Aktualności


Aktualności

Classé Sigma 2200i – podstawa doskonałego systemu hi-fi

Sigma 2200i
Classé Sigma 2200i to najnowszy wzmacniacz zintegrowany kanadyjskiego producenta, który trafia na polski rynek. Model ten zapewnia potężną moc 200 W na kanał (8 Ω) i wyróżnia się doskonałą jakością dźwięku, łatwością dopasowania brzmienia do własnych preferencji i akustyki pomieszczenia, a także wszechstronną współpracą z zewnętrznymi źródłami muzyki.

Sigma 2200i jest najnowszym wzmacniaczem zintegrowanym stereo w rodzinie Classé i tak jak inne urządzenia firmy umożliwia zbudowanie wszechstronnego systemu hi-fi. Ponadto dzięki mocy sięgającej 200 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω, rosnącej do potężnych 400 W na kanał przy 4 Ω, model ten pozwala z łatwością nagłośnić nawet bardzo duże pomieszczenia odsłuchowe, zapewniając przy tym najwyższy poziom dynamiki i naturalności dźwięku


Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń Classé, podstawą doskonałego brzmienia jest doskonale przemyślana konstrukcja wewnętrzna oraz zastosowanie najwyższej klasy podzespołów. W sekcji przedwzmacniacza znalazły się m.in. obwody blokowe, rozwiązanie znane z modeli CP-800 oraz Sigma SSP. Ponadto projektanci Sigma 2200i wykorzystuje w pełni cyfrową architekturę. Wyjście przedwzmacniacza połączone jest wprost z wejściem DSP w końcówce mocy, bez żadnych przetworników C/A oraz A/C i obwodów analogowych pomiędzy nimi. Maksymalnie skrócony i bezpośredni tor sygnałowy sprawia, że sygnał wejściowy biegnie wprost z przedwzmacniacza DSP i cały czas, aż do filtrów wyjściowych, pozostaje w cyfrowej postaci. Tym samym projektanci wyeliminowali wszelkie obwody, które mogłyby choć w minimalnym stopniu wpłynąć negatywnie na jakość brzmienia.

Sigma 2200i

Ogromnym udogodnieniem z punktu widzenia użytkownika jest to, że cyfrowa obróbka sygnału obejmuje nie tylko wszystkie podłączane źródła, lecz także można z niej skorzystać przy odtwarzaniu najniższych tonów za pośrednictwem subwoofera. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować ograniczenia w odtwarzaniu skraju pasma przenoszenia, wynikające z niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Ponadto użytkownik może poprawić brzmienie za pomocą 9-zakresowego korektora parametrycznego. Dopasowanie charakterystyki dźwięku do własnych preferencji umożliwia konfigurowalna regulacja barwy. Dzięki niej można złagodzić nienaturalnie ostre brzmienie nagrań lub odwrotnie – tym zbyt łagodnym dodać nieco ostrości.

Perfekcyjna jakość dźwięku idzie w parze z funkcjonalnością i prostotą obsługi modelu Sigma 2200i. Znajdujący się na frontowej ściance dotykowy panel zapewnia dostęp do wszelkich funkcji i ustawień wzmacniacza, a aplikacje dla urządzeń z systemem Android lub Apple umożliwiają intuicyjną obsługę z poziomu smartfonu lub tabletu. Wszechstronność najnowszej konstrukcji Classé zwiększają strumieniowanie DLNA i AirPlay oraz przełączanie AV z HDMI 2.0 i HDCP 2.2, co zapewnia wygodną obsługę dekoderów telewizyjnych, konsol do gier i odtwarzaczy płyt. Potwierdzeniem wysokiej klasy wzmacniacza zintegrowanego Classé Sigma 2200i są liczne złącza, w tym zbalansowane XLR, cyfrowe koncentryczne i optyczne, porty USB, a także opcjonalne RCA dla gramofonów z wkładkami MM/MC.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław