Aktualności


Aktualności

FM-50 flagowy model kolumny podłogowej Gato Audio

Flagowy model kolumny podłogowej, znanego z bezkompromisowego podejścia i nietuzinkowego designu, duńskiego producenta Gato Audio oznaczony symbolem FM-50 już w sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Jak przystało na flagowy model FM-50 brzmi spektakularnie. To zasługa nowatorskich rozwiązań i materiałów zastosowanych w produkcji. Poczynając od zwrotnicy, na materiale z jakiego wykonano obudowę kończąc. Wśród zastosowanych udoskonaleń wymienić można m.in. liniowe zawieszenie o niskich stratach, membranę z mineralnym wypełnieniem, zoptymalizowany układ magnetyczny i konstrukcję gwarantującą optymalny przepływ powietrza.

Gato Audio FM-50

Zwrotnica PurePHASE, stworzona specjalnie na potrzeby serii FM, ma trzy podstawowe zadania z których wywiązuje się znakomicie. Dokładną kontrolę fazy akustycznej, utrzymania jak najniższego opóźnienia liniowego całego układu i szerokiej dyspersji liniowej. Wypadkową tych trzech parametrów jest precyzyjne odwzorowanie nagranej akustyki, brzmienia instrumentów i głosów oraz odtworzenie naturalnej sceny dźwiękowej, mikrodetaliczność, ogromna dynamika i fantastyczna odpowiedź impulsową oraz ogromna muzykalność, nawet w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Jednak to nie tylko zasługa zwrotnicy, ale wspaniałych przetworników.

Gato Audio FM-50

W modelu FM-50 zastosowano 38-milimetrowy głośnik wysokotonowy, wyposażony w bardzo mocny ferrytowy układ napędowy,który został umieszczony w w specjalnie opracowanej, zoptymalizowanej komorze. Za zakres średniotonowy odpowiada 150-milimetrowy przetwornik z polipropylenowymi membranami usztywnionymi mineralnie. Membrany są zamocowane za pomocą miękkiego zawieszenia z naturalnej gumy. Całość składa się w wyjątkowo wydajny układ o znakomitej sztywności i dynamice. Odtwarzaniem najniższego pasmem zajmują się dwa 170-milimetrowe głośniki, których membrany są wykonane w tej samej technologii jak w głośnikach średniotonowych. Producent wydłużył zakres ruchu membrany tego przetwornika, co spowodowało poprawienie parametrów w niskim paśmie tonalnym.

Gato Audio FM-50

Całość układów elektronicznych została zamknięta w 50 litrowej obudowie FusedMASS, której kompozytowa budowa zapewnia doskonałe właściwości akustyczne. Kompozyt tworzą: gruba płyta MDF, cienka warstwa bitumiczna i średniej grubości płyta HDF. Każdy z tych materiałów ma inną charakterystykę rezonansu i wibracji, a ich połączenie pozwala uzyskać budulec o pożądanych przez inżynierów właściwościach - sztywny i nierezonujący. 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław