Aktualności


Aktualności

Produkty firmy Luxman już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Luxman L-509X

Z przyjemnością informujemy, że w salonach Top Hi-Fi & Video Design dostępna jest już szeroka gama produktowa firmy Luxman. W ten sposób dla entuzjastów znakomitego dźwięku pojawia się doskonała okazja do zapoznania się z obszerną ofertą japońskiego producenta.

Luxman został założony w 1925 roku, dzięki czemu marka ta jest jedną z najstarszych w branży audio, a jej początki nieodłącznie splatają się również z rozwojem radiofonii w Japonii. W pierwszych latach na gamę produktową składały się radioodbiorniki i Luxman aż do dzisiaj pozostaje wierny swoim korzeniom, tworząc wyłącznie konstrukcje audio.

Projektanci od początku swojej działalności wyszli z założenia, że najistotniejsze jest zapewnienie użytkownikom w pełni naturalnego brzmienia, które jak najlepiej odzwierciedlałoby oryginał. W rezultacie konstrukcja wszystkich urządzeń Luxmana podporządkowana została przede wszystkim temu założeniu.

Luxman MQ-88uC

Obecne urządzenia tej japońskiej ikony wyróżniają się charakterystycznym, tradycyjnym wzornictwem połączonym z najbardziej bezkompromisowymi rozwiązaniami. Dzisiejsze portfolio tworzą wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze/końcówki mocy, odtwarzacze CD i SACD, przetworniki cyfrowo-analogowe, gramofony oraz wzmacniacze słuchawkowe i przedwzmacniacze gramofonowe. Szczególną uwagę zwracają oferowane od wielu dekad i stopniowo usprawniane konstrukcje lampowe – wzmacniacze i odtwarzacze CD.

Kolejne modele Luxmana na przestrzeni lat zostały dopracowane niemal do perfekcji, a urządzenia te nawet po kilku dekadach użytkowania dostarczają znakomite brzmienie. Nanoszone modyfikacje są przykładem ewolucji, która przybliża nas jeszcze bardziej do dźwiękowej doskonałości. Ponadto konstrukcje japońskiej firmy są łatwe i intuicyjne w obsłudze oraz pozwalają na dokładne dostrojenie brzmienia bezpośrednio pod własne preferencje.

Luxman, podobnie jak większość cenionych producentów, ogromną wagę przywiązuje do budowy swoich urządzeń. Błyskotliwy układ wewnętrzny, szerokie wykorzystywanie komponentów dyskretnych oraz elementów opracowanych specjalnie na potrzeby Luxmana wraz z autorskimi rozwiązaniami, to tylko kilka przykładów świadczących o najwyższej dbałości o detale.

Luxman D-380

Do niepowtarzalnych rozwiązań można zaliczyć układy ODNF i LECUA. Pierwszy z nich jest sposobem Luxmana na ujemne sprzężenie zwrotne. Schemat ten, będący zarazem odmianą prądowego sprzężenia zwrotnego, łączy zalety ujemnego sprzężenia zwrotnego, jak i jego braku. ODNF na wyjściu układu izoluje szumy i zniekształcenia (w porównaniu z wejściem) i dodaje negatywne sprzężenie zwrotne, ale tylko z sygnałem zniekształceń. Warto także nadmienić, że ODNF cechuje się niezwykle szerokim pasmem przenoszenia i niesamowitą szybkością działania.

Z kolei LECUA to niebywale precyzyjny tłumik zmieniający siłę głosu bez negatywnego wpływu na jakość sygnału. Co więcej, autorskie rozwiązanie Luxmana odporne jest na proces fizycznego starzenia się ścieżki oporowej, w ten sposób zwiększając żywotność urządzeń korzystających z LECUA.

Luxman L590AX2

Za znak rozpoznawczy wzmacniaczy firmy można uznać duże wychyłowe wskaźniki. Luxman do dzisiaj także pozostaje wierny dostarczaniu konstrukcji pracujących w czystej klasie A. Wyjątek stanowią tylko nieliczne modele, które w przypadku kolumn trudnych do wysterowania przechodzą do pracy w klasie AB.

Miłośnicy muzyki mogą osobiście przekonać się o walorach urządzeń marki Luxman – pierwsze egzemplarze z portfolio japońskiej firmy są już dostępne w naszej sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław