Aktualności


Aktualności

Bowers & Wilkins świętuje 50-lecie swojej działalności

Pół wieku temu John Bowers, założyciel firmy Bowers & Wilkins, zaczął wprowadzać w życie ideę „True Sound”. Teraz brytyjski producent obchodzi 50. rocznicę swojego istnienia i za pomocą słuchawek P9 Signature składa hołd niezwykłemu rozwojowi firmy, która na przestrzeni tych lat z lokalnej firmy wyrosła na globalnego lidera w świecie audio.

Przygotowując się do tak doniosłego wydarzenia, jakim jest 50-lecie działalności firmy, projektanci Bowers & Wilkins stworzyli wyjątkowe słuchawki. Model P9 Signature to najlepsze brzmieniowo i najbardziej luksusowe słuchawki w historii firmy. Wspólnie z wprowadzonymi na rynek w br. zestawami głośnikowymi 800 D3 konstrukcja ta uświetnia 50. rocznicę obecności Bowers & Wilkins na szczycie dźwiękowej doskonałości.

Użytkownicy P9 Signature stają przed jedyną w swoim rodzaju możliwością rozkoszowania się niezrównanymi emocjami dźwiękowymi. Nowe, udoskonalone rozwiązania techniczne odpowiadają za precyzję odtwarzania dźwięku wysokich tonów i zaprezentowanie potęgi basu. Unikatowe wykończenie najwyższej jakości włoską skórą Saffiano podkreśla luksusowy charakter słuchawek, a komfort użytkowania zwiększa składany, aluminiowy pałąk nagłowny. Ten ostatni zwiększa także wytrzymałość całej konstrukcji. Podobną dbałość o szczegóły można dostrzec w zestawach głośnikowych 800 D3. Model ten jest chętnie wykorzystywany przez studia nagraniowe z całego świata i urzeczywistnia 50 lat akustycznych badań i najlepszej inżynierii.

P9 Signature i 800 D3 pełnią jeszcze jedną ważną rolę – obrazują niesamowitą drogę, jaką Bowers & Wilkins przeszedł w czasie tych 50 lat. Od pierwszego komercyjnego produktu, P1, przez oszałamiające Nautilusy, kultowego Zeppelina, a następnie słuchawki, konstrukcje Bowers & Wilkins zawsze były punktem odniesienia pod względem wzorniczej i akustycznej doskonałości. Firma stała się także prekursorem powszechnego wykorzystania takich innowacji jak: kewlar, umieszczone na szczycie obudowy przetworniki wysokotonowe oraz nowoczesny system obudowy Matrix.

Aby uświetnić 50 lat swojej działalności inżynierowie dźwięku Bowers & Wilkins, załoga i partnerzy firmy wybrali 50 najlepiej brzmiących albumów muzycznych na świecie. Wśród nich znalazły się kultowe albumy, np. „Kind of Blue” Milesa Davisa z 1959 r., a także mniej znane, ale pięknie zrealizowane produkcje, takie jak „Psychic” Darkside’a z 2013 r.
Bowers & Wilkins przygotuje także pamiątkową publikację książkową, uświetniającą swoje 50-lecie. Książka zabierze czytelników w podróż po historii marki, przybliżającą jej produkty oraz jej założycieli. Znajdą się w niej liczne archiwalne obrazy i anegdoty, wcześniej niepublikowane i nieprezentowane.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław