Aktualności


Aktualności

Elac Uni-Fi FD U5 – test w magazynie Audio-Video

Elac Uni-Fi FD U5

Przyjście Andrew Jonesa do Elaca nie spowodowało rewolucji w gamie urządzeń tego producenta. Z lin montażowych nadal zjeżdżają niezmienione w swojej formie modele serii 240.3, 300, 400 oraz 500. Za sprawą wiceszefa działu inżynierskiego pojawiły się kolumny, które łączy zintegrowany  współosiowy  głośnik wysoko-średniotonowy.

Wspomniany powyżej przetwornik jest konstrukcją, nad którą Andrew Jones pracował jeszcze w latach 90. w KEF-ie, nie jest zatem niczym specjalnym, że w raz z jego pojawieniem w konstrukcjach ELAC-a pojawił się ten rodzaj głośnika. Występuje on w linii Concerto, Adante oraz testowanym przez redaktorów Audio-Video Uni-Fi FD U5.

W ocenie recenzentów kolumny ELAC-a mają wiele atutów. „Są precyzyjne na pierwszym planie, ładnie różnicując odległości, dając niezłe poczucie namacalności, a jednocześnie potrafią sięgnąć głębią sceny na tyle daleko, że łączna perspektywa przypomina trochę osiągi kolumn high-end”. Efekt ten projektanci uzyskali bez stosowania dodatkowych zabiegów, np. nadmiernej ekspozycji wysokich tonów. To druga, ale nie ostatnia z zalet modelu Uni-Fi FS U5.

Pozostałe opisane są w teście, z którym można zapoznać się w czerwcowo-lipcowym wydaniu „Audio-Video”. Zapraszamy do lektury.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław