Aktualności


Aktualności

Audeze Mobius – planarne słuchawki gamingowe

Słuchawki przeznaczone dla graczy od amerykańskiego producenta grają jak doceniony przez prasę branżową model LCD-X, ale to nie jest koniec niespodzianek jakie przygotowało Audeze. Model Mobius trzeba po prostu usłyszeć, żeby zrozumieć na czym polega jego przełomowość.

Audeze Mobius

W rozgrywce wieloosobowej na profesjonalnym poziomie wytrenowani gracze potrafią zlokalizować przeciwnika za pomocą zmysłu słuchu. Odpowiednie algorytmy odpowiadające za efekty dźwiękowe są zaimplementowane przez dewelopera w grze. Słuchawki Audeze Mobius idą o krok dalej.

System śledzenia ruchów głowy

Zintegrowany system śledzenia ruchów głowy oferuje nieosiągalne wcześniej doznania związane z połączeniem bodźców dźwiękowych z akcją dziejącą się podczas rozgrywki. Słuchawki wzmacniają dźwięki z kierunku, w którym aktualnie skierowana jest głowa gracza. Oznacza to, że słysząc kroki z lewej strony, po odwróceniu głowy w kierunku z którego dobiegają, grasz usłyszy je przed sobą. Jest to możliwe dzięki wbudowanym w słuchawki czujnikom, które z częstotliwością 1 kHz badają położenie głowy. System działa bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Audeze Mobius

Dźwięk przestrzenny

Dodatkowo słuchawki emulują dźwięk przestrzenny 3D Audio (7.1, 5.1, 5.0, 2.1, 2.0) i oferują wsparcie dla Ambisonics. Słuchawki opracowano biorąc pod uwagę w jaki sposob mózg przetwarza dźwięki. Inżynierowie Audeze wdrożyli rozwiązania pozwalające uniknąć efektu „grania prosto do ucha”, dzięki czemu dźwięk wydobywający się z modelu Mobius kreuje przestrzeń w grach. Słuchawki oddają wrażenie zmiennej odległości od źródła dźwięku podczas poruszania się postacią, zachwycając przy tym niezmiernie szeroką sceną dźwiękową i oszałamiając słuchacza wrażeniami podczas odsłuchiwania muzyki.

Emulacja pomieszczenia

Najnowocześniejsza technologia emulacji pomieszczenia w połączeniu z obsługą dźwięku przestrzennego i systemem śledzenia ruchów głowy stanowi o wyjątkowości dźwięku generowanego przez Audeze Mobius. Będziesz w stanie usłyszeć, jak przeciwnik skrada się za Tobą tak wyraźnie, jakby był w pokoju z Tobą!

Audeze Mobius

Planarne przetworniki

W słuchawkach Audeze Mobius zastosowano ekstremalnie cienką membraną z cewką (uzwojeniem) napędową i bardzo silnymi magnesami. Dzięki temu rozwiązaniu pokonują wiele szkodliwych ograniczeń występujących w typowych słuchawkach dynamicznych. Poza tym lekka membrana jest znacznie szybsza w działaniu i bardziej dokładna niż zdecydowanie cięższy zestaw cewki napędowej z typową membraną stożkową.

Funkcjonalność

Zaawansowana technologia słuchawek i lekka ergonomiczna konstrukcja zapewniają wygodne, długotrwałe użytkowanie i zmniejszają zmęczenie słuchu. Ta wygoda jest zwiększona dzięki zastosowaniu w pełni wymiennych, wyprofilowanych wkładek piankowych z pamięcią i regulowanego, wytrzymałego, wyściełanego pianką pałąka.

Audeze Mobius

Model Mobius wyposażony jest w zamocowany na wysięgniku odłączany mikrofon z wbudowanym funkcją tłumienia hałasu, wyciszania oraz niezależną regulacją głośności mikrofonu. Takie rozwiązanie zapewnia krystalicznie czystą jakość głosu. Gracz w czytelny i zrozumiały sposób może przekazać zespołowi założenia taktyczne i komendy. Słuchawki współpracują z serwisami Twitch, Discord, Teamspeak oraz Skype.

Łączność bezprzewodową obsługują interfejs Bluetooth. Dzięki kompatybilności z kodekiem Sony LDAC słuchawki Mobius zapewniają niezwykle wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego, pozwalając cieszyć się prawdziwym high-res audio W zestawie znajdują się kable USB-C, USB-A i 3,5 mm analogowy mini-jack. Opcjonalny pakiet Mobius Creator zawiera najnowsze wtyczki audio 3D firmy Waves, w tym B360 Ambisonics Encoder i NX Virtual Mix Room; oba kluczowe narzędzia dla każdego, kto pracuje z aplikacjami Virtual i Augmented Reality.

Nie tylko dla graczy

Audeze Mobius nie są  tylko najbardziej innowacyjnymi słuchawkami gamingowymi na świecie, to prawdziwie wciągająca platforma mieszana. Dzięki w pełni zintegrowanej funkcji dźwięku przestrzennego możesz zanurzyć się w swoich ulubionych filmach w stopniu, który będzie rywalizował nawet z doświadczeniem projekcji kinowej. Zaawansowana technologia i przetworniki planarne zawarte w słuchawkach Audeze powodują, że model Mobius jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się tworzeniem wizualizacji, masteringiem audio i wideo oraz montażem. Słuchawki są tak zestrojone, że mają pasmo przenoszenia podobne do profesjonalnych słuchawek Audeze LCD-X.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław