Aktualności


Aktualności

Audeze LCDi4 – referencyjne słuchawki douszne

Za pomocą modelu LCDi4 projektanci Audeze zamierzają przenieść do świata dousznych słuchawek najwyższą możliwą jakość dźwięku znaną z referencyjnych słuchawek wokółusznych LCD-4. W ten sposób powstała high-endowa konstrukcja, którą z łatwością można zabrać ze sobą wychodząc z domu.

Audeze LCDi4

Po opracowaniu referencyjnych słuchawek wokółusznych LCD-4 projektanci Audeze postanowili przenieść ich najwyższą jakość dźwięku do bardziej funkcjonalnej, mobilnej konstrukcji. W ten sposób powstały LCDi4 – referencyjne słuchawki douszne, które zapewniają absolutną jakość brzmienia w swojej klasie.

Audeze LCDi4

Swoje niesamowite możliwości brzmieniowe LCDi4 zawdzięczają unikatowej planarnej technologii magnetycznej. Projektanci zastosowali taką samą ultra-cienką membranę jak w słuchawkach LCD-4 oraz wszystkie pozostałe technologie, m.in. magnesy Fluxor™ i membranę Uniforce™. Dzięki temu flagowe słuchawki douszne Audeze wyznaczają nowy poziom odniesienia pod względem realizmu brzmienia.

Audeze LCDi4

Membranę Uniforce™ tworzy ultra-cienka folia o grubości zaledwie 0,5 mikrona, która powstaje podczas specjalnego, powolnego osadzania próżniowego. Proces ten pozwala uzyskać bardzo plastyczną warstwę metalu. Folia wprawiana jest w ruch przez niezwykle mocny układ magnetyczny z neodymowymi magnesami N50. 

Zastosowanie wyrafinowanych przetworników pozwoliło projektantom Audeze stworzyć wyjątkową konstrukcję douszną. Słuchawki wyróżniają się niezwykle szerokim pasmem przenoszenia, rozciągającym się od 5 Hz do 50 kHz, a także ekstremalnie niskimi zniekształceniami, które w szerokim zakresie częstotliwości nie przekraczają 0,1 proc., nawet przy wysokim poziomie głośności. W całym obsługiwanym spektrum poziom zniekształceń jest niższy niż 0,2 proc. przy 100 dB. Doskonałe parametry dopełniają: czułość na poziomie 105 dB/1 mW, maksymalne ciśnienie (SPL) przekraczające 120 dB oraz maksymalna obsługiwana moc 3 W.

Audeze LCDi4

Audeze LCDi4 urzekają nie tylko pięknym, w pełni naturalnym dźwiękiem, lecz także wygodą użytkowania i doskonałą jakością wykonania. Specjalnie zaprojektowane wkładki douszne perfekcyjnie dopasowują się do uszu użytkownika i odizolowują go od dźwięków otoczenia. Dalsze korzyści przynosi niewielka waga słuchawek – pojedyncza słuchawka waży zaledwie 12 gramów.

Trwałość LCDi4 zwiększają odłączane przewody, które nawet w przypadku ich uszkodzenia można bardzo łatwo wymienić na nowe. Aby mieć pewność, że słuchawki będą służyły przez wiele lat każdy egzemplarz jest ręcznie produkowany w fabryce Audeze w Kalifornii. Nad stroną wzorniczą LCDi4 czuwali projektanci z powiązanej z koncernem BMW firmy Designworks.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


LCDi4
Supercena

LCDi4

Audeze
Słuchawki douszne
11 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław