Aktualności


Aktualności

Mission LX – nowa seria kolumn głośnikowych

LX to najnowsza seria kolumn głośnikowych firmy Mission. Tworzą ją dwa modele podstawkowe, LX-1 i LX-2, trzy wolnostojące, LX-3, LX-4 i LX-5, oraz głośnik centralny LX-C. Wszystkie z nowych konstrukcji wyróżniają się smukłą, praktyczną formą, klasycznym i jednocześnie nowoczesnym wzornictwem, a przy tym pozostają atrakcyjne cenowo.

Mission LX Series

Debiutująca seria urzeczywistnia dążenie firmy Mission do dostarczania wysokiej jakości dźwięku w przystępnej cenie. Cała nowa seria powstała przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi do modelowania CAD. Kolumny głośnikowe LX-1, LX-2, LX-3 i LX-4 są 2-drożnymi konstrukcjami, wolnostojący model wykorzystuje układ 3-drożny. W LX-1 i LX-2 pracują 25-milimetrowa kopułka wysokotonowa i przetwornik średnio-/niskotonowy, w LX-3, LX-4 i LX-C tweeter współpracuje z dwoma głośnikami średnio-/niskotonowymi.

Mission LX-1

Przetwornik wysokotonowy wyposażony jest w 25-milimetrową membranę z mikrowłókna. Materiał ten został wyselekcjonowany m.in. ze względu na swoją powtarzalność i spójność w produkcji. W układzie napędowym projektanci zastosowali magnes neodymowy, który zapewnia maksymalną siłę w małej przestrzeni. Całość dostarcza ciepłe, a jednocześnie bardzo wnikliwe brzmienie. 

Głośniki średniotonowy i średnio-/niskotonowy wykorzystują membrany wykonane z zaawansowanego splotu włókna, impregnowanego w celu zredukowania higroskopijności. Materiał ten pozostaje bardzo sztywny w odniesieniu do swojej masy i wyróżnia się doskonałymi właściwościami tłumiącymi. Zastosowanie mocnego magnesu ferrytowego sprawia, że pole magnetyczne kierowane jest precyzyjnie wewnątrz przestrzeni, w której porusza się cewka. Pozwala to uzyskać ultraliniową pracę, która minimalizuje podkolorowanie dźwięku.

Zgodnie z tradycją Missiona w podstawkowych kolumnach głośnikowych LX-1 i LX-2 kopułka wysokotonowa umieszczona jest poniżej przetwornika średnio-/niskotonowego. Rozwiązanie to ma na celu wyrównanie czasowe. Lokując tweeter poniżej poziomu ludzkich uszu, długość ścieżki od głośnika do słuchacza jest dłuższa niż w przypadku przetwornika średnio-/niskotonowego. Ponieważ kopułka wysokotonowa jest fizycznie wysunięta przed membranę drugiego przetwornika, różnica w długości ścieżki pomaga wyrównać dystans akustyczny.

Mission LX-3

W wolnostojących modelach LX-3 i LX-4 kopułka znajduje się pomiędzy dwoma głośnikami średnio-/niskotonowymi rozmieszczonymi w konfiguracji D’Appolito. 3-drożna kolumna LX-5 została zoptymalizowana poprzez umieszczenie głośnika wysokotonowego pod jednostką średniotonową, ale powyżej głośników basowych.

Mission LX-4

Seria LX wykorzystuje zwrotnicę akustyczną 4. rzędu w układzie Linkwitza-Rileya (24 dB na oktawę). Jej opracowanie to efekt połączenia zaawansowanego modelowania komputerowego, doświadczenia i wielogodzinnych testów odsłuchowych. Rozwiązanie to wyróżnia się doskonałymi własnościami akustycznymi poza osią i liniową charakterystyką na osi. W konstrukcji zwrotnicy projektanci wykorzystali lakierowane cewki indukcyjne z rdzeniem ze stali krzemowej oraz kondensatory polipropylenowe.

Podstawą wysokiej jakości dźwięku są wysokiej jakości przetworniki, ale aby uzyskać brzmienie pozbawione szumu i zniekształceń, równie wysoką jakością muszą wyróżniać się obudowy. Intensywne prace badawcze i rozwojowe pozwoliły uzyskać wytrzymałą konstrukcję. Dzięki temu projektanci wyeliminowali niepożądany rezonans i wibracje. Wielokrotne eksperymenty i testy odsłuchowe przeprowadzone w odniesieniu do każdego modelu nowych kolumn głośnikowych pozwoliły wzmocnić kluczowe punkty, dzięki czemu cały zakres częstotliwości jest czysty i detaliczny.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


LX-4

Mission
Głośniki podłogowe
1 899 zł

LX-C

Mission
Głośniki centralne i efektowe
799 zł

LX-5

Mission
Głośniki podłogowe
2 499 zł

LX-3

Mission
Głośniki podłogowe
1 399 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław