Aktualności


Aktualności

ELAC Alchemy - nowy wymiar zaawansowanego dźwięku

ELAC Alchemy

Zaprojektowana i stworzona od podstaw przez cenioną niemiecką firmę ELAC, seria Alchemy rozpoczyna nowy rozdział w wykorzystywaniu innowacyjnych technologii. Kolekcja, w skład której wchodzą trzy wysokiej klasy urządzenia, stanowi połączenie najwyższej wydajności, wspaniałej jakości wykonania oraz przystępnej ceny.

Nową serię Alchemy stanowią trzy modele: uniwersalny przedwzmacniacz DDP-2 z wbudowanym przetwornikiem c/a i cyfrowym streamerem, wzmacniacz mocy DPA-2 z funkcjonalnością klienta strumieniowego oraz precyzyjny przedwzmacniacz gramofonowy PPA-2. Każda z tych konstrukcji łączy przemyślane funkcje i topologie oczekiwane przez wymagających audiofilów, m.in. dyskretną implementację zasilania, wzmocnienia i obróbki sygnału, zapewniając w ten sposób najlepszą możliwą w swojej klasie jakość dźwięku.

Wieloletnie doświadczenie, potwierdzone licznymi prestiżowymi nagrodami, pozwoliło marce ELAC na stworzenie prawdziwie unikatowych produktów, które wyznaczają nowy standard w świecie zaawansowanych urządzeń audio. Każda z nowych konstrukcji cechuje się niesamowitą dbałością o szczegóły, o czym świadczy m.in. wyprodukowanie komponentów takich jak transformatory toroidalne specjalnie z myślą o tej serii. Co więcej, we wszystkich trzech modelach znajdziemy ramę ze stali narzędziowej oraz frezowaną płytę z aluminium.

ELAC Alchemy DDP-2

ELAC Alchemy DDP-2

Najbardziej kompleksową konstrukcją z linii Alchemy jest model DDP-2 pełniący funkcje przetwornika cyfrowo-analogowego, przedwzmacniacza i cyfrowego odtwarzacza strumieniowego. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Dual DAC 384 kHz/32 bit. DDP-2 obsługuje formaty m.in. DSD (aż do 4x), a także MQA i umożliwia zwiększenie rozdzielczości z 16 do 24 bitów oraz z 24 do 32 bitów. Natomiast konfigurowalny up-sampling pozwala na zwiększenie częstotliwości próbkowania do 384 kHz.

DDP-2 udostępnia m.in. dostęp do powszechnie wykorzystywanej łączności bezprzewodowej Bluetooth, jak również kompatybilność z AirPlay. W ten sposób użytkownik może z łatwością odtworzyć swoją ulubioną muzykę wprost ze źródła wyposażonego w moduł Bluetooth lub z urządzeń Apple’a. Wygodę korzystania z Alchemy DDP-2 zwiększają zaimplementowany Spotify Connect i obsługa Roon.

W sekcji przedwzmacniacza została zastosowana cyfrowo kontrolowana analogowa regulacja głośności. Urządzenie można obsługiwać m.in. poprzez port Ethernet, który także jest wykorzystywany do aktualizacji oprogramowania. Konfiguracja DDP-2 może być przeprowadzona przy wykorzystaniu aplikacji na systemu iOS lub Android. Mając na uwadze miłośników kina domowego, projektanci firmy ELAC wzbogacili konstrukcję o tryb home-theater bypass.

ELAC Alchemy DPA-2

ELAC Alchemy DPA-2

Wzmacniacz mocy DPA-2 pomaga w uzyskaniu referencyjnego poziomu dynamiki muzyki. Duży udział ma w tym konstrukcja samego urządzenia, która łączy układ Class A zbudowany w oparciu o tranzystory FET z liniowym zasilaniem wykorzystującym transformator toroidalny.

Konstrukcja wyróżnia się nie tylko swoją wyjściową mocą, która jest ogromna, ale także łatwością w konfiguracji pod kątem potrzeb dowolnego systemu audio. Dostarczając 350 W na kanał w trybie stereo DPA-2 można bez trudu zmostkować, aby uzyskać 650 W w trybie mono – wystarczającą wartość do wysterowania nawet najbardziej wymagających prądowo kolumn głośnikowych.

Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyboru trybu wzmocnienia wysoki/niski, ułatwiając dopasowanie końcówki mocy do przedwzmacniacza. DPA-2 to w pełni zbalansowana konstrukcja, która wykorzystuje ultra-niskoszumowe regulatory napięcia. Projektanci stworzyli stopień wyjściowy w oparciu o układ PMW Class D. Funkcjonalność wzmacniacza Alchemy zwiększa prezentowanie mocy wyjściowej na czytelnym wyświetlaczu LCD. A z myślą o wymagających użytkownikach DPA-2 zostało wzbogacone o wejście wyzwalacza 12 V i tryb pass-through.

ELAC Alchemy PPA-2

ELAC Alchemy PPA-2

Alchemy PPA-2 to w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz gramofonowy, który wykorzystuje całkowicie analogowe stopnie wzmocnienia FET i korekcji EQ, przekształcając mikroskopijne rowki płyt winylowych w niesamowicie realistyczną muzykę. Konstrukcja wyróżnia się przydatnym, acz rzadko spotykanym filtrem Rumble, którego zadaniem jest eliminowanie sprzężenia akustycznego o charakterze dudniącym, powodowanym najniższymi częstotliwościami odtwarzanymi przez głośniki.

Funkcjonalność urządzenia zwiększa dostęp do szeregu użytecznych rozwiązań. Użytkownik ma do dyspozycji m.in. przełącznik trybu pracy Stereo oraz Mono, a także przełącznik wzmocnienia MM lub MC dla każdego kanału. Obciążenie MC da się płynnie regulować w zakresie 5 do 999 omów. Uwagę zwraca również niezwykle precyzyjna korekcja RIAA, która wykorzystuje metalizowane rezystory 0,1%, wyselekcjonowane kondensatory polistyrenowe 1% i metalizowane polipropylenowe.

Aby zachować bardzo niskie pole promieniowania szumu, projektanci zastosowali ekranowany wewnętrznie transformator toroidalny i liniowe zasilanie. Ponadto, wykorzystany w urządzeniu mikrokontroler można całkowicie wyłączyć podczas normalnej pracy, w ten sposób eliminując jakikolwiek szum zegara. PPA-2 – podobnie jak pozostałe modele z nowej serii Alchemy – został wyposażony w wejście wyzwalacza 12 V.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław