Aktualności


Aktualności

Jak wybrać amplituner stereo?

Amplituner to szczególny rodzaj wzmacniacza, zintegrowanego z tunerem radiowym w jednej obudowie. Jest wyposażony w zestaw gniazd wejściowych, które służą do podłączenia różnych źródeł dźwięku, jak odtwarzacz CD lub gramofon i wyjść, do których podłącza się zespoły głośnikowe. Można też podłączyć urządzenia zapisujące dźwięk i to nie tylko z części radiowej amplitunera, ale i innych urządzeń do niego podłączonych.

Yamaha R-N803D

Funkcjonalność

Nowoczesne amplitunery mogą współpracować z niemal dowolnymi źródłami muzyki, analogowymi i cyfrowymi, w tym z odtwarzaczami przenośnymi i smartfonami, a przy tym obsługują także formaty wysokiej rozdzielczości, np. FLAC 192 kHz/24 bity. Podobnie jak we wzmacniaczach zintegrowanych, także w amplitunerach spotyka się często rozwiązania korzystnie wpływające na jakość brzmienia. Jednym z nich jest tryb Pure Direct, który pomijając m.in. obwody regulacji barwy, wydatnie skraca długość ścieżki sygnału i tym samym zapewnia najwyższą możliwą jakość dźwięku. W ten tryb wyposażone sa wszystkie amplitunery Yamaha. Ponadto, potwierdzeniem uniwersalnego charakteru amplitunerów stereo są również wbudowane przedwzmacniacze gramofonowe, które można znaleźć w wielu nawet przystępnych cenowo konstrukcjach. Co ciekawe, swoimi możliwościami brzmieniowymi mogą śmiało konkurować z autonomicznymi przedwzmacniaczami gramofonowymi z analogicznego przedziału cenowego.

Pioneer SX-N30AE

Funkcje sieciowe

Na szczególną uwagę zasługują amplitunery z funkcjami sieciowymi, za pomocą których można słuchać nagrań z serwisów muzycznych i plików udostępnionych w domowej sieci, a także tysięcy internetowych stacji radiowych. Amplitunery Wi-Fi, amplitunery Bluetooth, a także amplitunery Airplay umożliwiają korzystanie z łączności bezprzewodowej, co niesamowicie ułatwia odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona, tabletu lub laptopa. Atutem sieciowych amplitunerów jest również kompatybilność z aplikacjami, za pośrednictwem których można obsługiwać urządzenie.

Yamaha R-N402

Mniej kabli połączeniowych

Dzięki swojej zwartej konstrukcji amplituner, poza funkcjami do jakich został stworzony, ma też dodatkowy plus. Pozwala nam uporządkować kable wszystkich obsługiwanych przez niego urządzeń.

Są mniej liczne i skoncentrowane na mniejszej przestrzeni.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław