Aktualności


Aktualności

Miracord 60 – nowy gramofon z napędem paskowym marki ELAC

ELAC Miracord 60

Elegancki gramofon z napędem paskowym ELAC Miracord 60 już od grudnia br. będzie dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Nowa konstrukcja ma na celu przeniesienie przykuwającego uwagę wzornictwa cenionego modelu Miracord 90 do nowej klasy gramofonów.

Za pośrednictwem debiutującego w 2016 r. Miracorda 90 nazwa Miracord na nowo zagościła w świecie zaawansowanych konstrukcji audio. Model ten stanowił nawiązanie do połowy XX wieku, gdy gramofony ELAC-a odnosiły szereg sukcesów.

Po trzech latach od tego momentu gama gramofonowa niemieckiego producenta została wzbogacona o kolejny model – Miracord 60 zaprojektowano specjalnie po to, aby bogata tradycja gramofonowa marki ELAC mogła być dalej kontynuowana. W rezultacie mamy do czynienia z konstrukcją, która przy zachowaniu linii stylistycznej utytułowanego brata jest w stanie wyeksponować swój indywidualny charakter.

ELAC Miracord 60

Inżynierowie wyposażyli model Miracord 60 w tradycyjny napęd paskowy, który przenoszony jest z silnika prądu stałego. Zastosowane rozwiązanie pomaga zachować równomierność prędkości obrotowej. Do uzyskania maksymalnej stabilności obrotów, gramofon wykorzystuje optyczny sensor przekazujący sygnał do algorytmu PID w mikrokontrolerze, który następnie dostraja prędkość: dokładnie 33 1/3 lub 45 obr./min.

Za pośrednictwem krzyżowego zawieszenia do podstawy zamocowano lekkie ramię z włókna węglowego. Komponent ten współpracuje z regulacją antyskatingu i z jednej strony zakończony jest wymienną główką, co zapewnia większą elastyczność podczas doboru wkładki. Całości dopełnia masywny, odlewany z aluminium talerz o grubości 22 mm.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław