Aktualności


Aktualności

Discogs rekord

Wiosna to idealny czas na porządki w płytotece, wielu z nas nie może jednak znaleźć czasu, żeby w końcu ułożyć swoje muzyczne zbiory „jak należy”. Jak donosi Discogs – największa na świecie giełda nośników muzycznych, a przy tym wydawca aplikacji służącej do katalogowania nośników muzycznych, ostatni tydzień marca był rekordowym miesiącem pod względem ilości skatalogowanych płyt w prywatnych kolekcjach użytkowników aplikacji.

Audio-Technica AT-LPW50PB

Czym jest Discogs?

Discogs to przede wszystkim darmowa, tworzona przez społeczność baza wiedzy o wydawnictwach fonograficznych – płytach winylowych, płytach CD, kasetach magnetofonowych i innych, mniej znanych nośnikach. Znajdziemy tam informacje o bardzo rzadkich wydawnictwach, a także informacje na temat wszystkich (czasami liczonych w setkach) wydań danego albumu.

Discogs

Baza wiedzy jest tworzona i weryfikowana przez użytkowników – zapalonych kolekcjonerów i melomanów. Dodają oni wydania do bazy, zdjęcia okładek i nośników oraz informacje. Baza sprzężona jest z giełdą, dzięki czemu darmowa aplikacja pozwala nam nie tylko na skatalogowanie naszych zbiorów (aplikacja posiada bardzo prosty skaner kodów kreskowych), ale również na szacunkową wycenę kolekcji.

Rekord na Discogs

Każdego tygodnia do bazy Discogs dodawane jest około 25 000 rekordów, kolejne 50 000 jest poprawianych. Między 16 a 29 marca liczby te wystrzeliły i osiągnęły historyczne rekordy – użytkownicy dodali 34,716 nowe wydawnictwa, edytowali 79,400 wpisów i przesłali 146,361 zdjęć przedstawiających wydawnictwa fonograficzne.

Discogs

Baza Discogs zawiera łącznie ponad 12 milionów wydawnictw pochodzących od ponad 6,5 miliona artystów z całego świata. Portal posiada również bazę wytwórni płytowych, która właśnie przekroczyła 1,5 miliona wpisów.

Ty też możesz pomóc

Mimo że większość pozycji w bazie Discogs dotyczy wydawnictw pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, to Wielka Brytania czy Niemcy również mają tam bardzo silną pozycję. Baza polskich wydawnictw liczy w tym momencie około 120 000 pozycji, z czego najwięcej reprezentuje Pop Rock i… Black Metal!

Każdy może współtworzyć bazę Discogs, jeśli jesteś więc kolekcjonerem i chcesz się podzielić informacjami na temat swojego zbioru, wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie Discogs.com, zapoznasz się z wytycznymi społeczności (niestety, język polski nie jest dostępny) i… to wszystko!

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław