Aktualności


Aktualności

Eksperci dobrego brzmienia polecają: superduety

Skomponowanie zadowalającego zestawu audio często okazuje się trudniejsze, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Stąd też nasi eksperci wybrali kilka najlepszych zestawów – superduetów – które pozwolą zdecydowanie ułatwić tak trudny wybór.

Superduety

Wybór systemu audio jest trudnym i czasochłonnym zadaniem – należy porównać brzmienie, funkcjonalność, a także i estetyka zestawu pozostaje nie bez znaczenia. Dlatego aby ułatwić osiągnięcie celu, do którego dążą miłośnicy dobrego dźwięku, nasi eksperci wyselekcjonowali szereg idealnie zgranych zestawów – superduetów – na które składają się elektronika (źródło) oraz kolumny. Wszystko po to, by stworzyć doskonale uzupełniające się rozwiązania i przedstawić, jakie kolumny najlepiej dobrać do konkretnego wzmacniacza.

W tym celu specjaliści Top Hi-Fi & Video Design wzięli pod uwagę takie czynniki jak brzmienie, wielkość pomieszczenia, w którym dany system sprawdzi się najlepiej, gatunki muzyczne faworyzujące poszczególny zestaw, a także dodatkowe funkcje, dzięki którym wybrane pary zyskają dodatkową wartość w oczach użytkownika.  

Efekty tych prac można znaleźć TUTAJ, natomiast poniższej pokrótce przyjrzyjmy się kilku wybranym zestawom.

NAD C368 + PSB Imagine X1T

NAD C368 + PSB Imagine X1T

Konfiguracja doskonale sprawdzająca się w pomieszczeniach o powierzchni od 17-18 do 30 mkw, z której powinni ucieszyć się zwłaszcza miłośnicy szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Jak przekonuje nasz ekspert, Adam z Sopotu, połączenie wzmacniacza zintegrowanego NAD C368 i podłogowych kolumn głośnikowych PSB Imagine X1T zapewnia spójne, ciepłe i muzykalne brzmienie z odpowiednią dynamiką, sprężystym basem oraz przejrzystą górą. Ponadto system jest łatwy w obsłudze i konfiguracji, a zakupić go można TUTAJ.

Yamaha MusicCast R-N803D + Indiana Line Tesi 661

Yamaha MusicCast R-N803D + Indiana Line Tesi 661

Dla miłośników muzyki elektronicznej (lub takiej, w której tempo utworu jest wysokie) przygotowaliśmy zestaw składający się z amplitunera stereo Yamaha MusicCast R-N803D i kolumn podłogowych Indiana Line Tesi 661. Według naszego eksperta, Łukasza z Białegostoku, mamy w tym przypadku do czynienia z wyjątkowo dobranym duetem, który łączy zbalansowany dźwięk z rozbudowanymi funkcjami sieciowymi. Cały system dostarcza przejrzysty, dynamiczny dźwięk z głęboki basem i czystymi wokalami, który z łatwością nagłośni nawet duże pomieszczenia. Więcej na temat tego zestawu można dowiedzieć się TUTAJ.

Bluesound POWERNODE 2i (HDMI) + ELAC Carina BS 243.4

Bluesound POWERNODE 2i (HDMI) + ELAC Carina BS 243.4

Podstawkowe kolumny Carina BS 243.4 w połączeniu z fantastycznym przetwornikiem wysokotonowym JET w połączeniu z Bluesoundem POWERNODE 2i (HDMI) z jego wydajnym układem zasilającym oczarowują wzorową stereofonią, głęboką przestrzenią muzyczną i solidną postawą basową” – tłumaczy nasz ekspert, Łukasz z salonu Top Hi-Fi & Video Design w Lublinie. Taki zestaw sprawdzi się w każdym gatunku muzycznym, z naciskiem na muzykę filmową, i będzie idealnym wyborem do pomieszczeń od 10 do 20 mkw., choć poradzi sobie także i z większą przestrzenią.

Zestaw Bluesound POWERNODE 2i (HDMI) + ELAC Carina BS 243.4 do nabycia znajduje się TUTAJ, natomiast wszystkie zestawy polecane przez naszych specjalistów zebrane zostały w TYM MIEJSCU.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław