Aktualności


Aktualności

Thorens powierza dystrybucję firmie Audio Klan

Thorens, ceniony na świecie projektant i producent gramofonów, aktywnie rozszerza swoją działalność na polskim rynku. Od sierpnia 2013 r. odpowiedzialność za dystrybucję urządzeń Thorens przejmuje firma Audio Klan.

 

thorens_gramofon

Powierzenie dystrybucji Audio Klanowi ułatwi dostęp do konstrukcji z logo Thorens. Już niebawem gramofony oraz inne produkty tej firmy dostępne będą w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design, a także w wielu innych sklepach oferujących sprzęt audio.

Krok poczyniony przez Thorensa jest odpowiedzią na niezmiennie szczególną pozycję, jaką w świadomości melomanów zachowują płyty winylowe. Jak pokazuje rzeczywistość, ogromny rozwój cyfrowych technik odtwarzania dźwięku nie doprowadził do wyeliminowania czarnych krążków z rynku. Dowodem na niesłabnące zainteresowanie analogowymi płytami jest działalność firmy Thorens – ikony i eksperta w dziedzinie produkcji gramofonów. Mimo to, że historia tego producenta trwa już od ponad 100 lat, to firma cały czas pozostaje wierna pierwotnemu profilowi produkcji. Także dzisiaj w jej portfolio można znaleźć konstrukcje przystępne cenowo, jak i te przeznaczone dla najbardziej wymagających audiofili. Dzięki swoim produktom Thorens udostępnia na szeroką skalę piękny świat ciepłego, analogowego brzmienia i jednocześnie wydobywa na światło dzienne wszystkie niuanse zapisane na płytach winylowych. Opierając się na swojej ponad wiekowej tradycji firma pokazuje, jakie możliwości wciąż drzemią w gramofonach. Teraz ta jakość i możliwości stają się dostępne również dla polskich melomanów.

Prawdziwi melomani nadal cenią klimat płyt winylowych

Już od początku sierpnia 2013 r. gramofony i inne produkty Thorens będą szeroko dostępne w wielu specjalistycznych salonach audio. Na polskim rynku pojawi się cała gama produktów firmy - modele automatyczne, półautomatyczne i manualne. Konstrukcje automatyczne preferują melomani, którzy oczekują komfortu obsługi i pełnej gotowości do działania już w chwilę po wyjęciu z opakowania. Procedura przygotowania sprzętu ogranicza się zazwyczaj do podłączenia urządzenia, umieszczenia na talerzu płyty i naciśnięciu przycisku Start. Oferta Thorensa obejmuje również konstrukcje, w których to użytkownik sprawuje kontrolę nad poszczególnymi elementami toru sygnałowego, dzięki czemu może uzyskać najwyższej jakości brzmienie klasy high-end. Dostrojenie urządzenia pod kątem własnych oczekiwań zapewnia m.in. możliwość samodzielnego wyboru ramienia i wkładki. Elementem, który przykuwa uwagę jest także wzornictwo gramofonów Thorensa. Niektóre konstrukcje szczycą się kształtem odbiegającym od standardowego prostokąta, a także rzadko stosowaną kolorystyką.

td209

Gramofony Thorens to przede wszystkim przyjemność użytkowania sprzętu

Firma Thorens została założona ponad 125 lat temu w Szwajcarii przez Hermanna Thorensa. Aż do dzisiaj producent może poszczycić się przynależnością do grona najbardziej cenionych projektantów analogowych urządzeń audio - od samego początku firma słynie z projektowania wysokiej jakości gramofonów. Pierwszy fonograf pojawił się w 1903 r., a zaledwie kilka lat później ruszyła produkcja gramofonów z tubą. Koniec lat 20. XX w. zapisał się wprowadzeniem pierwszych konstrukcji wykorzystujących napęd silnikiem elektrycznym, natomiast w połowie ub. wieku Thorens rozpoczął swoją przygodę ze sprzętem klasy high-end. Mimo zmieniającego się rynku firma nie odcięła się od swoich korzeni i bazując na swoim ogromnym doświadczeniu oraz bogatemu zapleczu projektowemu wciąż tworzy niesamowite gramofony. Najlepszym przykładem potencjału drzemiącego w projektach Thorensa, jest model TD 309 Tri-Balance, który może poszczycić się najwyższej jakości brzmieniem i nagrodą EISA jako „Najlepszy produkt” w kategorii gramofonów.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław