Aktualności


Aktualności

Audio-Technica ATH-DSR9BT z nagrodą CES 2017 Innovation Honoree

Bezprzewodowe słuchawki z systemem Pure Digital Drive, model Audio-Technica ATH-DSR9BT, zostały wyróżnione przez CTA (Consumer Technology Association) tytułem CES 2017 Innovation Honoree. Produkty wybierane do tego prestiżowego programu oceniane są przez grupę niezależnych projektantów przemysłowych i inżynierów oraz przedstawicieli mediów branżowych. Wyróżnienia przyznawane są przełomowym produktom elektroniki użytkowej z 28 kategorii produktowych.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

ATH-DSR9BT to pierwsze słuchawki z bezprzewodową technologią Bluetooth, które wykorzystują nowy, autorski system Audio-Techniki – Pure Digital Drive. Rozwiązanie to zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do samych przetworników. Zazwyczaj w słuchawkach z łącznością Bluetooth cyfrowy sygnał pokonuje szereg kroków, które przetwarzają i przekształcają bezprzewodowy sygnał. Z każdym kolejnym etapem przetwarzania pojawia się możliwość degradacji sygnału, a co za tym idzie pogorszenia jakości dźwięku. Pure Digital Drive łączy doświadczenie i inżynieryjną wiedzę Audio-Techniki w dziedzinie projektowania słuchawek z najnowszą technologią. W miejsce tradycyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza projektanci zastosowali układ Trigence Semiconductor Dnote®. System Dnote zachowuje sygnał audio w czystej postaci cyfrowej od źródła do samego głośnika, eliminując w ten sposób możliwość powstawania zniekształceń lub zakłóceń, które pojawiają się w stopniach konwersji stosowanych w tradycyjnych konstrukcjach. Cyfrowe impulsy generowane przez chipset bezpośrednio wzbudzają cewkę przetwornika, aby poruszać membraną w przód i w tył, tworząc w ten sposób fale dźwiękowe słyszalne przez użytkownika.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

Aby w praktyce zrealizować ideę systemu Pure Digital Drive, Audio-Technica stworzyła przetworniki od podstaw, wykorzystując bardzo lekką i czułą membranę DLC (Diamond-Like Carbon), cewkę nawiniętą 4-żyłową skrętką (licą) i inne nowo opracowane technologie zapewniające najwyższą wierność odwzorowania brzmienia i niezwykle szeroką odpowiedź częstotliwościową. Słuchawki obsługują kodeki aptX HD, aptX i AAC (a także format SBC) przy sygnałach 48 kHz/24 bity w trybie Bluetooth i odtwarzają dźwięk high-res 96 kHz/24 bity przy połączeniu z cyfrowym źródłem za pomocą dołączonego przewodu USB. ATH-DSR9BT mają wbudowany mikrofon i kontroler umożliwiający do odbierania połączeń telefonicznych oraz sterowania poziomem głośności i odtwarzaniem muzyki.

System Pure Digital Drive dostępny jest także w drugim z najnowszych modeli słuchawek bezprzewodowych – Audio-Technica ATH-DSR7BT.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław