Aktualności


Aktualności

Hegel H390 - najnowsze centrum domowego systemu audio

Hegel H390

Najnowszym urządzeniem, które może wzbogacić nasz domowy system audio jest wzmacniacz zintegrowany H390. Ta nadzwyczajna kompozycja łączy światową jakość dźwięku i unikatowe funkcje zarezerwowane wcześniej dla referencyjnych modeli z portfolio Hegla.

Na rozpoczynającej się dzisiaj wystawie High End 2019 w Monachium po raz pierwszy przed szeroką publicznością zostanie zaprezentowany wzmacniacz zintegrowany H390. Projektanci nadali swojemu urządzeniu przydomek „Robin Hood”, gdyż wykorzystuje ono wiele rozwiązań z referencyjnej konstrukcji H590, ale dzięki swojej niższej cenie jest bardziej przystępne dla mniej zamożnych miłośników muzyki. Dodatkowo H390 zapewnia dostęp do funkcji, które często występują w najbardziej ekskluzywnych produktach lub wymagają zastosowania nawet do trzech urządzeń.

Hegel H390

H390, będący następcą modelu H360, dzieli nową platformę z modelami H190 i H590, która jest bardziej stabilnym oraz wydajnym rozwiązaniem niż jej poprzednia wersja. Tym samym najnowsza konstrukcja norweskiego Hegla nie tylko zapewnia wysoką jakość dźwięku i niesamowitą moc, lecz także umożliwia korzystanie z usług takich jak Spotify, Apple AirPlay i Roon. Co więcej, ten wszechstronny wzmacniacz z funkcjami strumieniującymi pozwala na aktualizowanie funkcji, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości H390 będzie można wzbogacić o obsługę AirPlay2, Control4 SDDP, itd.

Sercem H390 jest opatentowana przez Hegla sekcja wzmacniacza SoundEngine 2, która pod wieloma względami swoim działaniem przypomina słuchawki z redukcją hałasu. Wewnętrzny komputer próbkuje sygnał docierający do wzmacniacza i porównuje go z sygnałem wyjściowym. Następnie komputer obejmuje różnicę (zniekształcenia), dodając ją do muzyki, lecz w odwrotnej fazie. W rezultacie, bez żadnego opóźnienia, SoundEngine 2 eliminuje niemal wszystkie błędy generowane przez wzmacniacz, dostarczając najbardziej naturalne brzmienie, jakie można uzyskać.

Hegel H390

Urządzenie wyposażono również w sekcję cyfrową, która podobnie jak ta analogowa, została zaprojektowana całkowicie od podstaw. Sekcja cyfrowa H390 jest o tyle wyjątkowa, że niezależnie od rodzaju sygnału lub wejścia, sygnał muzyczny pozostaje niezmieniony. Projektanci z firmy Hegel nazywają to przetwornikiem c/a „bit perfect”. Potwierdzeniem najwyższej jakości urządzenia są autorskie zegary cyfrowe – te śledzą częstotliwość próbkowania muzyki oraz dopasowują się, kiedy wykryją plik w niskiej rozdzielczości. Efektem jest dużo naturalniejszy, „analogowy” dźwięk oraz niezwykła scena dźwiękowa i realizm brzmienia. 

Lepsza jakość dźwięku to także zasługa całkowicie przeprojektowanej konstrukcji H390 w porównaniu ze swoim poprzednikiem – nowe są m.in. wszystkie płytki drukowane, a wykorzystany w urządzeniu przetwornik c/a jest zmodyfikowaną wersją układu stosowanego w H590. Tym samym najnowszy Hegel brzmi płynniej niż jego poprzednik. H390 gra z większym autorytetem, zbliżając się dźwiękowo do poziomu dotychczas zarezerwowanego dla modelu H590.

Istotną nowością, jaka została wprowadzana w H390, jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Takie rozwiązanie pozwala na obsługę plików MQA i DSD poprzez złącze S/PDIF, jeszcze bardziej redukując jitter. Do innych specjalnych funkcji urządzenia należą m.in.: możliwość ustawienia początkowego i maksymalnego poziomu głośności, możliwość zaktualizowania oprogramowania i sterowania za pomocą IP, jak również możliwość skonfigurowania wszystkich wejść jako wejścia stałopoziomowe.

Hegel H390

Kolejnym atutem H390 jest funkcja USB Volume, którą można aktywować z poziomu menu. Pozwala ona na sterowanie głośnością wzmacniacza poprzez urządzenie podłączone do portu USB – zbliżoną opcję znajdziemy też w referencyjnym H590. Ponadto H390 wyróżnia się zwiększonym poziomem wzmocnienia na wyjściu liniowym. Aby usprawnić zintegrowanie urządzenia z niektórymi subwooferami, projektanci zastosowali w najnowszej konstrukcji jeszcze wyższe wzmocnienie na wyjściu Pre.

Uwagę zwracają także znakomite parametry techniczne i szeroka gama złączy. H390 dostarcza moc 2 x 250 W przy obciążeniu 8 Ω i wyposażone zostało w wejście BNC (1), cyfrowe wejście koncentryczne (1), cyfrowe wejścia optyczne (3), port USB, wejście sieciowe oraz parę wejść zbalansowanych XLR i dwie pary analogowych wejść RCS. Obsługiwane pasmo przenoszenia rozciąga się od 5 Hz do 180 kHz.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


H390
Promocja

H390

Hegel
Stereo
26 999 zł
22 222 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław