Aktualności


Aktualności

Jakie słuchawki zabrać w podróż?

Audio-Technica ATH-SR50BT

Podróż, najczęściej jako długi czas spędzony w roli pasażera, jest znakomitą okazją do posłuchania muzyki. Aby było to możliwe warto mieć ze sobą odpowiedni sprzęt - słuchawki, które umożliwią pełne zanurzenie się w dźwiękach, bez konieczności reagowania na bodźce i hałasy dobiegające z zewnątrz.

Zgodnie z ogólną zasadą, słuchawki powinno się dobierać, uwzględniając ich późniejsze zastosowanie. Co więcej, wybór odpowiedniego modelu słuchawek zwykle ma związek z ich konstrukcją. Oczywiście, nie oznacza to, że do konkretnego zastosowania nadaje się tylko jeden typ słuchawek, ale to, że w danej sytuacji poszczególne konstrukcje mogą sprawdzić się lepiej niż inne. Które zatem słuchawki mogą nam towarzyszyć w podróży? Wybór z pozoru nie jest prosty. Są jednak przesłanki, które znacznie ułatwią podjęcie trafnej decyzji. 

Po pierwsze, należy określić jaki typ konstrukcji (nauszne, douszne czy dokanałowe) będzie nam odpowiadał ze względów użytkowych czy estetycznych. Po drugie, czy mają to być typowe słuchawki przewodowe, czy bardziej zaawansowane konstrukcje bezprzewodowe. Na co więc zwrócić uwagę? 

Na pewno do tego celu nie nadają się duże modele do zastosowań typowo domowych (audiofilskich), słuchawki planarne czy elektrostaty, które wymagają współpracy z dedykowanymi do nich wzmacniaczami (energizerami). Ważna jest zatem zwarta budowa i niska impedancja, gwarantująca współpracę z urządzeniami mobilnymi, zasilanymi z akumulatorów czy baterii. 

ATH-CK3TW

Odpowiednich propozycji można więc szukać wśród konstrukcji dedykowanych do: 

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności: 

  • Pilot z mikrofonem dla modeli przewodowych.
  • Bezprzewodowa komunikacja ze wzmacniaczem/odtwarzaczem mobilnym albo smartfonem.
  • System aktywnego tłumienia hałasu ANC (ang. Active Noise Cancelling) to prawdę powiedziawszy marzenie każdego, kto dużo podróżuje albo pracuje w warunkach utrudniających koncentrację np. zewnętrzny hałas, głośne rozmowy etc. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu była to zupełna nowość, a dziś producenci traktują obie te funkcjonalności jako kluczowe w skutecznej walce o klienta. 

Nie tylko same słuchawki są ważne 

Dodatkowe akcesoria do słuchawek czynią korzystanie z nich wygodniejszym i przyjemniejszym. Niektóre pozwalają zwiększyć trwałość posiadanego modelu, a nawet zmienić jego wygląd. 

Pokrowiec lub etui

Jest często zawarty w zestawie z droższymi modelami słuchawek. Kupując tańsze słuchawki warto we własnym zakresie „zorganizować” sobie takie zabezpieczenie, na czas gdy słuchawki nie będą używane albo gdy trafiają do bagażu podręcznego. Jak nietrudno się domyśleć głównym zadaniem jest ochrona słuchawek przed uszkodzeniem podczas transportu. 

ATH-CKS5TW

Przejściówka samolotowa

Umożliwia wykorzystanie słuchawek przewodowych w samolocie, tzn. przez podłączenie się do podwójnego złącza audio znajdującego się przy fotelu pasażera. 

Poduszki nauszników

Element ten może szybko się zużyć lub uszkodzić. Wymiana zniszczonych poduszek w słuchawkach (o ile pozwala na to konstrukcja danego modelu) przywróci słuchawkom pierwotny wygląd. To samo dotyczy poduszki na headbandzie. 

Wkładki douszne albo dokonałowe

Występują w różnych kształtach i rozmiarach. Pozwalają dostosować element dokanałowy do wielkości kanału usznego użytkownika. Mniej krytyczne są natomiast „poduszeczki” do „pchełek” umieszczanych w małżowinie usznej. O trafnym wyborze może decydować ich miękkość czy barwa. 

Bowers & Wilkins PX7

Pałąki

Rzadziej spotykany dodatek i raczej dostosowany tylko do konkretnego modelu słuchawek. Umożliwia wymianę tego elementu w razie jego uszkodzenia albo odmienić wygląd samych słuchawek. 

Przedstawione w tym artykule opinie mają charakter subiektywny i nie każdemu potencjalnemu nabywcy mogą przypaść do gustu. Rozwiązania oraz brzmienie jakie preferujemy w sieci salonów Top HiFi wydają się jednak warte zainteresowania, dlatego też zapraszamy na indywidualne odsłuchy do jednego z naszych salonów.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


ATH-M50xBT

Audio-Technica
Walentynki - Dla niego
999 zł
749 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław