Aktualności


Aktualności

Głośniki bezprzewodowe

6 ocen

Głośniki bezprzewodowe pozwalają cieszyć się muzyką w niezwykle komfortowy i łatwy sposób. Bezobsługowe jednostki nie wymagają wiele miejsca, ani specjalnego ustawienia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób po nie sięga. Najbardziej oczywiste są przenośne głośniki Bluetooth, ale na nich wybór się nie kończy. Bardziej rozbudowane jednostki oferują streaming i możliwości multiroom. Zapraszamy do lektury poradnika, w którym przedstawimy najważniejsze cechy głośników bezprzewodowych.

Bowers & Wilkins Zeppelin WirelessGłośnik bezprzewodowy może wtopić się w otoczenie, lub stać się jedną z ozdób. Producenci dbają, żeby ich urządzenia charakteryzowały się pięknym wyglądem.

Głośniki

Zastosowane głośniki są kluczem do uzyskania dźwięku wysokiej jakości. Często nawet w najmniejszych urządzeniach występuje dedykowany głośnik niskotonowy. To, wraz z odpowiednio zaprojektowaną obudową pozwala na uzyskanie solidnych niskich tonów. Oczywiście im większe urządzenie, tym większymi możliwościami w tym zakresie dysponuje. Vifa Reykjavik w swojej kompaktowej obudowie mieści woofer o średnicy 70 mm. Jeden z najlepszych głośników bezprzewodowych na rynku Bowers&Wilkins Zeppelin Wireless to konstrukcja trójdrożna, która korzysta z głośnika niskotonowego o średnicy 150 mm.

Vifa ReykjavikPrzenośny głośnik Vifa Reykjavik występuje w dwóch wykończeniach: klasycznym dla Vify z materiałem Kvadrat, lub bardziej odpornym z anodyzowanego aluminium. Głośnik niskotonowy o średnicy 70 mm dostarcza śmiałego basu z tej niewielkiej konstrukcji.

Bluetooth

Ten system zdominował przesył audio w urządzeniach przenośnych. Najlepsze wersje aptX pozwalają na strumieniowanie muzyki w jakości porównywalnej z płytą CD. Moduł taki posiada każdy smartfon, tablet i laptop. Parowanie z głośnikiem jest bardzo proste, sprowadza się zazwyczaj do przytrzymania przycisku na głośniku i szybkim wyszukaniu go w telefonie. Wśród głośników bezprzewodowych takich jak Vifa Reykjavik to jeden z podstawowych sposobów na słuchanie muzyki. Jest on obecny również w bardziej klasycznych aktywnych kolumnach stereo Yamaha NX-N500.

Yamaha WX-010Niewielki głośnik można umieścić w sypialni, żeby budził nas naszą ulubioną playlist-ą, lub stacją radiową. Yamaha WX-010 nadaje się do tego idealnie dzięki aplikacji MusicCast. Dzięki dwóm wbudowanym głośnikom oferuje przyjemny i nasycony dźwięk.

Tidal, Spotify

Bardziej rozbudowane głośniki mogą korzystać z serwisów strumieniowych, aby odtwarzać muzykę. Bowers&Wilkins Zeppelin Wireless może pracować w funkcji Spotify Connect, co pozwala obsługiwać go poprzez aplikację Spotify na urządzeniu przenośnym. Często aplikacja sterująca głośnikiem posiada wbudowane serwisy strumieniowe, tak jak ma to miejsce w przypadku głośnika Yamaha WX-010. Wtedy jedna aplikacja kontroluje całokształt urządzenia, co znacząco poprawia ergonomię sterowania.

Devialet Phantom SilverGłośniki Devialet Phantom Silver w naturalnym środowisku. Dwie takie jednostki w połączeniu z modułem Dialog tworzą pełnoprawny system stereofoniczny o niesamowitym dźwięku.

Streaming

Urządzenia wyposażone w połączenie z siecią mogą strumieniować muzykę z lokalnych zasobów, takich jak dysk sieciowy, czy udostępniony folder na komputerze. Taką możliwością dysponuje Devialet Phantom Silver, jeden z najbardziej innowacyjnych głośników ostatnich czasów. Wraz z niedawną aktualizacją (połowa 2017) wprowadzono nawet możliwość odsłuchu w wysokiej jakości wybranych koncertów na żywo! Wraz z jego niezwykłym, potężnym i naturalnym brzmieniem oferuje to niezapomniane przeżycia.

Yamaha NX-N500Aktywne kolumny Yamaha NX-N500 Można ustawić w dowolnym miejscu domu i cieszyć się stereofonicznym dźwiękiem, np.: z serwisów strumieniowych. W razie potrzeby można podłączyć do nich również źródła analogowe i cyfrowe.

Multiroom

Systemy multiroom pozwalają tworzyć niezależne strefy złożone z różnych urządzeń audio. Dzięki temu można stworzyć system nagłośnienia dla całego domu, który może współdzielić tę samą muzykę, lub każda strefa może odtwarzać co innego. Najlepszym obecnie na rynku systemem jest MusicCast firmy Yamaha. Korzystają z niego bardzo różne urządzenia, w tym: Yamaha WX-010, czy Yamaha NX-N500. Jest to również jedyny system multiroom pozwalający na strumieniowanie gęstych plików audio.

Tivoli Audio Art SpeakerNiewidoczne audio w praktyce. Niewielki głośnik Tivoli Audio Art Speaker można łatwo ukryć, nie tylko na ścianie. Pod minimalistyczną formą ukryto zaawansowaną elektronikę i specjalnie wyprodukowane na te potrzeby głośniki.

Wejście analogowe

Nigdy nie wiadomo kiedy zajdzie potrzeba podłączenia źródła sygnału analogowego. Nawet minimalistyczne urządzenia takie jak Tivoli Audio Art Speaker, posiadają gniazdo wejściowe jack 3,5 mm.

Bowers&Wilkins Zeppelin WirelessBowers&Wilkins Zeppelin Wireless to unowocześniona wersja legendarnego głośnika Zeppelin. Doskonałe brzmienie tego trójdrożnego zestawu uzupełnia nowoczesna łączność bezprzewodowa.

Podsumowanie

Głośniki bezprzewodowe to wciąż nowy rodzaj audio. Producenci prześcigają się nie tylko w uzyskiwaniu jak najlepszego dźwięku, ale również w uzyskaniu jak największej funkcjonalności. Najprostsze, przenośne głośniki korzystają z modułu Bluetooth, oraz wejść liniowych. Bardziej zaawansowane modele korzystają również z łączności sieciowej, żeby strumieniować muzykę z dysku sieciowego, lub serwisu Tidal, czy Spotify. Wszystko to skoncentrowane jest na komfortowym i przystępnym odsłuchu muzyki. Dzięki najnowszym rozwiązaniom, głośniki bezprzewodowe oferują pełnokrwisty dźwięk, jakiego spodziewamy się po większych zestawach. Jeżeli masz ochotę bliżej zapoznać się z głośnikami bezprzewodowymi, wstąp do jednego z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Znajdziesz je w największych miasta w kraju. Nasi eksperci z przyjemnością zademonstrują Ci różnorodne urządzenia, ich brzmienie, oraz funkcjonalność. Może pora na nowy sposób słuchania muzyki?

Komentarze (3)  /  Ocena: 5.0/5 (6 ocen)

 • Olek37.120.156.2302019-04-19 14:45:01
  Już od dobrych 4 lat nigdzie się nie ruszam bez głośnika bezprzewodowego. Muzyka musi mi towarzyszyć zawsze. Niesamowita wygoda, szczególnie jeśli głośnik jest dobrej firmy. Ja posiadam Bowers&Wilkins i jest na prawdę świetny Odpowiedz
 • zuza37.120.156.2222019-06-03 16:01:32
  Vifa Reykjavik na prawdę daje radę. Nie dość, że gra wspaniale, to jeszcze design jest urzekający :D Odpowiedz
 • hytry37.120.156.762019-06-24 21:17:40
  Zeppelin Wireless wygląda oszałamiająco! Przy najbliższej okazji kupie go. Odpowiedz
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Reykjavik
Promocja

Reykjavik

Vifa
Głośniki Bluetooth
899 zł
599 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław