Aktualności


Aktualności

Jakie słuchawki dla graczy?

24 ocen

Ozdobione jaskrawymi akcentami, kształtem przypominają sprzęt NASA lub element wyposażenia kokpitu F-16. Słuchawki dla graczy to nowy wymiar designu, funkcjonalności oraz… mocnego, dynamicznego brzmienia, zaprojektowanego tak, by wydobyć z PC lub konsoli maksimum emocji. Jak wybrać model, który pomoże nam wejść na wyższy level brzmienia, radzą eksperci Top Hi-Fi & Video Design.

Słuchawki dla graczy Audio-Technica ATH-PDG1 i PG1
Zaawansowane technologicznie i funkcjonalne słuchawki to niezbędny element wyposażenia stanowiska każdego gracza. Dzięki unikalnej reprodukcji dźwięku pozwalają wniknąć do świata gry i nieporównywalnie wyraźniej odczuć bieg fabuły. Na zdjęciu funkcjonalne modele ATH-PDG1 i ATH-PG1 marki Audio-Technica.

Słuchawki to tak naprawdę klucz do przestrzeni doświadczeń, jakie zapewniają współczesne gry na konsole czy PC. Izolują od otoczenia i pozwalają skoncentrować się wyłącznie na fabule gry. Do tego zapewniają emocjonujące brzmienie, którego w większości przypadków nie oddadzą standardowe głośniki komputera. Nic więc dziwnego, że co chwila jesteśmy bombardowani kolejnymi rankingami słuchawek gamingowych.

Prawda jest jednak taka, że jeśli chcesz wybrać model, który zapewni Ci emocje na najwyższym poziomie, ranking słuchawek do gier to stanowczo za mało. Tu liczy się Twoja własna wrażliwość na dźwięk, doświadczenie i przynajmniej podstawowa znajomość specyfiki słuchawek gamingowych. Jak zatem wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb? Zacznij od kilku wskazówek, które znajdziesz poniżej.

Brzmienie na mistrzowskim poziomie

Gra komputerowa tworzy bardzo specyficzne warunki odsłuchowe. Brzmienie, jakie otrzymujemy, jest znacznie bardziej fragmentaryczne i niejednorodne. Na znaczeniu zyskują tu takie elementy, jak dokładność, czystość i przestrzenność dźwięku.

Dlatego jeśli zamierzamy grać wyłącznie w domu, warto w takiej sytuacji zastanowić się nad słuchawkami o otwartej konstrukcji (np. G4ME ONE marki Sennheiser). Rozwiązanie to pozwala na wyprowadzenie odbitej fali dźwiękowej poza kapsułę słuchawki, a więc eliminuje ryzyko zniekształceń. Minus takiego rozwiązania to fakt, że dźwięk emitowany przez słuchawki będzie słyszalny również przez inne osoby, znajdujące się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Więc jeśli lubisz grać w nocy, weź tę kwestię pod uwagę. Co więcej, takie słuchawki wpuszczają do środka odgłosy otoczenia, dlatego pełne zaangażowanie w fabułę gry będzie w nich możliwe w zasadzie tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu panuje bezwzględna cisza. W przeciwnym wypadku elementy gry mogą przemieszać się z odgłosami otoczenia.

Sennheiser G4me One
Model Sennheiser G4ME ONE to z jednej strony niezwykła precyzja dźwięku, z drugiej – wygoda korzystania z lekkiej, otwartej konstrukcji, której zalety podkreśla np. Frans Galshiøt Quaade (na zdjęciu), lead sound designer IO interactive – producenta m.in. gier z serii Hitman.

Wiele gier wymaga od nas również sprawnej orientacji w terenie. Musimy precyzyjnie ocenić, gdzie dokładnie znajduje się snajper, który przed chwilą wystrzelił w naszym kierunku. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą słuchawki, które zapewniają efekt dźwięku przestrzennego.

Producenci proponują tu w zasadzie dwa rozwiązania – real/true surround, w którym emisja dźwięku odbywa się z pomocą niewielkich przetworników, zamontowanych wewnątrz czaszy słuchawki, lub virtual surround, gdzie efekt przestrzenny jest produkowany na poziomie oprogramowania. Tak naprawdę każdy z tych wariantów podniesie jakość odsłuchu i nada grze przestrzennego realizmu. Ostateczny wybór formatu zależy więc tak naprawdę od tego, które brzmienie bardziej przypadnie Ci do gustu. Dowiesz się tego po prostu próbując kolejne modele słuchawek dla graczy w salonach audio (na przykład w jednym z 14 salonów Top Hi-Fi & Video Design).

Zaawansowany system dźwięku przestrzennego znajdziesz np. w modelu Sennheiser GSP 350. Słuchawki nauszne pozwalają wytworzyć wysokiej klasy efekt brzmienia Dolby Surround 7.1, z pomocą którego dosłownie „zanurzysz się” w fabule gry i bez problemu rozpoznasz, z której strony nadchodzi zagrożenie.

Sennheiser GSP 350
Mocna, zamknięta konstrukcja i wbudowany w kabel przetwornik Surround Sound w modelu GSP 350 marki Sennheiser pozwala użytkownikowi wejść na niespotykany dotąd poziom reprodukcji dźwięku, który otacza nas z każdej strony.

Efekt dźwięku Virtual Surround 7.1 uzyskasz również, korzystając z możliwości, jakie daje wzmacniacz słuchawkowy Sennheiser GSX 1200 PRO. To urządzenie, stworzone specjalnie z myślą o gamersach, korzysta z opatentowanego rozwiązania Virtual Sound Algorithm, które nadaje przestrzeni podłączonym do niego słuchawkom – także tym, które nie koniecznie zostały opracowane wyłącznie pod kątem potrzeb graczy. Nasza propozycja – GSX 1200 PRO w zestawie z wysokiej klasy słuchawkami muzycznymi Audio-Technica ATH-A2000Z.

Sennheiser GSX 1200 PRO
Wzmacniacz słuchawkowy GSX 1200 PRO pozwala nadać brzmieniu przestrzenności, otaczającego charakteru i gamingowego polotu.

Audio-Technica ATH-A2000Z

Ze słuchawkami Audio-Technica ATH-A2000Z wzmacniacz tworzy zgrany team do zadań specjalnych.

Wyższy poziom komunikacji

Słuchawki gamingowe to nie tylko wysokiej klasy dźwięk. To również możliwość komunikowania się z innymi graczami w trybie multiplayer. Dlatego większość modeli przeznaczonych do gier posiada mikrofon. Bardzo często występuje on w formie wysuwanego ramienia – jak w modelu Koss SB40.

Takie rozwiązanie sprawia, że mikrofon możemy umieścić dokładnie przed ustami, przez co lepiej wychwyci wypowiadane przez nas słowa. Dobrze, jeśli mikrofon urządzenia, na które się zdecydujemy, wspierają również systemy poprawiania jakości odbieranego dźwięku. Takie rozwiązania posiada na przykład wspomniany wcześniej model SB40.

KOSS SB40
Koss SB40 to przykład słuchawek do gier z mikrofonem w formie sterowalnego modułu, który pozwala na ustawienie  dokładnie w obszarze mowy. System redukcji odgłosów tła sprawia, że komunikacja między użytkownikami nabiera czystości i precyzji.

Wybierając słuchawki z mikrofonem możemy również zdecydować się na wariant z urządzeniem wbudowanym w przewód lub czaszę słuchawki. W takiej sytuacji musimy się jednak liczyć z nieco mniejszą wygodą i funkcjonalnością użytkowania. Taki mikrofon może po prostu niedokładnie wychwytywać wypowiadane przez nas słowa. Dlatego modele z mikrofonem w przewodzie lub obudowie słuchawki proponujemy tym graczom, którzy rzadko korzystają z trybu multi-player.

Nowy wymiar wygody

Kupując słuchawki dla graczy, powinniśmy zwrócić również uwagę na wygodę użytkowania. Nawet najbardziej wyrafinowane możliwości brzmieniowe zestawu nie pomogą w momencie, w którym słuchawki zaczną nas uwierać w środku emocjonującej rozgrywki.

Dlatego przed zakupem warto zainteresować się ich wagą (zdecydowanie poniżej 0.4 kg) oraz sposobem dopasowania do głowy. Nasza rada – celuj w lekkie zestawy nauszne lub wokółuszne, takie jak na przykład gamingowe modele marki Audio-Technica ATH-PDG1 czy wspomniany wcześniej Sennheiser G4ME ONE.

Oba modele cechuje niska waga – w przypadku pierwszego 245 gramów, drugiego – 300 gramów. Każdy z nich wyposażono również w szereg rozwiązań konstrukcyjnych, podnoszących wygodę użytkowania. W przypadku ATH-PDG1 mamy tu do czynienia ze skórzanym wykończeniem i głębokimi, idealnie okalającymi ucho nausznikami. Sennheiser postawił na pluszowy aksamit, którym pokryte są głębokie nauszniki oraz wnętrze pałąka słuchawek. 

Audio-Technica ATH-PDG1 i Sennheiser G4ME ONE 
Lekka, otwarta konstrukcja modeli Audio-Technica ATH-PDG1 i Sennheiser G4ME ONE sprawia, że słuchawki te łączą precyzyjne, przestrzenne brzmienie z ultrawysokim komfortem użytkowania.

Gaming niejedno ma imię

Jeżeli grasz raczej sporadycznie, postaw na dobrej klasy słuchawki muzyczne. Modele, takie jak Audio-Technica ATH-ANC9 równie dobrze sprawdzą się jako słuchawki do gier i muzyki. Z jednej strony zagwarantują wysokiej jakości brzmienie, z drugiej – dzięki systemowi aktywnego tłumienia hałasu, sprawią, że nic nie rozproszy Cię w momencie, w którym musisz oddać bardzo precyzyjny strzał.

Audio-Technica ATH-ANC9

Audio-Technica ATH-ANC9 to szerokie pasmo przenoszenia (10 Hz-25 kHz), bardzo efektywny system aktywnej redukcji szumu przy niskich częstotliwościach, oraz wbudowany mikrofon, pozwalający na komunikację w trybie multiplayer.

Dokupując do słuchawek wzmacniacz Sennheiser GSX 1000, lub GSX1200 PRO, nadasz im gamingowego charakteru (przełączając w tryb 7.1), zachowując jednocześnie właściwości wysokiej klasy słuchawek muzycznych.

Sennheiser GSX 1000
Czytelny interfejs wzmacniacza Sennheiser GSX 1000 pozwala w prosty sposób właczyć tryb 7.1, nadając brzmieniu słuchawek wyjątkowego charakteru.

Jeśli grasz również poza domem, korzystając z tabletu lub podręcznej konsoli, zastanów się nad dokupieniem słuchawek dousznych, które bez problemu spakujesz do torby czy plecaka.

Tu również zwróć uwagę na systemy tłumienia oraz – w przypadku modeli bezprzewodowych – żywotność baterii i jakość transmisji audio, umożliwiającej wysokiej jakości odsłuch audio.

Słuchawki  Audio-Technica ATH-ANC40BT doskonale sprawdzą się podczas grania, jak i słuchania muzyki. Zajmują niewiele miejsca, świetnie tłumią hałas i spełniają wszystkie funkcje, niezbędne graczom – w tym pozwalają na komunikacje z pomocą wbudowanego w elastyczny pałąk szyjny mikrofonu. 

Audio-Technica ATH-ANC40BT
Szerokie pasmo przenoszenia, dokanałowa konstrukcja oraz wygodny, wbudowany w pałąk szyjny mikrofon, sprawiają, że model Audio-Technica ATH-ANC40BT równie dobrze spisze się jako słuchawki do gier, jak i muzyki.

 

---

Artykuł powstał dzięki wsparciu doradców Top Hi-Fi & Video Design – specjalistycznych salonów, powstałych ponad 20 lat temu, aby pomagać klientom w doborze i budowaniu wymarzonych systemów audio-video.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z jednym z naszych salonów. Bez pośpiechu, przy filiżance dobrej kawy i w miłej atmosferze postaramy Ci się pomóc, a nasi konsultanci odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Adresy salonów znajdziesz u dołu strony głównej Top Hi-Fi & Video Design. 

Jeżeli jesteś zainteresowany najnowszymi informacjami i specjalnymi ofertami, zapisz się na nasz newsletter.

 

Komentarze (13)  /  Ocena: 4.9/5 (24 ocen)

 • medalionek89.64.26.352018-12-30 21:56:20
  Najlepsze to faktycznie audiotechnica. Naprawde gram dużo, ale te sluchawki nigdy nie zawodzą, dobrze wygłuszają i dają dobrą jakość :) Odpowiedz
 • kerry89.64.21.1162019-02-26 09:02:42
  Sennheiser rozwala system naprawdę, używam już bardzo długo! Odpowiedz
 • bruno109.232.240.632019-03-02 12:16:20
  sam posiadam sennheisery, jestem bardzo zadowolony z ich żywotności i jakości dźwięku, a dokładniej Sennheiser GSP 350 Odpowiedz
  • lisc89.64.30.2512019-10-20 15:17:17
   +1 ode mnie. Również posiadam i pracowałem z nimi przez dłuższy czas, szczerze bardzo osobliwe i świetne słuchawki. Firma sprawuje się najlepiej od jakiegoś czasu. Odpowiedz
 • Czadowaha37.120.156.1422019-03-29 10:22:11
  Ja to się nigdy nie znałam na słuchawkach, ale te audio technica zachęciły mnie do zainteresowania się tematem :) Odpowiedz
 • Jgrean194.99.105.2482019-06-20 12:06:54
  Zastanawiam się nad tymi audio technica ATH, poszukuje już długo słuchawek :/ Odpowiedz
 • Jgrean194.99.105.2482019-06-20 12:06:55
  Zastanawiam się nad tymi audio technica ATH, poszukuje już długo słuchawek :/ Odpowiedz
 • GombczastyJoczek212.7.222.622019-08-01 10:25:07
  Zawsze wiedziałem że Kossy to świetne słuchawki ale nie wiedziałem że aż tak, na pewno w najbliższym czasie kupię. Odpowiedz
 • basboost83.220.102.2032019-09-29 16:44:23
  Polecam audiotechnica. Jedne z lepszych słuchawek nie tylko do gier ale także do pracy z dźwiękiem. Odpowiedz
 • charli89.64.29.1722019-12-14 21:49:45
  Sennheisery są zaufaną firmą u mnie, wam też polecam. Odpowiedz
 • cybertruck89.64.31.1802020-01-19 12:51:56
  Jako gracz, bardzo sobie cenie jakość dźwięku, podobnie jak grafikę. Fajne oferty tutaj daliście, coś rozpatrze. Odpowiedz
 • lever89.64.29.2442020-01-31 21:12:11
  Ja lubie takie najbardziej kolorowe :) super artykuł wogóle. Odpowiedz
 • tenblack89.64.31.82020-02-09 10:48:10
  Jako gracz, dźwięk się bardzo dla mnie liczy, dodaje do calej jakości gry stosunkowy kawałek. Odpowiedz
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


SB40
Promocja

SB40

Koss
Słuchawki nauszne
219 zł
161 zł

GSX 1000

Sennheiser
Wzmacniacze słuchawkowe
769 zł
687 zł

GSP 350

Sennheiser
Słuchawki nauszne
499 zł
415 zł

ATH-PG1

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
999 zł
599 zł

ATH-PDG1

Audio-Technica
Słuchawki gamingowe
999 zł
599 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław