Aktualności


Aktualności

Darmowe koncerty na kwarantannę

Yamaha MusicCast Sub 100

W dobie panującej pandemii, wielu dostawców usług ułatwia dostęp do kultury, niektórzy artyści przenieśli się do domeny cyfrowej – każdego dnia publikując nowe utwory (lub transmitując swoje koncerty). Do podmiotów wspierających kulturę w tym trudnym czasie dołączył Facebook, który rozpoczął w Polsce akcję „Kwarantanna na na”, w ramach której popularni artyści będą transmitowali na żywo koncerty prosto ze swoich domów – całkowicie za darmo.

Transmisje są planowane na poniedziałki, środy i piątki. Akcja ma przede wszystkim uprzyjemnić domową izolację, a przy okazji umożliwia przekazanie datków na rzecz osób starszych i samotnych. Dzięki środkom zebranym podczas koncertów, wolontariusze Szlachetnej Paczki będą mogli pomóc potrzebującym w zakupach oraz w realizacji recept i innych sprawach.

Kogo zobaczymy na Facebooku?

W pierwszej kolejności koncert ze swojego domu emitował Krzysztof Zalewski, następnie Mery Spolsky. Na zakończenie pierwszego tygodnia domowych koncertów, swój występ, w piątek 3 kwietnia transmituje duet Karaś/Rogucki (The Dumplings/Coma).

Facebook nie zapowiedział jeszcze, jakich artystów zobaczymy w nadchodzących tygodniach, jednak oficjalnie zapowiedziano kontynuację we współpracy z wykonawcami związanymi z prężnie działającą wytwórnią Kayax.

Datki dla osób potrzebujących można przekazać zarówno podczas transmisji, jak i po jej zakończeniu, wystarczy znaleźć na platformie Facebook występ ulubionego wykonawcy i skorzystać z opcji „przekaż datek”.

Inne koncerty na żywo

Koncerty transmitowane live potwierdził również organizator trasy Męskie Granie, pierwsze wydarzenie z cyklu „Męskie Granie w domu” – koncert zespołu Sorry Boys, transmitowany był w niedzielę 29 marca. Organizatorzy akcji podkreślają, że dbają o bezpieczeństwo artystów – dostarczają zdezynfekowany sprzęt transmisyjny do domów artystów, którzy instalują go samodzielnie przy pomocy zdalnych instrukcji od producenta. Przy transmisji pracuje ograniczona do minimum ekipa produkcyjna, pracująca z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

W czwartek, 2 kwietnia, drugi koncert z serii „Męskie Granie z domu” transmitował KRÓL – Błażej Król, artysta nominowany do Fryderyka oraz laureat O!Lśnienia 2020 za „(…) przebojowy i stylowy album oraz artystyczną konsekwencję. Językowe zabawy oraz refleksyjność tekstów”.

Koncertom „Męskie Granie w domu” towarzyszy zbiórka pieniędzy na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią koronawirusa. Zbiórkę środków organizuje tutaj siepomaga.pl

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław