domowej sieci. Moduł zapewnia także łatwą integrację z urządzeń NAD z modelami systemu Bluesound

Już od wielu dekad NAD należy do ścisłego grona najbardziej cenionych na świecie producentów urządzeń audio-wideo. Renoma firmy jest m.in. pochodną perfekcyjnej dbałości inżynierów o zapewnienie najwyższej możliwej jakość dźwięku, a także wprowadzenia w wielu modelach rewolucyjnej, modułowej konstrukcji. To ostatnie rozwiązanie sprawia, że wymagający użytkownicy wraz z rozwojem technologii mogą sukcesywnie unowocześniać swoje urządzenia, bez potrzeby ich wymiany. Teraz na polski rynek NAD wprowadza swój najnowszy moduł MDC DD-BluOS.

Dostęp do sieci w przedwzmacniaczu? Teraz to możlwie!

MDC DD-BluOS to doskonały sposób na połączenie świata cyfrowej muzyki, dostępnej za pośrednictwem urządzeń systemu Bluesound, z najwyższej jakości dźwiękiem analogowym, gwarantowanym przez konstrukcje NAD. Najnowszy moduł przeznaczony jest do wzmacniacza zintegrowanego C 390DD DAC oraz należącego do referencyjnej serii Masters cyfrowego przedwzmacniacza DAC M12. Dzięki MDC DD-BluOS oba urządzenia zyskują dostęp do funkcji sieciowych, za pomocą połączenia przewodowego LAN oraz bezprzewodowego Wi-Fi i Bluetooth, a także z łatwością integrują się z rodziną urządzeń Bluesound.

blu os

Ponieważ NAD MDC DD-BluOS jest wewnętrznym modułem, nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych połączeń i dodatkowego zasilania. Ponadto projektanci zadbali o maksymalną zgodność modułu z oprogramowaniem sterującym C 390DD DAC i M12. Tak jak w przypadku wszystkich konstrukcji NAD, priorytetem inżynierów było zapewnienie najwyższej jakości dźwięku, dlatego połączenie kablowe Ethernet oraz łączność bezprzewodowa Wi-Fi działają w trybie asynchronicznym. Dzięki temu możliwe było maksymalne ograniczenie jitteru, a dodatkowo korzystając z tych połączeń użytkownik zyskuje możliwość odsłuchu muzyki udostępnionej w domowej sieci oraz strumieniowanej z internetu i popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, WiMP i Deezer. Funkcjonalność modułu MDC DD-BluOS rozszerzają połączenie bezprzewodowe Bluetooth i możliwość odtwarzania muzyki z pamięci USB lub dysku twardego, podłączonych do portu USB (typ A).

Obsługa oprogramowania jest niezwykle prosta

Do obsługi oprogramowania BluOS można wykorzystać dowolny smartfon lub tablet z systemem iOS bądź Android i zainstalowaną bezpłatną aplikacją BluOS. Dostępna w App Store oraz Google Play aplikacja służy do sterowania i zarządzania muzyką, m.in. tworzenia list odtwarzania, a także pozwala korzystać z internetowych serwisów muzycznych oraz muzyki zgromadzonej w bibliotekach muzycznych, takich jak iTunes.  Ponadto oprogramowanie BluOS gwarantuje bezpośrednie współdzielenie muzyki w dowolnym formacie, wliczając pliki FLAC, ALAC i WAV w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów oraz obsługę odtwarzania bez pauz (gapless). Moduł DD-BluOS zapewnia również pełną kompatybilność z rodziną urządzeń Bluesound, pierwszym bezprzewodowym, cyfrowym systemem multiroom w pełni obsługującym pliki wysokiej rozdzielczości.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław