Aktualności


Aktualności

Minimalistyczne kino domowe

Czasem nie ma miejsca na pełnoprawne kino domowe, a jakość dźwięku z soundbara nie wystarcza. W takiej sytuacji potrzebujemy niewielkiego kina domowego. Dzięki nowoczesnym technologiom w budowie kolumn i amplitunerów, niewielki system kina, nie musi być automatycznie gorszy.

Amplituner

Zacznijmy od amplitunera. Zgodnie z tematem powinien być on jak najmniejszy. W drugiej kolejności należy określić funkcjonalność, jaka jest potrzebna. Najprostsze amplitunery mają wejścia HDMI i optyczne. Coraz wyższe modele dodają więcej wejść, jak również strumieniowanie. My polecamy Yamaha RX-AS710D jako niewielki, ale pełnokrwisty amplituner kina domowego. Jest kompatybilny z najnowszymi standardami wideo 4K i HDCP 2.2, oraz cyfrowego audio, w tym DSD. Fani muzyki ucieszą się z systemu MusicCast pozwalającego na strumieniowanie i stworzenie systemu multiroom. Oprócz multiroom, MusicCast służy również do strumieniowania muzyki, nawet w wysokich rozdzielczościach. W zestawie otrzymujemy również bogaty zestaw złącz audio-wideo w tym 6 wejść HDMI, a nawet gramofonowe. Alternatywą dla niego może być prostszy model HTR-2071, który jest jednak większy i pozbawiony funkcji strumieniowania. W swojej cenie wyróżnia się jednak zgodnymi z najnowszymi standardami wejściami HDMI i doskonałym brzmieniem Yamaha.

Aplituner Yamaha RX-AS710DAplituner Yamaha RX-AS710D w całej okazałości. Zwraca uwagę nóżka A.R.T. Wedge redukująca wibracje w urządzeniu. Jest ona na wyposażeniu najlepszej linii amplitunerów Yamaha.

Kolumny

Niewielkie kolumny naścienne wsparte aktywnym subwooferem potrafią sobie poradzić z nagłośnieniem w większości pomieszczeń. Nowoczesne amplitunery mogą również dokonywać korekcji akustyki pomieszczenia, co znacząco ułatwia pracę głośników. Nasza propozycja zestawu kolumn naściennych to komplet 5.1 Yamaha NS-P20. W połączeniu ze wspomnianym amplitunerem Yamaha HTR-2071 stworzą bardzo solidną podstawę dla systemu kina domowego. Bardziej wymagający użytkownik na pewno zainteresuje się głośnikami naściennymi Bowers & Wilkins MT-50 lub nawet MT-60D z niesamowitym subwooferem PV1D.

Bowers & Wilkins MT-60DZestaw kolumn Bowers & Wilkins MT-60D w naturalnym środowisku. Widać wyraźnie, że te niewielkie kolumny wtapiają się w otoczenie, nie zaburzając wystroju pomieszczenia.

Podsumowanie

Podstawą każdego systemu kina domowego są amplituner i kolumny. Nie inaczej jest w przypadku kina minimalistycznego. W jego przypadku warto dodać jeszcze jeden element – planowanie. Nie zwlekajmy z wyborem kina domowego, aż mieszkanie, czy dom będą wykończone. Lepiej już na etapie budowy zaplanować rozmieszczenie urządzeń i poprowadzić do nich przewody w ścianach. Nie ma nic gorszego, niż przewód wiszący pod niewielką kolumną naścienną. Nasi eksperci z przyjemnością pomogą zaplanować takie kino, jak również zaprezentują brzmienie przykładowych zestawów. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z salonami Top Hi-Fi & Video Design, pomożemy stworzyć system marzeń.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


NS-P20

Yamaha
Zestawy głośników
1 249 zł
999 zł
PV1D
Promocja

PV1D

Bowers & Wilkins
Subwoofery
7 199 zł
5 555 zł

MT-60D

Bowers & Wilkins
Zestawy głośników
12 194 zł
9 999 zł

MT-50

Bowers & Wilkins
Zestawy głośników
6 994 zł
5 799 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław