Aktualności


Aktualności

Magico S3 Mk II – nowe kolumny głośnikowe w gamie Magico

Już niebawem w ofercie Magico pojawią się nowe kolumny głośnikowe. S3 Mk II to wolnostojąca konstrukcja, która wykorzystuje rozwiązania techniczne znane z serii S. Ten 3-drożny model wyposażony jest w przetworniki niskotonowe, które zostały opracowane na potrzeby limitowanej edycji  przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Magico jest znanym i cenionym na świecie projektantem najbardziej zaawansowanych kolumn głośnikowych. Już niebawem oferta tego amerykańskiego producenta wzbogaci się o nowy model wolnostojący. S3 Mk II, bo o nich mowa, są 3-drożną konstrukcją wyposażoną w cztery przetworniki. Pozycjonowane pomiędzy S1 Mk II i S5 Mk II wykorzystują zaawansowane rozwiązania, z których słynie seria S, m.in. 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Głośnik ten wyróżnia się najniższym mierzalnym poziomem zniekształceń, a jego konstrukcja powstała w oparciu o inżynierię i wzornictwo opracowane na potrzeby limitowanej edycji przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Doskonały dźwięk to m.in. pięknie odwzorowane soprany. S3 Mk II wyposażona jest w 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Opracowana przez Magico konstrukcja wykorzystuje berylową membranę pokrytą diamentową powłoką. W porównaniu z przetwornikiem pierwotnie stosowanym w serii S, nowy wyróżnia się wysoką czułością, szeroką dyspersją i większą mocą. Specjalnie opracowana aluminiowa obudowa skrywa strukturę magnetyczną i pełni dwie role: redukuje całkowity rezonans oraz skutecznie odizolowuje tweeter od pozostałych elementów kolumny. Projektanci zastosowali cewkę typu long-throw, która minimalizuje zniekształcenia i gwarantuje optymalną częstotliwość odcięcia. Ten ostatni aspekt umożliwia zharmonizowanie kopułki z głośnikiem średniotonowym.

Magico S3 Mk II

Otwarty i przejrzysty zakres średniotonowy to zasługa opatentowanego głośnika o średnicy 150 mm. Przetwornik wyposażony jest w membranę wykonaną z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest o 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż dotychczas wykorzystywany w serii S. Głośnik pracuje wewnątrz specjalnej obudowy z opatentowanego polimeru. Komora ta tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń. Wszystkie te rozwiązania wyznaczają nowy standard pod względem możliwości i wydajności sekcji średniotonowej.

Obsługę najniższych tonów projektanci powierzyli dwóm 230-milimetrowym głośnikom. Zapewniają one mocny, niesamowicie głęboki i precyzyjny bas. Przetworniki wykorzystują membranę z nanografenu i wielościennego karbonu i napędzane są przez potężny układ magnetyczny. 127-milimetrowa cewka z tytanu porusza się idealnie liniowo w zakresie 12,7 milimetra. Zastosowany element gwarantuje czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk o ciśnieniu sięgającym 112 dB przy 50 Hz/1 m.

Magico S3 Mk II

Przetworniki umieszczone są wewnątrz obudowy typu monocoque, która uformowana jest z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5 mm i średnicy 30,5 cm. Na szczycie konstrukcji projektanci umieścili specjalną płytę z aluminium. Jej wypukły kształt 3D minimalizuje dyfrakcję obudowy i rozprasza pionowe fale stojące. Całość spoczywa na masywnej podstawie z nowo opracowanym 4-punktowym systemem wsporników. Moduł ten obniża środek ciężkości kolumny głośnikowej i zwiększa jej stabilność. Efektem jest niższy poziom szumów i zwiększony zakres dynamiki.

Konstruktorzy Magico zadbali także o to, aby wszystkie cztery przetworniki były akustycznie zintegrowane. Sposobem na to jest Elliptical Symmetry Crossover – unikatowe rozwiązanie opracowane przez Magico i zbudowane w oparciu o komponenty firmy Mundorf.  Zwrotnica maksymalizuje pasmo przenoszenia, zachowuje liniowość fazy i minimalizuje zniekształcenia intermodulacyjne. Wydajność każdego z przetworników i kolumny głośnikowej jako całości były testowane i optymalizowane pod kątem akustycznego, mechanicznego, elektromagnetycznego i termicznego zachowania przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia do symulacji metodą elementów skończonych.

Magico S3 Mk II trafi do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2017 r. Model ten będzie dostępny w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana warstwa satynowa) i M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk). Poglądowa cena detaliczna S3 Mk II w wersji M-Cast wyniesie 139 999 zł (para), a wersji M-Coat 159 999 zł (para).

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław