Aktualności


Aktualności

Classé Sigma 2200i – podstawa doskonałego systemu hi-fi

Sigma 2200i
Classé Sigma 2200i to najnowszy wzmacniacz zintegrowany kanadyjskiego producenta, który trafia na polski rynek. Model ten zapewnia potężną moc 200 W na kanał (8 Ω) i wyróżnia się doskonałą jakością dźwięku, łatwością dopasowania brzmienia do własnych preferencji i akustyki pomieszczenia, a także wszechstronną współpracą z zewnętrznymi źródłami muzyki.

Sigma 2200i jest najnowszym wzmacniaczem zintegrowanym stereo w rodzinie Classé i tak jak inne urządzenia firmy umożliwia zbudowanie wszechstronnego systemu hi-fi. Ponadto dzięki mocy sięgającej 200 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω, rosnącej do potężnych 400 W na kanał przy 4 Ω, model ten pozwala z łatwością nagłośnić nawet bardzo duże pomieszczenia odsłuchowe, zapewniając przy tym najwyższy poziom dynamiki i naturalności dźwięku


Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń Classé, podstawą doskonałego brzmienia jest doskonale przemyślana konstrukcja wewnętrzna oraz zastosowanie najwyższej klasy podzespołów. W sekcji przedwzmacniacza znalazły się m.in. obwody blokowe, rozwiązanie znane z modeli CP-800 oraz Sigma SSP. Ponadto projektanci Sigma 2200i wykorzystuje w pełni cyfrową architekturę. Wyjście przedwzmacniacza połączone jest wprost z wejściem DSP w końcówce mocy, bez żadnych przetworników C/A oraz A/C i obwodów analogowych pomiędzy nimi. Maksymalnie skrócony i bezpośredni tor sygnałowy sprawia, że sygnał wejściowy biegnie wprost z przedwzmacniacza DSP i cały czas, aż do filtrów wyjściowych, pozostaje w cyfrowej postaci. Tym samym projektanci wyeliminowali wszelkie obwody, które mogłyby choć w minimalnym stopniu wpłynąć negatywnie na jakość brzmienia.

Sigma 2200i

Ogromnym udogodnieniem z punktu widzenia użytkownika jest to, że cyfrowa obróbka sygnału obejmuje nie tylko wszystkie podłączane źródła, lecz także można z niej skorzystać przy odtwarzaniu najniższych tonów za pośrednictwem subwoofera. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować ograniczenia w odtwarzaniu skraju pasma przenoszenia, wynikające z niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Ponadto użytkownik może poprawić brzmienie za pomocą 9-zakresowego korektora parametrycznego. Dopasowanie charakterystyki dźwięku do własnych preferencji umożliwia konfigurowalna regulacja barwy. Dzięki niej można złagodzić nienaturalnie ostre brzmienie nagrań lub odwrotnie – tym zbyt łagodnym dodać nieco ostrości.

Perfekcyjna jakość dźwięku idzie w parze z funkcjonalnością i prostotą obsługi modelu Sigma 2200i. Znajdujący się na frontowej ściance dotykowy panel zapewnia dostęp do wszelkich funkcji i ustawień wzmacniacza, a aplikacje dla urządzeń z systemem Android lub Apple umożliwiają intuicyjną obsługę z poziomu smartfonu lub tabletu. Wszechstronność najnowszej konstrukcji Classé zwiększają strumieniowanie DLNA i AirPlay oraz przełączanie AV z HDMI 2.0 i HDCP 2.2, co zapewnia wygodną obsługę dekoderów telewizyjnych, konsol do gier i odtwarzaczy płyt. Potwierdzeniem wysokiej klasy wzmacniacza zintegrowanego Classé Sigma 2200i są liczne złącza, w tym zbalansowane XLR, cyfrowe koncentryczne i optyczne, porty USB, a także opcjonalne RCA dla gramofonów z wkładkami MM/MC.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław