Aktualności


Aktualności

Hegel H120 – następny poziom wydajności

Hegel H120

Hegel zaprezentował wzmacniacz zintegrowany H120, będący następcą cenionego modelu Röst. Dostępna od listopada konstrukcja oferuje liczne funkcje znane z poprzednich modeli skandynawskiej firmy, wzbogacone kolejnymi usprawnieniami, w przystępnej cenie.

Röst dla marki Hegel okazał się niezwykle ważnym punktem pod względem rozwoju marki. Wprowadzony na rynek trzy lata temu model był pierwszym wzmacniaczem w kolorze białym w ofercie Hegla, jednocześnie obsługiwanym poprzez IP. Konstrukcja otworzyła dla Norwegów wiele nowych drzwi, w tym tę prowadzącą do domów inteligentnych.

Jednak choć Röst był i nadal pozostaje inteligentny, to część oferowanych przez niego rozwiązań – w tym te cyfrowe i dotyczące przesyłania audio – powoli staje się przestarzała. Dlatego Hegel od premiery Rösta zaprojektował modele H190, H590 oraz H390. Wymienione konstrukcje oferują Spotify Connect, znacznie bardziej stabilne połączenie UPnP, a także zbliżające się aktualizacje, dzięki którym urządzenia staną się kompatybilne z usługami Roon i AirPlay 2.

Hegel H120

Te same funkcjonalności, dodatkowo w bardziej przystępnej cenie, znajdziemy właśnie w nadchodzącym H120. Różnicę stanowi rezygnacja z obsługi formatów DSD i MQA, które projektanci uznali za mniej istotne w tym zakresie cenowym. Natomiast znacznej poprawie w odniesieniu do modelu Röst uległa jakość przetwornika cyfrowo-analogowego.

H120 został wyposażony w ten sam system menu, co jego więksi bracia. W ten sposób udostępniona została możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez Internet i z poziomu menu ekranowego. Dzięki temu użytkownik może z poziomu menu m.in. sprawdzić adres IP urządzenia.

Wszystkie wejścia są indywidualnie konfigurowalne, co oznacza, że każde z nich można przełączyć w tryb bezpośredniego wejścia do końcówki mocy. Funkcjonalność konstrukcji zwiększa możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjścia słuchawkowego i głośnika. Bez trudu można także dostosować początkowy poziom głośności. Warto też wspomnieć, że H120 można wybudzać z trybu uśpienia poprzez LAN, a urządzenie widoczne jest w Spotify, AirPlay, itd.

Hegel H120

Dźwięk

H120 zbudowany został wokół platformy Röst i w gruncie rzeczy sekcja analogowa w obu konstrukcjach okazuje się bardzo zbliżona, aczkolwiek nie w pełni identyczna. W całym wzmacniaczu wprowadzono delikatne udoskonalenia, które pozwalają dostarczyć poziom, jakiego oczekuje się od konstrukcji marki Hegel. Projektantom w porównaniu ze wzmacniaczem Röst udało się również zredukować poziom szumu w wyjściu słuchawkowym.

Niemniej jedna z najbardziej istotnych zmian dotyczy przetwornika cyfrowo-analogowego. H120 zawiera ten sam moduł DAC jak model H190, co stanowi ogromny krok naprzód w odniesieniu do modelu Röst. Nowy moduł jest bardziej płynny, precyzyjny i dynamiczny i po prostu stanowi zupełnie inny poziom konwersji c/a.

Hegel H120

Najważniejsze informacje
- 2 × 75 W, ze stopniem analogowym niemal takim samym jak w modelu Röst
- 1 koncentryczne wejście cyfrowe
- 3 optyczne wejścia cyfrowe
- wejście USB
- wejście sieciowe
- 1 para wejść zbalansowanych
- 2 pary analogowych wejść RCA
- regulowane wyjścia analogowe
- Spotify Connect premium i bezpłatny (w trakcie certyfikacji)
- Apple Legacy AirPlay
- sterowanie IP
- punkt końcowy Roon (w trakcie certyfikacji)
- Control4 SDDP (w trakcie certyfikacji)

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław