Aktualności


Aktualności

Brzmienie powstaje w obudowie

Niemiecki producent ELAC stworzył najlepiej brzmiące głośniki w swojej klasie. Inżynierowie zasłużonej niemieckiej firmy wyszli z założenia, że fundamentem dobrego brzmienia jest obudowa i zbudowali jedne z najbardziej skomplikowanych „pudeł” w historii. Każdy przetwornik umieszczono w osobnej komorze rezonansowej. Dzięki temu rozwiązaniu udało się uniknąć sytuacji, w której fale dźwiękowe generowane przez jeden głośnik negatywnie wpływają na drugi umieszczony w tej samej obudowie.

Elac Adante

Przy budowie zestawów głośnikowych wykorzystano mechanicznie izolowane za pomocą nakładki antywibracyjnej współosiowo zamontowane przetworniki wysoko- i średniotonowy. Rozwiązanie to skutecznie eliminuje zniekształcenia mechaniczne spowodowane przenoszeniem się wibracji, a także zniekształcenia harmoniczne wynikające z nakładania się na siebie fal dźwiękowych.

Współosiowy układ wysoko-średniotonowy

Membrana przetwornika średniotonowego o średnicy 133 milimetrów wykonana jest z aluminium, co gwarantuje jego wysoką sztywność. Specjalny profil i duża cewka zapewnia wyższą czułość w porównaniu z mniejszymi konstrukcjami. Ponadto jej duże rozmiary przekładają się na większą ilość miejsca dla nowo zaprojektowanego głośnika wysokotonowego, który umieszczony jest w środku jednostki średniotonowej.

Dwa niesamowite głośniki niskotonowe, które działają razem

Zdumiewającą wydajność w niższych częstotliwościach zapewniają specjalnie zaprojektowane do współpracy z obudową wielokomorową przetworniki niskotonowe, składające się z aktywnego 165-milimetrowego głośnika o szerokopasmowej charakterystyce i biernej 203-milimetrowej membrany o niskiej wadze. Ten pasywny radiator jest szybszy i mniej podatny na zniekształcenia niż aktywne przetworniki o podobnej średnicy, dzięki czemu wiernie odtwarza dźwięk - nie dodając nic od siebie do brzmienia. Ten skomplikowany układ dźwiękowy pozostaje ukryty w obudowie pozostając niewidoczny dla oka, widać tylko membranę pasywną, natomiast wyraźnie słychać moc jaką dysponuje.

Subwoofer ELAC Adante ASW-121

Aktywny Subwoofer ELAC Adante ASW-121 dostarcza kolosalne 1200 watów mocy do dwóch ustawionych przeciwstawnie 304-milimetrowych przetworników aluminiowych. Za wydajne wzmacnianie odpowiada wydajny moduł wspomagany przez układ BASH-Tracking. Pasmo przenoszenia wynosi od 18 do 180 Hz, przy czym górne pasmo można płynnie regulować w zakresie od 40 do 150 Hz. Zaawansowana kontrola Bluetooth®, DSP i Auto EQ pozwalają obsługiwać ten bezkompromisowy subwoofer za pomocą smartfona. Jego wymiary to 435 x 517,8 x 476,3 mmm, waga - 35 kilogramów.

Aktywny Subwoofer ELAC Adante ASW-121

Kolumna wolnostojąca ELAC Adante AF-61

Kolumna wolnostojąca ELAC Adante AF-61 to przełomowy zestaw głośnikowy, który wyzwala się z ograniczeń obecnych w tradycyjnych konstrukcjach. Spełniający najwyższe niemieckie standardy jakości, gwarantuje niezapomniane wrażenia muzyczne – satysfakcjonujące nawet najbardziej wymagającego audiofila. To zestaw głośnikowy dla słuchaczy nieuznających kompromisów. Za bas odpowiadają aż trzy przetworniki niskotonowe, a reszta pasma jest obsługiwana przez koncentryczną sekcję wysoko-średniotonową.

Kolumna wolnostojąca ELAC Adante AF-61

Kolumna podstawkowa ELAC Adante AS-61

Monitor, który zmieści się tam, gdzie nie ma miejsca na zestaw głośników wolnostojących. Obrazowo mówiąc, model AS-61 jest pozbawionym dwóch wooferów modelem AF-61, dzięki czemu zmniejszono wymiary przy zachowaniu wymaganej dynamiki i mocy. Ten głośnik to idealny przykład na to, jak stosunkowo proste zmiany konstrukcyjne pozwalają stworzyć genialnie brzmiący monitor, który wiernie i bez zakłóceń reprodukuje czysty i porywający dźwięk.

Kolumna podstawkowa ELAC Adante AS-61

Głośnik centralny ELAC Adante AC-61  

Ogromna wydajność głośnika centralnego Adante AC-61 usatysfakcjonuje pasjonatów dźwięku przestrzennego i entuzjastów kina domowego. Dwa wysokiej klasy przetworniki niskotonowe i umieszczony pomiędzy nimi zintegrowany moduł wysoko-średniotonowy gwarantują mocne i wielowymiarowe brzmienie, niezależnie od tego czy odtwarzają efekty dźwiękowe towarzyszące akcji filmu, czy jubileuszowy koncert Wojciecha Kilara.

Głośnik centralny ELAC Adante AC-61

Wszystkie kolumny są oferowane w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym (oba typu high gloss) oraz fornirze z drzewa różanego. Do głośnika centralnego AC-61 i kolumny podstawkowej AS-61 producent zaleca dedykowane stojaki, odpowiednio LS Stand AC-61 i LS Stand AS-61. Te współgrające wyglądem z kolumnami stojaki, po wypełnieniu ich materiałem obciążającym, dodatkowo tłumią wibracje i podnoszą jakość dźwięku we wszystkich pasmach.

Elac Adante LS Stand

W serii Adante rozwiązania techniczne, mechanika precyzyjna i doskonałe rzemiosło połączyły się, by stworzyć zapierające dech w piersiach głośniki, które brzmią i wyglądają jak nic innego na świecie.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


AC-61

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
8 999 zł

AF-61

ELAC
Głośniki podłogowe
13 999 zł

AS-61

ELAC
Głośniki podstawkowe
6 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław