Aktualności


Aktualności

ELAC Adante AS-61 – Zespół Głośnikowy EISA 2018-2019

Nowa seria głośników Elac o nazwie Adante określa na nowo poziom możliwości dźwiękowych, jaki mogą osiągnąć atrakcyjne cenowo kolumny głośnikowe. Nie dziwi w kontekście nagroda „Zespół Głośnikowy EISA 2018-2019”, którą zdobył podstawkowy model AS-61.

ELAC AS-61 EISA

Zwycięską kolumnę wyróżnia unikatowa konstrukcja obudowy, w której znajdują się przetworniki. Konstruktorzy ELAC-a postanowili zapewnić każdemu przetwornikowi własną komorę rezonansową. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste: fale dźwiękowe generowane przez membrany nie zakłócają ruchu pozostałych membran głośników znajdujących się w tej samej skrzyni. To rozwiązanie zostało zastosowane w całej rodzinie Adante poczynając od podstawkowego modelu AS-61, poprzez wolnostojącą kolumnę AF-61, głośnik centralny AC-61 aż do subwoofera SUB3070.

ELAC AS-61 EISA

„Adante AS-61 wyglądają dość skromnie, ale to tyko pozory. Staranne zastosowanie specjalnego rozwiązania głośnikowego – obudowy z filtrem akustycznym – pozwoliło wydobyć z podstawkowej konstrukcji dźwięk niesamowicie dynamiczny, spójny, a często potężny. Konstruktorem jest Andrew Jones, dla którego technika ta nie ma żadnych tajemnic” – uzasadnia swój werdykt kapituła stowarzyszenia EISA. „Nowa wersja koncentrycznego układu średnio-wysokotonowego współpracuje z systemem niskotonowym, składającym się umieszczonego wewnątrz głośnika, sprzęgniętego przez specjalną komorę z membraną bierną promieniującą na zewnątrz, i wewnętrznego układu rezonansowego (tunel łączy obydwie komory). Oprócz wyjątkowej siły, brzmienie demonstruje wyśmienitą panoramę, głębokość sceny i wyrównaną charakterystykę. Adante AS-61 to jedna z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych, nowych konstrukcji głośnikowych”.

EISA to Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku – niezależna organizacja zrzeszająca ponad 50 specjalistycznych czasopisma zajmujących się segmentem audio-video. Zwycięzcy są wyłaniani spośród  tysięcy produktów testowanych i recenzowanych przez członków EISA w ciągu roku. Po intensywnych testach i odsłuchach w redakcjach EISA, każde wydawnictwo przedstawia krótką listę najlepszych produktów w każdej z ocenianych kategorii. Drugi etap odbywa się podczas dorocznego walnego zgromadzenia EISA, gdzie głosowanie wyłania zwycięskie produkty. Werdykty są powszechnie uważane za jedno z najwyższych wyróżnień w branży hi-fi.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


AS-61

ELAC
Głośniki podstawkowe
6 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław