Aktualności


Aktualności

Dwa premierowe urządzenia instalacyjne Yamahy!

Podwójna premiera urządzeń Yamahy uszczęśliwi fanatyków zaawansowanych rozwiązań  inteligentnego domu. Oba premierowe urządzenia zostały zaprojektowane do pracy w szafie montażowej typu rack, ale przede wszystkim XDA-QS5400RK oraz XDA-AMP5400RK to zaawansowane rozwiązania dla najbardziej wymagających.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Oba urządzenia służą do indywidualnych domowych instalacji wielostrefowych – QS to 4-strefowy wzmacniacz z wbudowanymi 4 odtwarzaczami sieciowymi a AMP to 4-strefowy wzmacniacz, który pozwoli rozszerzyć ilość obsługiwanych głośników lub zwiększyć moc wyjściową. Oba wzmacniacze świetnie integrują się także z wszystkimi urządzeniami Yamaha kompatybilnymi z systemem multiroom MusicCast – amplitunerami, soundbarami, mini-wieżami i głośnikami. 

Zarówno strumieniowy wzmacniacz multiroom MusicCast XDA-QS5400RK, jak i wzmacniacz  strefowy XDA-AMP5400RK odznaczają się smukłą obudową o wysokości zaledwie 1U. Systemy sterujące są z reguły montowane w szafach typy Rack zatem tak niewielka wysokość pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Dołączona magnetyczna płyta czołowa ogranicza możliwość manipulacji przy urządzeniu i zapewnia doskonały efekt wizualny.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Oba urządzenia wykorzystują ultrawydajne układy scalone ICEpower, aby dostarczać nieskazitelnej, dynamicznej muzycznie cyfrowej amplifikacji i oferują 50 W/kanał (8 Ω), z niesamowitym pasmem przenoszenia od 5 Hz do 40 kHz (0/-3dB) oraz stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 108 dB. Urządzenie może obsługiwać impedancję 4 Ω przy 100 W/kanał, a po zmostkowaniu dostarcza 200 W/kanał (8 Ω).

Ponadto QS wykorzystuje takie same przetworniki c/a ESS klasy premium oraz kondensatory PML, jak we flagowych amplitunerach AV z serii Aventage i obsługuje różnorodne  formaty audio w tym również te bezstratne wysokiej jakości, m.in. FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Yamaha XDA-AMP5400RK

XDA-QS5400RK  integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak  m.in. Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych. QS potrafi tez korzystać z muzyki zgromadzonej na dysku NAS bądź w komputerze PC.

Yamaha XDA-AMP5400RK

Kiedy QS i AMP używane są razem, wystarczy połączyć porty wyzwalaczy, aby automatycznie włączać/wyłączać niezbędne strefy wzmacniacza - bez potrzeby stosowania dodatkowego interfejsu kontrolnego. AMP perfekcyjnie współpracuje także z amplitunerem AV z serii Aventage. Podczas używania AMP z innymi źródłami, wejścia wykrywające sygnał audio i wejście/wyjście podczerwieni zapewnia dodatkową elastyczność sterowania.

Więcej o możliwościach XDA-QS5400RKXDA-AMP5400RK na naszych stronach.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław