Aktualności


Aktualności

Miracord 60 – nowy gramofon z napędem paskowym marki ELAC

ELAC Miracord 60

Elegancki gramofon z napędem paskowym ELAC Miracord 60 już od grudnia br. będzie dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Nowa konstrukcja ma na celu przeniesienie przykuwającego uwagę wzornictwa cenionego modelu Miracord 90 do nowej klasy gramofonów.

Za pośrednictwem debiutującego w 2016 r. Miracorda 90 nazwa Miracord na nowo zagościła w świecie zaawansowanych konstrukcji audio. Model ten stanowił nawiązanie do połowy XX wieku, gdy gramofony ELAC-a odnosiły szereg sukcesów.

Po trzech latach od tego momentu gama gramofonowa niemieckiego producenta została wzbogacona o kolejny model – Miracord 60 zaprojektowano specjalnie po to, aby bogata tradycja gramofonowa marki ELAC mogła być dalej kontynuowana. W rezultacie mamy do czynienia z konstrukcją, która przy zachowaniu linii stylistycznej utytułowanego brata jest w stanie wyeksponować swój indywidualny charakter.

ELAC Miracord 60

Inżynierowie wyposażyli model Miracord 60 w tradycyjny napęd paskowy, który przenoszony jest z silnika prądu stałego. Zastosowane rozwiązanie pomaga zachować równomierność prędkości obrotowej. Do uzyskania maksymalnej stabilności obrotów, gramofon wykorzystuje optyczny sensor przekazujący sygnał do algorytmu PID w mikrokontrolerze, który następnie dostraja prędkość: dokładnie 33 1/3 lub 45 obr./min.

Za pośrednictwem krzyżowego zawieszenia do podstawy zamocowano lekkie ramię z włókna węglowego. Komponent ten współpracuje z regulacją antyskatingu i z jednej strony zakończony jest wymienną główką, co zapewnia większą elastyczność podczas doboru wkładki. Całości dopełnia masywny, odlewany z aluminium talerz o grubości 22 mm.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław